-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
as66 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #371
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Może kogo zainteresuje info o udanym roocie Huawei Ascend G600 (wersja na rynek chiński - inaczej U8950D/Honor+ - dualsim).

Ze wszystkich metod wyczytanych w necie zadziałała jedynie "SRS One Click Root for Android" - w opcji RootDevice (SmartRoot).
Po rozpoczęciu procesu rootowania (wcześniej odblokowany bootloader kodem otrzymanym od producenta) w telefonie konieczne było wybranie jednej z dwóch opcji "Explorita" - konkretnie Gingerbread (lub bardzo podobnie).
05-10-2013 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
3moCore Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #372
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Oki, dzięki wszystkim za pomoc Uśmiech Ale mam jeszcze kilka pytań ^^:
1. Jakie są najlepsze programy do podkręcenia procka i o ile maxymalnie mogę podkręcić żeby nic nie zepsuć (1Ghz 1 Core)
2. Jakie są najlepsze programy do zarządzania ramem i do zamykania niepotrzebnych aplikacji w tle
3. Jakie są najlepsze programy ''root'' i co mogę dzięki nimi zrobić?
4. Czy jest możliwość żeby przenieść lub zainstalować aplikacje na zewnętrznej karcie microSD??
06-10-2013 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
as66 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #373
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
(06-10-2013 14:18)3moCore napisał(a):  2. Jakie są najlepsze programy do zarządzania ramem i do zamykania niepotrzebnych aplikacji w tle
3. Jakie są najlepsze programy ''root'' i co mogę dzięki nimi zrobić?
4. Czy jest możliwość żeby przenieść lub zainstalować aplikacje na zewnętrznej karcie microSD??

ad 2:
Na sieci piszą, że android sam dostosowuje obciążenie do możliwości sprzętu, i dlatego nie warto majstrować w procesach. Znów młódź mówi, że zabicie procesów wydłuża pracę na baterii. Ważne by nie zabić procesu istotnego (miałem tak: telefon prosto z Azji siostrzeniec uceglił mi TasKillerem na dłuższy czas - aż do odblokowania bootloadera)

ad 3:
Zależy jaki model tel. W moim poskutkowała tylko jedna (w/w).

ad 4:
W menu jest zazwyczaj opcja: "Domyślna lokalizacja przechowywania - karta sd." Pewnie to nie jest to samo co "miejsce instalacji", nadto niektóre już zainstalowane programy (odwołujące się do danych w starym miejscu przechowywania) przestają działać, więc na pewno zmniejsza się ilość danych w pamięci telefonu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2013 14:52 przez as66.)
06-10-2013 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mrcanberra Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #374
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
1. Na to pytanie ciężko od tak odpowiedzieć dla kogoś będzie program X dobry dla kogoś innego aplikacja Y. Inna sprawa to podkręcanie procesora na smartfonie czy tablecie pozwala zwiększyć moc obliczeniową procesora, czyli zwiększenie wydajności systemu, ale odbywa się to kosztem baterii, a także żywotności samego procesora.
Ponadto, aby też podkręcić procesor w urządzeniu z systemem Android, OS musi być oparty na jądrze, które pozwala na taką funkcję. Zazwyczaj jednak system Android posiada ustawienia domyślne, które nieobciążają baterii, procesora i pamięci. Dodatkowo musisz mieć pełne prawa użytkownika, aby móc korzystać z takich zaawansowanych funkcji. Polecanym programem do podkręcania procesora na smartfonie jest SetCPU.
Możesz popróbować i też po każdej zmianie przeprowadzać testy wydajnościowe np. AnTuTu Benchmark.

2. To jak napisał kolega wyżej Zawstydzony.

3. Moim zdaniem nie ma najlepszych. Co innego manager z jakimiś funkcjami, ale jednego uniwersalnego programu za zadań tylko z rootem nie ma. Coś będzie działało na telefonie X, ale na Y i Z już nie zadziała. Coś innego, co radzi sobie z telefonem Y i Z nie poradzi sobie z X. Android jeden, ale telefony różne z różnymi systemami dostosowanymi przez producentów.

4. Są aplikacje do takich zadań jak też są sposoby ręczne, ale sam tego nie testowałem:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...amieci_349
Zazwyczaj to osoby młode, które instalują np. gry potrzebują takich trików Oczko
06-10-2013 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
3moCore Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #375
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Dzięki za odpowiedzi, bardzo mi pomogliście ale mam jeszcze kilka pytań Uśmiech
A więc tak: zastanawia mnie fakt że ciągle mam zapełnioną ponad połowę ramu, nawet jeśli powyłączam wszystkie procesy użytkownika. Tak naprzykład teraz wchodzę w ustawienia, usuwam wszystkie działające procesy aplikacji (np. clean master, itp) , również zatrzymuje procesy z pamięci podręcznej (np. youtube, kalendarz, itp) i mam Używane:195MB Wolne: 158MB i tu pytanie czy to normalne żeby sam system pobierał aż ponad połowę ramu? czy może coś nie tak z tabletem?
i drugie pytanko: Czy w 4.0.4 tak jest domyślnie że ma się "takjakby 2 pamięci wewnętrzne" 1. To tak jakby system, i tam gdzie zapisują sie aplikacje bez cache i systemowe, a druga to /mnt/sdcard i tu są np. zapisywane obb czy android/data i to tak jakby menadżer plików, i kiedy chcę przenieść aplikacje na micro sd(próbowałam też App2SD itp) ale to tylko przenosi z tej systemowej (w ustawieniach aplikacji zakładka Pobrane do Na Karcie SD) a ja chciałabym na zewnętrzną SD ale to chyba niemożliwe Smutny
06-10-2013 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
as66 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #376
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
(06-10-2013 18:31)3moCore napisał(a):  Używane:195MB Wolne: 158MB i tu pytanie czy to normalne żeby sam system pobierał aż ponad połowę ramu?
Czy w 4.0.4 tak jest domyślnie że ma się "takjakby 2 pamięci wewnętrzne"

Całkowicie normalne. Zajęta pamięć nie powoduje wzrostu poboru prądu... Co za różnica, czy RAM leży odłogiem, czy jest wykorzystywany...?

/sdcard - to SD karta.
Urządzenia mają pamięć wbudowaną i kartę microSD (ale nie wszystkie). Stąd w menadżerze urządzeń (w PC) są dwa dyski...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2013 21:40 przez as66.)
06-10-2013 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #377
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Przy obecnych możliwościach różnych aplikacji RAMu nigdy za wiele w telefonach i tabletach. A system Android uruchomiony na urządzeniu zajmuje trochę pamięci, dodatkowo jest rezerwowana jeszcze pamięć dla aparatu, grafiki i wszystkich innych dodatkowych komponentów w telefonie komórkowym (np. te związane z nawigacją). Reszta pamięci RAM z tej dostępnej to pamięć dla użytkownika, która jest do własnego użytku i nie powinno się używać żadnych programów do zarządzania pamięcią na Androidzie (zamykanie, zabijanie procesów itd.). System Android, bowiem sam kontroluje stan RAMu, czyli sam uruchamia i sam zamyka usługi oraz aplikacje. Nawet, jeśli sami je zamkniemy to system sam na nowo je uruchomi w odpowiednim czasie. Odbija się to tylko na naszą niekorzyść, bo procesor jest na nowo używany, energia zużywana. Zamiast sobie polepszyć działamy na niekorzyść tylko. Był kiedyś o tym na jednym z takich portali komórkowych artykuł opisujący te zagadnienia związane z pamięcią RAM na smartfonach. Tam było wszystko ładnie opisane.

A pamięci w urządzeniach to pamięć wewnętrzna systemowa i ta sama, ale dla użytkownika dostępna oraz np. zewnętrzna karta SD. Te wersje jak napisał as66 są różne.
06-10-2013 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marcingp5 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #378
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Co to za Off-top ? Temat tyczy się "ROOT androida" a nie jak działa System Android itp.

Ten poradnik NIE DZIAŁA w ogóle dla mnie i śmieszne są opisane tutaj wersje androida na których działa ten tzw. ROOT (czyli w skrócie odblokowanie uprawnień administratora) ponieważ producent może zrobić każdą inną blokadę na ten system.

Próbowałem "zrootować" Tablet Z Androidem 4.1.1 GoClever Terra 70L wg. tego poradnika ale się nie udało i tablet niemal że nie działał bo tak się zawiesił że reset nie pomagał przez te chińskie wirusy. Musiałem oryginalne oprogramowanie pobrać i formatować od nowa tablet. Już siedzę ponad tydzień jak zrootować ten tablet dziesiątki programów i kombinacji na nic.

Nie stosujemy niecenzurowanych wyrażeń Wykrzyknik
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2013 19:34 przez Admin.)
15-10-2013 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #379
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Ten poradnik to był pierwszy, który powstał około 1.5 roku temu. Wtedy tablety wchodziły na nasz rynek i przez ten czas trochę się pozmieniało w samych tabletach tych nowych i systemie android więc powstały też nowe narzędzia do zadań, o jakich tu piszemy. ZuoDashi jest dobry, ale niezrozumiały ze względu na język, ale jakiś czas temu to była najpewniejsza opcja sam robiłem uprawnienia na tablecie i telefonie sony. Dużo programów dorzuca jakieś aplikacje np. manager, chiński sklep, bo to narzędzia na tamte regiony, ale możesz to bez problemu odinstalować sobie sam.

Proces rootowania to proces, który wiąże się z pewnym ryzykiem, więc każdy bierze to na siebie, ale tabletu zepsuć się nie da. Jak nawet coś nie pójdzie tak jak trzeba to stawiasz system na nowo i wszystko śmiga. Są, więc rozwiązania różne, ale nie ma uniwersalnego sposobu na każde urządzenie z androidem, dlatego trzeba próbować różnych sposobów. Na forum są łatwiejsze sposoby jest ich chyba z 5 nie będę tutaj wstawiał linków, bo nie wiem czy coś pomogą. Ten temat był poruszany na tym forum: forum.android.com.pl/f501/root-dla-goclever-terra-70-a-326589/
Nawet na największym forum światowym androida podobno nie ma za wiele informacji jak radzić sobie z tym tabletem jeśli chodzi o prawa administratora więc sam widzisz brak pewniaka Huh
Można wgrywać coś okrojonego, co ma w sobie zmodyfikowane pliki, ale ja sam takich przerabianych androidów nie polecam do wgrywania.

Podaję jednak parę przykładów zawsze możesz spróbować tymi narzędziami:
Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot
Root programem SRSRoot – SRS One Click Root for Android
Prosty sposób na root kiedy inne metody zawodzą

Spróbuj to są bardzo proste aplikacje, które pomagają w prawach użytkownika może, któraś z tych wymienionych będzie pomocna.
15-10-2013 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 2
Post: #380
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Powiem tak ten program tutaj opisany jest dobry, sam używałem go. Wcześniej chciałem swój telefon zrootować 3 innymi aplikacjami i nie dawało rady. Ten chiński mi pomógł, ale też nie wiedziałem co klikać i jak, ale z tym poradnikiem jakoś sobie poradziłem. Nowa aplikacja się trochę zmieniła i ten tutorial należałoby napisać teraz dla nowszej wersji.
Druga sprawa jest po to tyle różnych narzędzi bo nie ma jednego co każde urządzenie rozpracuje, każdy producent system dostosowuje pod siebie więc jeden program zrootuje androida 4.0, ale znów tego samego androida na innym urządzeniu już nie obsłuży, a czy dane urządzenie dany soft obsługuje każdy musi sam sobie sprawdzić.
17-10-2013 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot applex 8 44,828 29-08-2020 12:28
Ostatni post: Matt82
  Aktualizacja androida na Samsung GT-N8000 Petros_1308 4 11,846 03-07-2020 10:09
Ostatni post: Petros_1308
  TWRP recovery i root dla Ulefone Paris filazaf 17 18,002 21-06-2017 10:27
Ostatni post: perul
Żarówka Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android ZakoPower 21 165,886 05-03-2017 22:17
Ostatni post: Janus
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,295 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości