-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laptop Gericom Phantom 1440 Combo
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #1
Laptop Gericom Phantom 1440 Combo
Ostatnio wpadł mi w ręce komputer jakiejś zachodniej marki Gericom:
Kod:
15.4" TFT
Celeron M 1400
256 MB RAM
HDD 40 GB
Win XP

Tak się złożyło, że brakło sterowników do tego komputera w sieci brak, ale udało mi się w końcu je zdobyć.
   

Bez nich ciężko może być nawet z programami poszukującymi sterowników skonfigurować laptopa (niszowa marka) dlatego na końcu podaję namiary skąd je pobrać wielu osobom może to rozwiązać problem z tym laptopem marki Gericom.

Druga sprawa możemy mieć problem z Wi-Fi na tym laptopie Gericom Phantom. Jeśli poprawnie zainstalujemy sterowniki to może być kłopot z aktywacją karty Wi-Fi. U mnie na laptopie kartę należy włączyć przyciskiem na komputerze wtedy jest ona aktywowana, ale dziwnym trafem po wyłączeniu komputera na dłuższy czas resetuje się opcja karta Wi-Fi włączona/wyłączona. Pewnie problem z płytą lub kondensatorami, że się takie dziwne rzeczy dzieją dlatego jak ktoś uruchomi kartę Wi-Fi, a po wyłączeniu komputera znikają ostatnio wyszukane sieci Wi-Fi należy włączyć kartę Wi-Fi na nowo wtedy system aktywuje ją i będzie możliwa opcja wyszukania sieci domowych. Czemu tak się dzieje, że karta Wi-Fi znika po każdym wyłączeniu komputera tego nie udało mi się określić, starty komputer szkoda na to czasu, ale jak piszę pewnie płyta główna wadliwa bo z czymś takim spotykam się pierwszy raz, a że aktywuje się ją sprzętowo w laptopie więc jak piszę coś z układem elektronicznym jest nie tak, że ta karta Wi-Fi ciągle znika po wyłączeniu komputera.

Dla osób, które będą poszukiwać sterowników podaję namiary skąd je sobie można pobrać, aby móc skonfigurować komputer. Bez sterowników nie będą nam niektóre urządzenia prawidłowo działać.

Driver Gericom Phantom 1440 Combo + (NOTEBOOK/Phantom-Serie/G332/WinXP/)

.txt  driver_gericom_phantom.txt (Rozmiar: 180 bajtów / Pobrań: 0)
14-01-2016 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
david90 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #2
Problem z kartą wifi
Napiszę coś odnośnie problemu z wyłączającą się samoczynnie kartą wifi. Stare laptopy firmy Compaq chyba tak miały. I nie jest to błąd czy wada, a rozwiązanie sprzętowe. Pamiętam jak sam kiedyś przez coś takiego przechodziłem. Za każdym razem jak wyłączyłem laptopa karta wifi się samoczynnie wyłączała i należało ją fizycznie włączać przyciskiem. Jak się potem dowiedziałem laptopy z serii jaki miałem tak miały. Chodziło o bezpieczeństwo czy jakoś tak. Także w starych modelach możliwe, że tak bywało.
Gdyby resetowała się pamięć CMOS z BIOS resetowałaby się godzina w systemie Windows, a pewnie godzina jest poprawna. Tak więc obstawiam, rozwiązanie producenta w końcu laptop z lat 2002, także stara technologia.

Tak więc jeśli komuś się wyłącza samoczynnie karta wifi po restarcie komputera czy po jego wyłączeniu i ponownym włączeniu to możliwe, że jest to fabryczne rozwiązanie producenta.

Pozdro Firefox
15-01-2016 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kenzo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Post: #3
WiFi się rozłącza
Jakiś czas temu miałem tego laptopa znajomy zwiózł od kogoś kto sprowadził go z zachodu. Tam mamy niemiecką klawiaturę, ale to nie jest problemem. Problemem może być działanie WiFi na laptopie. Np. u mnie w domu laptop poprawnie się łączył z siecią WiFi i dalej już wszystko było OK. Jednak u znajomego, który przyniósł mi go abym sprawdził tego laptopa bo internet rozłączał się co jakiś czas był problem. U mnie działał u znajomego laptop nie mógł się albo w ogóle połączyć z WiFi albo jak się połączył to się zaraz rozłączał i tak w kółko. Pomyślałem coś między laptopem a routerem musi być. Skoro inne urządzenia w danej sieci pracują bez problemu, ale ten laptop ma problem z WiFi to na bank trzeba sprawdzić ustawienia w routerze. Akurat znajomy miał założone szyfrowanie sieci, kazałem to wyłączyć oraz ustawić zmienić szyfrowanie sieci WPA2 bo starsze urządzenia mogą mieć z tym problem. Także jak ktoś ma możliwości np. domek na wsi to można zaryzykować proste ustawienie WEP lub całkowite wyłączenie szyfrowania.
Inna sprawa czasami jest tak, że mamy ustawiony jakiś kanał nadawania na routerze, ale może być on obłożony (pasma się nakładają z wielu urządzeń czy też z sieci działających w pobliżu), także można spróbować ustawić ręcznie kanał WiFi na routerze i przetestować kilka kanałów. Może być tak, że karta WiFi na laptopie ma problem z tym kanałem który router wybiera jako automatyczny.
Jak się więc okazało znajomy metodą prób i błędów związanych z ustawieniami na routerze w końcu zmusił swojego leciwego laptopa do pracy w swojej sieci WiFi.
Tak więc jak ktoś ma internet WiFi, który sam się rozłącza lub karta w laptopie ma problem z nawiązaniem połączenia WiFi to warto przetestować ww. działania, które raczej powinny rozwiązać problem jeśli inne urządzenia łączą się z siecią internetową, a jedno ma tylko problemy z WiFi - w większości będą to źle dobrane ustawienia na routerze.
Może się komuś to przyda ;-)
21-01-2016 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Laptop Acer Aspire V5-571G kopie użytkownika Jogin 21 18,720 25-04-2017 16:14
Ostatni post: Jogin
  Laptop wyłącza się samoczynnie w mgnieniu oka Jogin 14 23,489 11-02-2015 14:40
Ostatni post: minimanimo
Informacja Laptop HP ProBook 450 G2 - eInclusion RoboCop 2 7,125 18-09-2014 23:08
Ostatni post: RoboCop
  Laptop kontra tablet = Chromebook Kajzerka 1 3,799 28-02-2014 12:09
Ostatni post: telekrowa

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości