-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zgrać na płytkę Windowsa 8 z partycji recovery???
lea Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Jak zgrać na płytkę Windowsa 8 z partycji recovery???
Pytanie jak w tytule:
Jak zgrać na płytkę Windowsa 8 z partycji recovery???

Jestem laikiem w tych sprawach, a dzisiaj kupiłam Samsunga SERIES 3 (NP350E7C-S03PL) i chciałabym zrobić partycje. jednak boje się, że coś popsuje i najpierw chciałabym mieć w razie czego kopię systemu. jednak nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. czy ktoś mógłby mi napisać instrukcję co i jak.
Myślę, że nie tylko mi się to przyda

Z góry dziękuję za pomoc.
28-02-2013 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #2
Zgranie partycji recovery na DVD
Jeśli kupiłaś nowy komputer i masz system Windows to zapewne masz też partycje recovery. Jednak same partycje nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem, bo czasami można stracić do nich ostęp i trudno odzyskać system z nich. Także Samsung na pewno zainstalował Ci dodatkowe oprogramowanie, poprzez które zrobisz sobie backup systemu na płytach DVD lub innym nośniku np. USB.

A jak piszesz chcesz modyfikować partycje to musisz taki backup zrobić na płytach, bo przy modyfikowaniu te partycje recovery stracisz.

Weź sobie instrukcję i tam dokładnie przeczytaj, co zalecają. Bo schematy są różne dla różnych producentów, ale ogólnie standardem jest, że zazwyczaj na komputerze jest jakiś program, przez który należy zrobić kopie jednak wiele osób o tym nie wie i dopiero jak zaczynają się problemy ktoś sobie przypomina, że coś takiego niby jest.

U Ciebie wg informacji z Samsunga to będzie coś takiego jak na tych zrzutach:

[Obrazek: 1recoverysamsung.jpg]

[Obrazek: 2recoverysamsung.jpg]


Wg instrukcji już po 1 uruchomieniu system powinien wymusić na Tobie tworzenie kopii bezpieczeństwa. Chyba, że już ktoś coś takiego przeprowadził wcześniej, a Ty o tym nie wiesz.

[Obrazek: 3recoverysamsung.jpg]


Mając oprogramowanie o jakim wspomina support masz możliwość utworzenia kopii na dyskach DVD lub innych nośnikach np. USB:

[Obrazek: 4recoverysamsung.jpg]

[Obrazek: 5recoverysamsung.jpg]

Tutaj masz link do pomocy poruszającej ten temat, także powinnaś mieć niezbędne oprogramowanie za pomocą, którego zrobisz sobie takie kopie systemu na DVD.
Link www pomoc Samsung
Pobierz sobie tę pomoc, poczytaj i powinnaś wiedzieć już jak zrobić ten backup ;-)

Tutaj masz jeszcze videoporadnik jak wykonać kopię zapasową przez SRS:
http://skp.samsungcsportal.com/integrate...l&seq=5075

Tutaj jest videoporadnik jak przywrócić system przy pomocy Samsung Recovery Solution:
http://skp.samsungcsportal.com/integrate...l&seq=4957
01-03-2013 00:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #3
RE: Jak zgrać na płytkę Windowsa 8 z partycji recovery???
W takich markowych laptopach zazwyczaj producent dorzuca jakąś aplikację, która pozwala zrobić kopię całego systemu, także sprawdź dokładnie co masz zainstalowane, a na pewno jakiś program na komputerze do takiego backupu będzie. Teraz to standard w laptopach.
01-03-2013 14:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lea Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Jak zgrać na płytkę Windowsa 8 z partycji recovery???
Dziękuję
01-03-2013 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #5
RE: Jak zgrać na płytkę Windowsa 8 z partycji recovery???
Zalecam dysk USB czy jakiś pendrive. Z płytami różnie bywa. Przy większym backupie potrzeba więcej niż 1 płytę DVD, a kiedy jakaś zostanie źle nagrana czy się uszkodzi reszta nadaje się do kosza.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
02-03-2013 01:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tworzenie i modyfikowanie partycji w Windows 8 WiFi 5 111,432 28-02-2013 18:27
Ostatni post: zuzi
  Przywracanie systemu Windows 7 z partycji recovery, kiedy rozruch został uszkodzony WiFi 0 35,841 10-12-2012 17:22
Ostatni post: WiFi
  Poradnik jak wyłączyć wymuszanie podpisu cyfrowego sterowników w Windows 8 android 0 84,929 01-12-2012 12:20
Ostatni post: android

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości