-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #81
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Informatycy też wszystkiego nie wiedzą to jak z lekarzami nie można wymagać od nich, aby znali się na każdej specjalizacji. Informatyk weźmie poradnik i zrobi to co piszą w poradnikach czyli to samo co zrobiłaś Ty sama. Też czytając to co napisałaś nic specjalnego nie przychodzi mi do głowy. Ktoś kiedyś chyba pisał w tym topiku o czymś podobnym jak pamiętam może przeczytaj od 1 do ostatniej strony może na coś się natkniesz sensownego, jednak chyba ten ktoś jak dobrze pamiętam pisał, że zapomniał włączyć przesyłanie danych i tyle.
Możesz też spróbować napisać do serwisu tej firmy co Ci poradzą.
Inna rzecz też sprawdziłbym to z inną kartą.

Masz roota, prawa administratora na tym tablecie? Wtedy mogłabyś jak wspomniał wcześniej kolega doinstalować busybox'a i ppp widget lub umts manager i zobaczysz jak to działa przez te programiki.
23-01-2014 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
J.TBG Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #82
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
(27-12-2012 19:22)alicja napisał(a):  
Cytat:Karta SIM użyta w modemie musi mieć wyłączony kod PIN. W przeciwnym wypadku nie będzie działać.

Potwierdził to jeden z użytkowników miał taki oto problem:
http://darmowyinternet.net/forum/thread-...ml#pid1656

a po wyłączeniu PIN-u na karcie SIM problem z dostaniem się do sieci został rozwiązany:
http://darmowyinternet.net/forum/thread-...ml#pid1669

Jak macie PIN na karcie SIM i nie możecie uzyskać połączenia z internetem to go wyłączcie
U Mnie działa z kodem PIN na karcie .
12-02-2014 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Julek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #83
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Jak włożysz kartę do modemu to przy pierwszym uruchomieniu aplikacji w komputerze pojawi się komunikat z prośbą o wprowadzenie kodu PIN do karty RUIM (odpowiednik karty SIM).
Tak samo jest z tabletami, aby tablet obsługiwał modem z kartą SIM gdzie jest kod PIN musi zostać wprowadzona autoryzacja dostępu do tej karty.
Jak dobrze pamiętam Umts Manager ma opcję wprowadzenia kodu PIN, w samym tablecie nie wiem czy jest na to miejsce, zaś wszystkie poradniki, jakie sam widziałem odnośnie konfigurowania APNów różnych operatorów mówiły o tym, że PINu nie może być na karcie SIM.
Także sam kod może być, ale musisz potwierdzić dostęp do karty kodem PIN. Takiej karty nie uruchomisz na żadnym telefonie.
Inaczej byłoby bezsensowne stosowanie tych kodów np. wyobraź sobie sytuację masz internet, ale po przekroczeniu limitów nie blokuje się internet, a naliczane są nowe pakiety. Niech ktoś ukradnie taką kartę i bez problemowo może komuś nabić spory rachunek, także nie za bardzo wierzę w to, że masz kod PIN na karcie wkładasz ją do modemu podłączasz modem do tabletu i od razu śmiga internet.
12-02-2014 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
J.TBG Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #84
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
(12-02-2014 23:22)Julek napisał(a):  Jak włożysz kartę do modemu to przy pierwszym uruchomieniu aplikacji w komputerze pojawi się komunikat z prośbą o wprowadzenie kodu PIN do karty RUIM (odpowiednik karty SIM).
Tak samo jest z tabletami, aby tablet obsługiwał modem z kartą SIM gdzie jest kod PIN musi zostać wprowadzona autoryzacja dostępu do tej karty.
Jak dobrze pamiętam Umts Manager ma opcję wprowadzenia kodu PIN, w samym tablecie nie wiem czy jest na to miejsce, zaś wszystkie poradniki, jakie sam widziałem odnośnie konfigurowania APNów różnych operatorów mówiły o tym, że PINu nie może być na karcie SIM.
Także sam kod może być, ale musisz potwierdzić dostęp do karty kodem PIN. Takiej karty nie uruchomisz na żadnym telefonie.
Inaczej byłoby bezsensowne stosowanie tych kodów np. wyobraź sobie sytuację masz internet, ale po przekroczeniu limitów nie blokuje się internet, a naliczane są nowe pakiety. Niech ktoś ukradnie taką kartę i bez problemowo może komuś nabić spory rachunek, także nie za bardzo wierzę w to, że masz kod PIN na karcie wkładasz ją do modemu podłączasz modem do tabletu i od razu śmiga internet.

Umnie jest tak źe na tablecie pojawia się informacja o podanie kodu pin po wpisaniu kodu internet działa .
13-02-2014 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #85
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
A no to widzisz tak to się da jeśli masz opcję, aby wprowadzić kod PIN to wtedy to zadziała, ale nie wiem czy wszystkie tablety oferują coś takiego, że jak jest PIN to pojawi się monit o jego podanie. Widziałem tablet u znajomego, że nie miał gdzie tego wpisać i jedyne rozwiązanie to było całkowite zdjęcie kodu PIN. Może w starych systemach nie pomyśleli o tym, a nowy Android już takie rozwiązania ma sam w sobie wbudowane.
13-02-2014 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mmmmmm Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
Post: #86
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Witam,

jak zainstalowac modem 3G w tablecie samsung t310? W ustawieniach nie mam czegos takiego jak sieci komorkowe i bezprzewodowe, wiec nie moge zrobic tego co wczesniej pisaliscie. Mam cos takiego- Ustawienia- Wiecej ustawien- komunikacja- tryb offline albo vpn.. I tyle. Nie wiem co mam zrobic, prosze o pomoc.
19-02-2014 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 2
Post: #87
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Z tego co wiem to te markowe tablety niektóre nie mają wsparcia dla modemów i nic tam nie zadziała. A Ty może masz wersję gdzie nawet modem nie podczepisz. I jak widzę Samsung ma GALAXY Tab 3 Lite (Wi-Fi) oraz GALAXY Tab 3 8.0 (3G + Wi-Fi) pewnie z wbudowanym modemem.
Normalnie to podpinasz modem do tabletu i w ustawieniach szukasz opcji związanych z konfiguracją, ale pewnie masz tańszą wersję i tutaj żaden modem nie został przewidziany więc nawet potrzebnych opcji nie masz.
Popatrz w instrukcji co jest na ten temat ewentualnie zadaj pytanie firmie Samsung, ale pewnie jest tak jak piszę modemy nie są wspierane.

Ewentualnie możesz podziałać tym sposobem aby uruchomić może internet 3g na tablecie http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222
Nie daję jednak gwarancji, że to się uda bo producent też musiał wcześniej dodać odpowiedni kernel, a inna sprawa nie masz pewnie roota więc musisz najpierw mieć prawa administratora, aby coś więcej podziałać.

Także sorry no ale taki masz tablet - markowy drogi ale bezużyteczny - tak by powiedziała minister Bieńkowska Szczęśliwy
20-02-2014 00:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Angels Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 1
Post: #88
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
To jest pewnie ta tańsza wersja urządzenia, a w nich nie jest przewidziany dongle 3G, także możesz spróbować z busybox'em i ppp widget'em lub umts manager'em ale i to nie jest tutaj pewne.
20-02-2014 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
intel Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #89
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Witam wszystkich
Oto nastepujacy problem
po podlaczeniu modemu HUAWEI E 220 moj tablet prestigio 5570c wykrywa go , swieci sie dioda modemu, czyli 3g jest.
pokazuje sie APN PLAY(INTERNET) ale jest problem z siecia PLAY. w wyszukiwanych sieciach wykrywa wszystkie sieci oprocz PLAY.
rejestracja w tych sieciach nic nie daje, niby PLAY ma nadajniki od PLUS ale tez nic to nie daje, wyswietla sie "problem z polaczeniem z siecia sprobuj pozniej".
Takze nie mam internetu, mimo ze APN jest prawidlowe.
Ma ktos pomysł?
14-03-2014 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #90
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Dokładnie prześledź poradnik z pierwszej strony i sprawdź czy pola prawidłowo się wypełniają (MCC i MNC) to one wskazują, że modem jest prawidłowo wykrywany, a punkt APN udało się wczytać.

Druga sprawa zwróć uwagę na to czy roaming jest włączony, bowiem Play działa w oparciu o obcą infrastrukturę, ale też ta opcja z tego jak się orientuję na tabletach musi być włączona.

Także jak punkt jest dobrze skonfigurowany to nic innego nie przychodzi mi do głowy odnośnie komunikatu problem z połączeniem z siecią spróbuj później (chyba, że chodzi ci o to, że próbujesz wybrać inną sieć, ale tak się na pewno nie da nawet jak wybierasz Plus).
Sam przerabiałem konfigurację w oparciu o ten poradnik ten sam schetam z kartą Play i u mnie działało.

Widziałem jednak na innym forum, że ktoś już próbował ten tablet sparować z modemem Huawei E220 i E173-u2 i nie było pozytywnych efektów. Też karta Play. Zaś ktoś inny konfigurował Prestigio MultiPad PMP5570C i ZTE MF 190 (SIM Play) i działało to od razu, a już np. z E173 też nie zadziałała konfiguracja, a ten E173 niby tablet wspiera.

Generalnie twój modem jest wspierany, bo jest na liście obsługiwanych, ale czemu masz problem to nie wiem. Chyba, że wszystko jest dobrze, ale musisz poczekać, a z reguły zanim zobaczysz internet na urządzeniu mija w zależności od modelu, ale nawet do kilku minut. To nie jest tak szybko jak na komputerach.

p.s. spróbuj może z inną kartą np. Orange, albo Aero2 jak masz. Ewentualnie kup jakiś inny starter w kiosku na testy i zobacz czy coś jest innego.
Albo też podziałaj z innym modemem jak masz pożyczyć od kogo.
14-03-2014 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z APN Lycamobile w smartfonie Samsung jareczek28 6 65,407 08-02-2015 23:38
Ostatni post: Janus
Ostrzeżenie Data connection w systemie Android Santi 0 7,380 13-05-2014 23:07
Ostatni post: Santi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości