-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Iza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #91
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Jeśli zwykły sposób konfiguracji tabletu z modemem nie daje oczekiwanych efektów można spróbować podziałać w oparciu o paczkę BusyBox i PPP Widget lub UMTS Manager wielu osobom to pomaga rozwiązać problemy z modemami na tabletach. Tutaj jest to zilustrowane.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222
14-03-2014 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
telekrowa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
Post: #92
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Warto wiedzieć, że przed całą "operacją" trzeba ze sklepu Google Play zainstalować kolejno: najpierw BusyBox, a potem UMTS Manager Oczko
04-04-2014 11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zoltakm Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
Post: #93
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
ja mam inny problem.
Tablet pentagram quadra ultra slim 7 modem huawei e3131. konfiguracja prawidłowa (chyba) modem jest wykrywany przez tableta i koło zegarka na dole po prawej pokazują się kreski zasięgu z literką R na której pojawiają się strzałki w górę i w dół tak jak przy przesyłani danych. po kliknięciu na godzinę dalej wyświetla się szary zasięg z napisem Polkomtel. Tyle że zasięg jest na kolor szary nie ma internetu. modem świeci na niebiesko tak jak przy podłączeniu do komputera. Ktoś się spotkał z taką sytuacją??
30-05-2014 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #94
Pentagram Quadra 7 ultra slim + Huawei E3131
Napisz z jaką kartą konfigurujesz tablet bo jeśli Aero2 to ta sieć potrafi być zadziwiająca.
Wg tego co pisze i tego co jest w instrukcjach do modemów Huawei to jesteś połączony z siecią.
[Obrazek: stan_huawei_e353.jpg]

Jednak samo połączenie nie oznacza dostępu do internetu. Czasami też trochę trzeba odczekać aby na tablecie pojawił się internet. Jak działasz z kartą Aero2 spróbuj z kartą innego operatora.

Na elektroda widziałem podobne pytanie, ale problem był z kartą Aero2. Na innym forum z kartą Play, ale tam akurat nie był albo skonfigurowany APN albo modem nie był wykrywany prawidłowo.

I jeszcze jedno spróbuj może włączyć to i zobacz czy pomaga.
[Obrazek: 87008532.png]
30-05-2014 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jolanda22 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #95
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Witam. Ja mam problem modemem HUAWEI3276. Tablet funtab10.1 wogóle go nie widzi. Po podłączeniu nie zapala się żadna dioda. Nie ma żadnych punktów dostępowych. Czy ktoś może mi pomóc?
30-06-2014 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #96
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Odpisałem Ci w tym temacie, który założyłaś. Wygląda na to, że modem nie jest obsługiwany przez tablet jaki posiadasz, ale dioda jakaś świecić się w ogóle powinna po podłączeniu modemu do tabletu.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...tablet_743

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
30-06-2014 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jolanda22 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #97
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Dzieki za pomoc. Chodzi wlasnie o to, ze modem wogole nie reaguje. Zadna dioda sie nie swieci.
30-06-2014 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #98
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
To jest modem LTE i po podłączeniu do źródła zasilania dioda jakaś powinna się zapalić na modemie. Zobacz więc jaki jest efekt, ale na komputerze czy na modemie zapala się dioda i czy możesz korzystać z internetu przez ten modem. Może modem jest zepsuty.
Ale i tak pewnie nie uruchomisz tego modemu jeśli nie jest on na liście obsługiwanych.
Ewentualnie używasz zwykłego kabla, a potrzebny jest kabel OTG aby modem działał z tabletem.
30-06-2014 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jolanda22 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #99
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Modem w kompie dziala bez zarzutu. Podlaczylam do tego kabla pedriva i tez go nie widzi, wiec pewnie mam nie taki kabel jak potrzeba
30-06-2014 23:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #100
Kabel OTG
Może ten kabel jaki masz jest zepsuty. Kabel OTG (On-The-Go) USB HOST to kabel umożliwiający podłączenie do urządzenia takiego jak smartfon lub tablet wspierającego technologie HOST USB nośników USB jak pendrive, dyski zewnętrzne i przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami. Z jednej strony posiada normalne wejście USB, z drugiej strony posiada natomiast końcówkę micro USB umożliwiającą podpięcie urządzenia.
Podłącz zwykłą myszkę to tabletu i zobacz czy ta myszka zadziała. Zwykłe urządzenie powinno zadziałać przez zwykły też chyba kabel (nie jestem tego pewien) możesz też podpiąć tablet do komputera i czy komputer go widzi bo może to też być wina portu USB w tablecie, albo ten kabel wadliwy.
Także różnica między kablem USB OTG, a zwykłym adapterem micro USB nie jest duża, ale ma znaczenie w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń jak modem 3G.

Musisz sprawdzić co jest dokładnie przyczyną wadliwy kabel, tablet czy też niewłaściwy kabel. Kable nie są drogie więc kupisz w pierwszym lepszym sklepie taki kabelek.
01-07-2014 10:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z APN Lycamobile w smartfonie Samsung jareczek28 6 65,407 08-02-2015 23:38
Ostatni post: Janus
Ostrzeżenie Data connection w systemie Android Santi 0 7,380 13-05-2014 23:07
Ostatni post: Santi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości