-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfiguracja APN z urządzeniami Android
wieslaw-d1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #41
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
witam
Wczoraj opisałem mój problem do serwisu ASUSa zobaczymy co odpiszą, szkoda że kupiłem akurat taki model który nie ma możliwości podpięcia modemu, no ale cóż moja wina że przed zakupem nie poczytałem o tych tabletach bo głównie mi chodziło o to by w pracy mieć dostęp do internetu ,no ale trudno stało się.
PS
podłączyłem i myszkę pendrive działają bez problemu.
Bardzo dziękuje za pomoc
pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2013 07:40 przez wieslaw-d1.)
12-05-2013 07:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #42
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
To teraz kiedy już podesłałeś zapytanie do producenta będzie wiadomo najlepiej jak to z tym tabletem jest, jeśli odpiszą. Zapodaj wtedy odpowiedź bo sam ciekawy jestem. Co do przeznaczenia to powiem Ci że wiele jest innych tabletów dużo tańszych (taki transformer to z 1000 zl) ale np. w pandawili można zakupić sprzęt porównywalny z najdroższymi markami.
Zobaczysz co napiszą i będziesz wiedział najlepiej.
12-05-2013 09:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wieslaw-d1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #43
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
witam
Ano odpisali tak:

"Szanowny Kliencie,
Tablet nie obsługuje modemów GSM USB. Rozwiązaniem jest współdzielenie łącza poprzez WiFi lub Bluetooth w telefonie komórkowym."

i druga odpowwiedż:

"Szanowny Kliencie
Dziękuję z kontakt ze wsparciem technicznym firmy Asus.

Niestety ale w systemie operacyjnym Android nie mamy możliwości zainstalowania modemu nie mającego sterowników do Androida.
Modem musi być zainstalowany by poprawnie działał.

Niestety ale nie produkujemy modemów więc nie wiem czy w tej chwili są dostępne modemy pod Androida."

i tyle odpisali.
pozdrawiam
14-05-2013 09:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #44
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Ogólnie to wychodzi z tego, że już sami nie wiedzą co sprzedają, sic O matko
więc konkretnej odpowiedzi chyba udzieliłby inżynier z najwyższego pionu, który odpowiedzialny był za produkcje tego modelu.
Dwie różne odpowiedzi nie jest to możliwe, a druga że nie ma sterowników, ale to jak większość, ale taki tablet idzie zmusić do pracy. Jeśli obsługuje muszkę, pamięci USB jak napisałeś to wychodzi, że może też obsłużyć modem, ale nie ma opcji na wpisanie profilu APN więc mógłbyś skonfigurować jak tutaj podawali przez busy box i umts manager lub ppp widget tego Asusa.
Bo to, że napisali, że modem musi być zainstalowany to każdy wie, tylko jak go zainstalować i jak dodać APN skoro nie ma opcji w ustawieniach.
Pozostaje Ci metoda z busy boxem i tymi 2 programikami.
Ewentualnie szukanie pomysłów na xDa-developer.com bo tonajwiększa baza materiałów z andkiem.
Ewentualnie możesz oddać sprzęt w ręce gościa android z forum on trochę sporo rzeczy wie więc może jakieś rozwiązanie na tym sprzęcie by znalazł.
14-05-2013 15:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #45
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Ja miałem problem z kartą SIM z Plusa BOK to zwykli ludzie tylko pracujący więc a może to, a testował pan to, a tak proszę spróbować.
Dopiero dociekliwość jednego z pracowników doprowadziła mnie do ludzi, którzy rozkminiają problem na detale i tak doszli przyczyny problemu. Tak szukałbym dalej więc to co Ci odpowiedzieli to wychodzi, że jedno przeczy drugiemu bo albo nie obsługuje modemów w ogóle, albo niem może obsłużyć bo nie ma sterowników, ale po ich dodaniu mógłby zacząć współpracować tablet z modemem.
14-05-2013 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tracerek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #46
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Sedno sprawy to : modem SKONFIGUROWANY do współpracy z Androidem !!!! Jestem po kilku dniowych zmaganiach uzyskania netu modemem na kartę Androidem 4.03 na tablecie OVO Lite GT od Tracera. Chciałem wykorzystać używany w kompie modem Huawei 1750C do netu na kartę, oba z Playa. Nic z tego ! Wyczytałem z tabletu z listy o wspomaganych przez tablet, modemach Huawei. Jest tego całkiem spora lista i modemów i routerów. Ale ani słowa o rzeczy najważniejszej - te urządzenia muszą już mieć zainstalowane sterowniki do Androida. W przeciwnym razie czeka nas niepotrzebna strata czasu i zabawa w kombinowanie. Tak więc, bez tej wiedzy zacząłem kombinacje z modemami. Poczytałem na Allegro i w EuroAGD kupiłem modem Kiano z symbolem Windows i Androida. Po podłączeniu samoczynnie się zainstalował i miałem necik. Ale kolega miał modem Huawei 173 ( po zdjęciu klapki gniazda na kartę, był napis E173u - 2, o czym wcześniej nie wiedziałem), a ten modem E173 był na liście "suportowanych" przez tablet modeli. Kolega oferował mi w prezencie ten modem, więc zwróciłem do sklepu ten wcześniej kupiony. Kiedy dotarł do mnie model E 173(173u - 2) okazało się, że netu nie da się uzyskać. Nie pomogły kombinacje z ustawieniami APN z żadnym z modeli. Teraz czeka mnie kupno modemu skonfigurowanego do współpracy z Androidem. Zrobię to w punkcie serwisowym połączonym ze sklepem. Dobiorą do tabletu i sprawdzą na miejscu i w tablecie działanie wszystkich dostępnych modemów. Polecam każdemu dla zaoszczędzenia sobie niepotrzebnych problemów.
22-05-2013 01:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #47
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Faktycznie sterowniki muszą być zainstalowane na Androidzie, aby modem był poprawnie widziany przez tablet. Wielu producentów też podaje model, który działa np. E173, ale drugi taki sam E173 okazuje się, że nie działa. Producent nie podaje informacji, że dotyczy to np. E173-u2, a nie E173-s2. Jednak Twojej wypowiedzi nie do końca zrozumiałem, bo kolega miał E173-u2 i Ty kupiłeś taki sam, ale Twój już nie zadziałał. Raczej powinien być taki model z takimi samymi identyfikatorami, więc powinien zadziałać.

Dodanie modemu nie jest w zasadzie takie czasochłonne i od razu skazane na niepowodzenie. Są sposób czasochłonne i trudne, jeśli robisz to sam ręczne wszystko, ale możesz to zautomatyzować przez manager http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222

Także spróbuj sposobem z linku podanego wyżej, a na 99% jak będziesz robił poprawnie powinieneś zmusić modem do działania. Chyba, że producent nie dodał wsparcia do USB, ale rzadko się to zdarza.
Swoją drogą, co to za modem KIANO, który działa z Androidami?

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
22-05-2013 09:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #48
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Też mnie zaciekawiła informacja modem z logo Windows i Android czyli taki, który zadziała na każdym Androidzie, takie uniwersalne są? Podaj nazwę bo warto wiedzieć, jeśli takie bezproblemowe są w użyciu.
22-05-2013 09:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #49
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Nie ma żadnych uniwersalnych modemów do Windowsa i Androida. Producent naklejki sobie mogą naklejać tak jak podają w specyfikacji modem E123, ale nie podają, że chodzi dokładnie o wersję E123-s1. Każdy modem da się zainstalować na Windowsie bo są do niego sterowniki dołączane, ale na Androidzie to całkiem inna sprawa i taki system musi już w sobie drivery mieć. Ewentualnie można je dodawać ręcznie, ale nie jest to prosta sprawa.
Łatwiej jest dokupić zgodny modem niż samemu wymyślać koło na nowo chyba, że robi się już sposobami, jak tutaj na forum podano. Jeden jest trudny drugi łatwiejszy bo wystarczy zainstalować 2 programy, skonfigurować APN i po problemie chyba, że producent i o wsparciu USB zapomniał wtedy żadne sposoby już nie pomogą.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
23-05-2013 00:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tracerek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #50
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Po kolei.
W tablecie w sekcji 3G Support Information jest następująca lista:

This device can support bellow 3G Modem:
Modem List:
WDMA:
HuaWei EM770W, MU509, ZTE MF226
CDMA/EVDO:
HuaWei MC509.

Usage: Just insert the available 3G Modem, and it will automatically dial-up.

This device can support bellow 3G Dongles:
Dongle List:
WDMA:
HuaWei E1750,E1780, E180, E1550, E173,E372, E353s, E1752, ZTE MF190, ZTE MF631.
CDMA/EVDO:
HuaWei EC122, EC156, EC167, EC176, EC189, EC1370, EC1261.

Usage: Just insert the available 3G Dongla, and it will automatically dial-up.


Dla pełniejszego zrozumienia, co u mnie było: na stacjonarnym do internetu używam modem E1750C z kartą, obie sztuki z Playa. Podłączyłem ten zestaw do
tabletu i nie uzyskałem dostępu do netu mimo wielu kombinacji. W sklepie kupiłem modem marki KIANO ( nie wiem jakie ma symbole bo wydaje mi się że jest tylko jeden model w sprzedaży). Kosztował 99zeta. Co istotne; to zapytałem sprzedawcę o modem do tabletu z Androidem. Wyszukał Kiano. Tylko ten miał na opakowaniu logo Windowsa i Androida. Pozostałe inne modemy nie miały takich znaczków na opakowaniach, czyli domyślnie skonfigurowane są tylko do Windowsa. Sprawdzić działanie mogłem tylko po zapłacie, ale z obietnicą możliwości zwrotu do sklepu, gdyby coś nie pasowało. W domu sprawdziłem działanie KIANO z kartą Play i wszystko w tablecie było OK. Ale w stacjonarnym kompie ten modem nie dał dostępu do internetu. Zainstalował się bezproblemowo, ale bez końca się łączył z siecią. Taki układ mi nie pasował. Często wybywam z domu do miasta i wyciągnięcie modemu z gniazda kompa to wszystko na co się mogę zgodzić by w mieście z tabletem móc skorzystać z dostępu do sieci. Dodatkowe czynności na wyjmowanie karty z jednego modemu i przekładanie do drugiego to jakaś groteska. Zatem modem od kolegi E173 skłonił mnie do oddania Kiano do sklepu z diagnozą niedziałania w kompie stacjonarnym. Natomiast modem od kolegi okazał się nie taki jak trzeba mimo, że miał oznaczenie na obudowie E173, ale pod klapką E173e - 2. Tu myślę, że te oznaczenia rożne w szczegółach mogą nie być istotnymi. Istotne jest to, czy modem jest skonfigurowany do pracy z Androidem. A jeśli takowy będzie, to każdy zadziała z tabletem z Androidem. .... Tak w podsumowaniu ogólnym : tablet - fajny gadżet ale...... moim zdaniem nie zastąpi komputerka z klawiaturą. Tylko skąd wziąć taki mały komputerek o dobrych parametrach ?
23-05-2013 00:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z APN Lycamobile w smartfonie Samsung jareczek28 6 65,275 08-02-2015 23:38
Ostatni post: Janus
Ostrzeżenie Data connection w systemie Android Santi 0 7,359 13-05-2014 23:07
Ostatni post: Santi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości