-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klasyczny Pulpit w Windows 8
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #1
Żarówka Klasyczny Pulpit w Windows 8
Pewnie nie jedna osoba, która przesiadła się na nowy Windows 8 doświadczyła pewnego szoku związanego z brakiem klasycznego menu oraz pulpitu znanego z Windows xp, Vista czy Windows 7 Aero Glass.

Na początku rozwiązanie nowego interfejsu Metro UI, który prawidłowo nazywa się Modern UI i tak należy go nazywać w Windows 8 może sprawiać trochę zakłopotania. Pewnie nie jedna osoba odczuje brak klasycznego pulpitu Aero Glass i menu z kółeczkiem start w Windows 8 dlatego dla osób, które chciałby powrócić do starego układu najlepszym i najszybszym rozwiązaniem będzie użycie aplikacji modyfikującej.

Są sposoby jak podają anglojęzyczne fora na ręczne modyfikowanie Windows 8, ale szybciej jest użyć właśnie dedykowanego pod ten cel programiku.

Jednym z takich programików zamieniających układ nowego pulpitu, czyli interfejsu Metro na klasyczny pulpit w Windows 8 jest Start8

[Obrazek: start8full.jpg]

[Obrazek: start8.jpg]




[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
24-11-2012 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Klasyczny Pulpit w Windows 8
Tutaj jest inny programik (ten wyżej jest płatny 4$) tak więc z tej strony można sprawdzić to rozwiązanie.
Nie sprawdzałam tego więc nie wiem czy to działa na 100% (przypadkowo tylko trafiłam na stronę z tym rozwiązaniem).
http://www.wentutu.com/
24-11-2012 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Klasyczny Pulpit w Windows 8
Ostatnio jak instalowałem UNLOCK ROOT to i ten program WENTUTU mi się zainstalował na WINDOWS 8, ale po jego zainstalowaniu dziwnie jakoś tak system mi działał. Nie mogłem się przełączyć pomiędzy użytkownikami oraz wejść z trybu kafelkowego na pulpit. Chyba, że coś źle porobiłem nie wiem należałoby może jeszcze raz zainstalować i sprawdzić, także piszę jak było.
Dopiero po odinstalowaniu tego WENTUTU wszystko wróciło do normy.
05-01-2013 20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #4
RE: Klasyczny Pulpit w Windows 8
Z najświeższych doniesień wynika, że Microsoft planuje wprowadzenie (prawdopodobnie w ramach poprawki do systemu) trybu bootowania systemu do pulpitu, albo ustawienia trybu pulpitu jako domyślnego po załadowaniu systemu, tak podają niektóre źródła, które twierdzą, że Microsoft się ugiął pod żądaniami klientów domagających się przycisku Start w systemach Windows 8.
Tego przycisku brakuje i mi szczerze powiedziawszy, może i na tablecie nie jest on potrzebny, ale na klasycznym pececie jednak jest potrzebny.
19-04-2013 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kobacabana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Klasyczny Pulpit w Windows 8
Przycisk start to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie firmy Stardock i program Start8.

8 lipca 2014 dzień, który przeszedł do historii: Niemcy - Brazylia 7:1
24-05-2013 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kajzerka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #6
RE: Klasyczny Pulpit w Windows 8
Wg doniesień różnych mediów oraz ze strony jednego z pracowników M$ można domniemywać, że w najnowszej aktualizacji systemu Windows 8 wróci przycisk Start w systemie Windows 8, ale nie będzie to ten sam przycisk znany nam z poprzednich wersji. Jego funkcja będzie całkiem inna (M$ znów wprowadza swoje rozwiązania nie patrząc na użytkowników), ale element ten pozwoli wrócić przynajmniej w części do opcji jakie w 8 zostały wycofane w związku z likwidacją przycisku Start.
30-05-2013 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #7
RE: Klasyczny Pulpit w Windows 8
W najnowszej aktualizacji do systemu Windows 8 ma być już dodany normalny przycisk Start, jaki znamy z Windows 7 i poprzednich wersji.
To obecne rozwiązanie w 8.1 z tym dziwnym Startem jest tragiczne więc niebawem już będzie można uzyskać normalny zwykły Start bez jakichś dziwnych rozwiązań jakie wprowadzono w Windows 8.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
03-04-2014 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Messenger beta Windows Jogin 0 2,689 31-07-2018 12:14
Ostatni post: Jogin
Żarówka Reset hasła w systemie Windows Gilek 2 10,162 20-09-2017 11:21
Ostatni post: maniek
Żarówka Zmiana trybu kontrolera SATA z IDE na AHCI w Windows 10 martin 0 16,091 10-08-2016 13:04
Ostatni post: martin
Żarówka APN w Windows 10 Vanautu 0 12,302 27-07-2016 22:18
Ostatni post: Vanautu
Informacja Darmowa aktualizacja do Windows 10 Santi 0 4,157 27-07-2016 11:39
Ostatni post: Santi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości