-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Julek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #71
Internet w tablecie MyAudio
Na stronie producenta są umieszczone poradniki poszukaj do swojego konkretnego modelu tam powinno być napisane co i jak, ale wygląda to mniej więcej tak:

Dostęp do sieci przy pomocy 3G
- Wyłączyć Wi-Fi, jeśli jest włączone.
- Wejdź w menu Ustawienia sieci mobilnej i wybierz opcję Zezwolenie obrotu
danymi. Następnie wrócić na stronę Bezprzewodowy&Sieci.
- Umieść zewnętrzny modem 3G w złączu USB Host.
- Wybierz sieć mobilną, a następnie poczekaj na połączenie z siecią 3G.

Trochę dziwne mają tłumaczenia więc zamieszczam z ich pomocy oryginalną angielską instrukcję dotyczącą podłączania modemu do tabletu:
Cytat:Network Access by 3G
- Turn OFF Wi-Fi if it is working.
- Access Mobile network setting, make sure Data enabled was chosen. Then go back to Wireless & Networks.
- Insert External 3G by USB host.
- Choose Mobile network, then wait for the 3G network connection, soon you can access network via 3G.

W ten sposób powinieneś uzyskać internet na swoim tablecie. Pamiętaj, że modem musi być prawidłowo wykrywany na początku tego poradnika było to opisane na co zwracać uwagę, aby mieć 100% pewność że tablet wykrył modem poprawnie.
16-01-2014 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Strazak81 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #72
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Witam ponownie
Cały sęk w tym, że modem na Karcie PLAY działa bez problemowo, a jak mam wlożoną kartę Cyfrowego Polsatu to łączy, łączy i łączy....

APN automatycznie ustawia na internet.cyfrowypolsat.pl
i nie mogę tego zniemic na multi.internet jak podają koledzy na forum...
Wiec Pewnie wina gdzieś po stornie oprogramowana samego Tabletu...

Czy ktoś ma pomysł jak można to obejść...??
18-01-2014 14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #73
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Tu raczej będzie coś nie tak z konfiguracją dla drugiej karty, (ale też karta w zasadzie praktycznie sama wczytuje APN i ustawienia, więc trochę to nielogiczne) sprawdź czy nie masz kodu PIN na karcie CP. Karty Play nie mają na bank kodów PIN w Orange wiem, że zakładają nie wiem jak w innych sieciach.

APN dla internetu Cyfrowy Polsat jak podaje sam Polsat jest taki:
Nazwa profilu: Cyfrowy Polsat Internet
•Punkt dostępu: internet.cyfrowypolsat.pl
•Nazwa użytkownika: pozostaw puste
•Hasło: pozostaw puste
•Proxy: wyłączone


Na necie są też jednak informacje, ze APN w CF jest taki (w niektórych przypadkach konieczne może być ustawienie innego APN: multi.internet właśnie):
CYFROWY POLSAT (infrastruktura PLUS)
•APN: multi.internet
•Login: brak
•Hasło: brak
•Numer dostępowy: *99# lub *99***1#


I ten sam problem jednak widziałem też na innym forum użytkownik miał identyczny problem internet Aero2 + tablet działał, lecz Cyfrowy Polsat z tabletem - nie działa. Gość skontaktował się z Polsatem, ale nic mu konkretnego nie doradzili, czemu tak jest, kazali tylko dokupić router kieszonkowy, bo sami nie wiedzą, w czym tkwi problem. Możesz też spróbować wpisać APN internet.cp może da się dodać ten akurat.

Generalnie objawy są dziwne i nie pasują pod żaden znany mi problem tylko ten związany z kodem PIN.
Na innym forum znów znalazłem, że ktoś odkrył, że z APN internet.cyfrowypolsta.pl jest problem, ale działa multi.internet sprawdź też jak piszę czy nie masz PIN-u ustawionego, bo może to jest problemem nic innego mi nie przychodzi od siebie do głowy.
18-01-2014 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Strazak81 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #74
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Witam...
...Problem jest taki, że Na PIN mam kartę Play i wymaga i jest miejsce gdzie podać go.Cyfrowy Polsat nie wymaga pinu i ciągle się łączy z urządzeniem. Domyślnie punkt APN wpisuje jako internet.cyfrowypolsat.pl i przy próbie zmiany jest taka opcja ale nie zapisuje tego nowego APNu....
... czyżby zlośliwość rzeczy martwych??
21-01-2014 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #75
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Masz PIN na karcie Play? Oni przecież nie zakładają PIN-ów na kartach musiałeś sam go ustawić, ale karta z PIN-em nie pozwoli w tradycyjny sposób na korzystanie z internetu na tablecie. Są programy, że można konfigurować i wpisywać PIN, ale nie wiem czy to tak działa wtedy.
Co do karty Polsatu to COŚ TUTAJ JEST NIE TAK, ale generalnie karty zazwyczaj wczytują same APN więc te ustawienia jakie masz powinny być prawidłowe. Coś jest gdzieś indziej może z Polsatem się skontaktuj pewnie nie jesteś sam z podobnym problemem skoro karta innego operatora działa, a ich nie działa. Chyba, że nie masz zasięgu i stąd taki problem.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
21-01-2014 18:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga.just Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #76
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Proszę o pomoc i oświecenie Pomysł

Mam tablet Goclever i modem Huwaei E173-s-2

Tablet łączy się z modemem (modem świeci się, na tablecie pokazuje się zasięg), w SIECI KOMÓRKOWE -> PUNKTY DOSTĘPOWE po podłączeniu modemu wyświela się PLUS INTERNET. Edytują go wpisywałam w apn PLUS, później INTERNET i nic.
Niby można podłączyć internet, bo można zapalić to "kółeczko" obok PLUS INTERNET, ale sam internet nie działa.
Z karty SIM zdjęłam w telefonie pin.
Mam zaznaczone Włączanie danych i dane w roamingu.
MCC i MNC jest ok.
Wi fi wyłączone.

Nie mam już pomysłów, o co może chodzić?

Aga
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2014 21:45 przez aga.just.)
22-01-2014 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mrcanberra Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #77
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Wydaje się, że tablet poprawnie rozpoznaje ten modem, ale zdarzały się przypadki, że jednak pomimo takich objawów pozytywnych użytkownicy nie mogą uzyskać dostępu do sieci internetowej. Modem może nie jest do końca prawidłowo wykrywany.
Sprawdź w wykazie GoClever chyba udostępnia wykaz modemów, które powinny działać. Coś takiego też (nie wszędzie), ale można zobaczyć w ustawieniach na tablecie jakie modemy są obsługiwane.

Może też nie jesteś w zasięgu. Sprawdź ten zasięg czy na pewno taki jest.
Wyjaśnienie co oznaczają światełka w modemie :
- dwa mignięcia w kolorze zielonym co trzy sekundy: Modem USB jest włączony,
- jedno mignięcie w kolorze zielonym co trzy sekundy: Modem USB rejestruje się w sieci 2G,
- jedno mignięcie w kolorze niebieskim co trzy sekundy: Modem USB rejestruje się w sieci 3G lub 3G+,
- ciągłe światło w kolorze zielonym: Modem USB jest podłączony do sieci 2G,
- ciągłe światło w kolorze niebieskim: Modem USB jest podłączony do sieci 3G,
- ciągle światło w kolorze niebieskozielonym: Modem USB jest podłączony do sieci 3G+.
Chyba takie są te oznaczenia, ale jak masz modem i instrukcję sprawdź czy tak jest i będziesz widzieć co modem ukazuje kiedy próbuje, albo jest niby zalogowany do sieci. Może jak napisałem nie ma zasięgu, modem próbuje pracować na 2100 MHz, ale brak tego pasma słaby zasięg i nici nie wychodzi.

Inna rada kup jak nie masz kartę np. Play i zobacz czy tam się połączysz z internetem widziałabyś jak jest z inną kartą. Bo generalnie ciężko wskazać problem skoro wszystko wskazuje, że go nie ma, ale może gdzieś jakiś detal.
Jest jeszcze w dziale tablety i smartfony taki poradnik jak skonfigurować internet przy użyciu busybox robi się to poprzez aplikację kiedy modem nie działa nie jest wykrywany przez tablet prawidłowo.
22-01-2014 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga.just Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #78
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Jest jedno mignięcie niebieskie co 3 sek.
To by się zgadzało, bo na kompie po włożeniu modemu i w momencie, kiedy jest połączenie świeci się cały czas na nieb.
Zasięg jest na pewno - tablet i komp są w tym samym miejscu, na kompie zasięg jest na full.
22-01-2014 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mrcanberra Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #79
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Hmm ciężko mi powiedzieć co jest nie tak. Sprawdź jeszcze tę instrukcję od samej firmy.
Kod:
http://www.goclever.com/data/upload/user_guide/146/20130715/modem_3g_pl.pdf.pdf

Ewentualnie jak piszę spróbuj z inną kartą innego operatora, albo napisz do firmy GoClever co oni na to. Bo naprawdę nie mam pojęcia co jest nie tak.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2014 22:53 przez mrcanberra.)
22-01-2014 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga.just Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #80
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Spróbuję jeszcze z inną kartą operatora jutro.

U mnie po podłączeniu modemu pokazuje się zasięg obok godziny, jednak podświetlany jest na szaro i bez tego 3G

APN próbowałam wpisywać na przemian "plus" i "internet"
MMC i MNC 260 i 01 wczytywane jest automatycznie
Typ uwierzytelniania PAP LUB CHAP
Typ APN default, supl
Protokół APN IPv4

Reszta nie ustawiona, może tu coś jest nie tak?

Czy informatyk będzie mi to umiał ustawić?
23-01-2014 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z APN Lycamobile w smartfonie Samsung jareczek28 6 65,274 08-02-2015 23:38
Ostatni post: Janus
Ostrzeżenie Data connection w systemie Android Santi 0 7,359 13-05-2014 23:07
Ostatni post: Santi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości