-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki najlepszy antywirus?
Kajzerka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #1
Pytanie Jaki najlepszy antywirus?
Tych programów antywirusowych sporo jest na rynku i w zasadzie już człowiek nie wie co wybrać aby było to lekkie, szybkie i skuteczne oprogramowanie antywirusowe.
Niektóre antywirusy są tak dużym obciążeniem dla komputera i systemu, że z takim oprogramowaniem ciężko cokolwiek zrobić na komputerze więc jaki antywirus polecacie?
18-05-2013 00:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Jaki najlepszy antywirus?
Wieki temu kiedy wchodził Windows 98 to flagowym produktem w Polsce był MKS-VIR. Jedną z ciekawych opcji była encyklopedia wirusów, które można było zobaczyć w działaniu, ale wtedy wirusy były też inne (spadające literki na ekranie, muzyczka z głośniczków) teraz wirusy są podstępne jedyne co pozostało z tamtych wirusów sprzed przeszło 10 lat to zdolność replikacji reszta ich funkcjo totalnie się zmieniła. Obecnie zadaniem wirusów jest głównie kradzież informacji umożliwiających dostęp cyberprzestępcom do newralgicznych danych przeważnie pieniędzy.
Tak więc MKS jeszcze istnieje, ale chyba jego obecność już na rynku jest znikoma. Są lepsze produkty. Zawsze uważałem, że Norton jest najlepszy, ale te produkty stały się tak skomplikowane i wielkie jakby były projektowane dla elektrowni atomowych, także ze swojej strony to polecam ESET NOD32 Antyvirus albo produkty Kaspersky. ESET wydaje się lżejszy, a Kaspersky na naszym rynku dobrze radzi sobie z zagrożeniami.
To są płatne rozwiązania można je testować określony czas, ale są też inne programy dostępne całkowicie za darmo np. AVAST Free Antivirus oczywiście one nie posiadają wszystkich funkcji jak wersje komercyjne, ale te podstawowe do wykrywania i blokowania niebezpiecznych programów mają.
18-05-2013 08:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fire_in_the_hole Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #3
Żarówka RE: Jaki najlepszy antywirus?
F-secure internet security jest fajny, lekki i co ważne nie obciąża systemu.
05-06-2013 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #4
RE: Jaki najlepszy antywirus?
Od stycznia przez 6 miesięcy w laboratorium AV-TEST trwały intensywne testy 28 pakietów bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby odpowiedzieć na pytanie, który antywirus jest najlepszy?

Pierwsze miejsce zajął pakiet Bitdefender Internet Security zdobywając 17,2 punktów na 18 możliwych. Drugie miejsce przypadło pakietowi Kaspersky Lab (16 pkt.) (mój ulubiony pakiet), a trzecie zajął Norton Internet Security (15,5 pkt.) (kiedyś lubiany, ale teraz strasznie skomplikowany i ciężki kombajn).
Najwyżej z darmowych produktów uplasował się antywirus Avast - 4 miejsce i 15,2 pkt. (coś darmowego i dobrego też jest Szczęśliwy).

[Obrazek: endurance-summary-english.jpg]

Zdjęcie pochodzi z Komputer Świat, a cały opis dostępny jest pod tym adresem (można sobie przeczytać cały raport z testów):
http://www.komputerswiat.pl/artykuly/red...epszy.aspx

Polecam kierować się właśnie tymi testami bo wg mojej opinii to właśnie ta 10 z listy jest najlepsza, tym bardziej, że mamy na 4 pozycji całkiem darmowy program antywirusowy, który wypada bardzo dobrze w ocenie ekspertów.
23-08-2013 10:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Jaki najlepszy antywirus?
Dobrym programem antywirusowym jest Kaspersky. W ofercie promocyjnej Plusa Internet LTE jest opcja, że można uzyskać licencję na program antywirusowy Kaspersky Internet Security 2013 - Antywirus. Licencja umożliwia korzystanie z pełnej licencji przez 24 miesiące całkowicie za darmo. Koszt otrzymania kodu aktywacyjnego wynosi tylko 1 zł więc takie są jedynie koszty uzyskania pełnej płatnej licencji na antywirus. Polecam każdemu tę możliwość na zakup antywirusa za złotówkę kto ma ofertę Plusa i chciałby mieć jakiś dobry program antywirusowy u siebie na komputerze.
09-10-2013 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fire_in_the_hole Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Jaki najlepszy antywirus?
Ja mam F-secura i jestem mega zadowolony. Po pierwsze nie zamula kompa i po drugie dobrze chroni. W porównaniu z darmowymi wersjami np avasta czy nortona wydaje się być lepiej dopracowany i co ważne nie zarzuca zbędnymi komunikatami, a skutecznie działa w tle.
28-10-2013 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RoboCop Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 2
Post: #7
RE: Jaki najlepszy antywirus?
Dla mnie najlepszy jest serwis virustotal.com działający w całości online w dodatku bezpłatny. Oczywiście to nie skaner antywirusowy, ale strona, która korzysta z innych silników i podaje wyniki. Dodatkowo potrafi skanować też strony www. Nie przeskanujemy nim komputera, ale jak mamy podejrzany plik możemy poddać go badaniu i co na to powiedzą programy antywirusowe jak żaden nie zgłasza STOP to znaczy, że plik jest pewny.

Jednak chciałbym polecić inną aplikację, która może się przydać każdemu na komputerze - JottiQ ten program działa podobnie jak strona wirustotal.com, ale robimy wszystko u siebie na komputerze i mamy większą możliwość skanowania plików i folderów.

Programik JottiQ łączy się ze skanerami przez internet, więc musimy być w sieci, a na wyniki trzeba trochę poczekać, ale cały proces skanowania jest zautomatyzowany. Kiedy analiza plików się zakończy, dla każdej pozycji na liście widoczny będzie odpowiedni komunikat w kolumnie  Status. Zwrot Appears clean oznacza, że dany plik jest bezpieczny.
Może się, więc komuś przyda taki kombajnik do skanowania podejrzanych plików na komputerze jednocześnie przez wiele antywirusów ;-)

[Obrazek: cm4p.jpg]
08-11-2013 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
neonecik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Jaki najlepszy antywirus?
Dla mnie Norton jest najlepszy. Kupowałam go na
Kod:
programvare.pl
bo tam był najtańszy.
28-10-2015 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WIFINET Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Jaki najlepszy antywirus?
Tutaj jest zestaw programów antywirusowych z informacjami na temat każdego z nich. Ja polecam Avirę ze swojej strony. Jeżeli nie masz czasu na czytanie 100 forów na temat antywirusów to jest to dobry wybór.
Kod:
redukcjakosztow.pl/darmowy-program-antywirusowy
16-01-2016 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości