-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak cofnąć roota, pomocy!
drake637 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Jak cofnąć roota, pomocy!
Zrobiłem roota w telefonie ZTE Grand X tym programem:
Kod:
http://www.dashi.com/zhuodashi/shuaji.html

Na forum znajduje się temat jak cofnąć roota tym programem. Niestety root został przeze mnie zrobiony o wiele nowszą wersją tego programu i tutorial jest bezużyteczny przy mojej wersji.
Nie mam pojęcia jak go cofnąć.
Z góry dziękuję za pomoc.

[Obrazek: 349bhmt.jpg]
06-03-2014 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #2
RE: Jak cofnąć roota, pomocy!
Możesz innym programem (tam w poradniku są chyba wymienione inne aplikacje niektóre z nich mają opcję cofania roota).
Ewentualnie wgrać na nowo cały ROM jest to w sumie bardzo proste tylko musisz mieć system skąd pobrać nie wiem czy na oficjalnej stronie ZTE tam będzie coś do pobrania.
Generalnie mając ROM robisz instalację systemu na nowo coś jak tutaj:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-s...wy-rom_681

Ewentualnie jak masz instalację w pliku nie .img ale .zip to robisz to poprzez wrzucenie na telefon pliku i przez boot menu z poziomu telefonu instalujesz nowy system.

Możesz też zrobić reset telefonu, ale to raczej chyba nie pomoże jednak spróbować można.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...-reset_292
To jak w tablecie też musisz wejść do boot menu lub w ustawieniach jest opcja, ale nie gwarantuję, że to da 100% efekt cofania zmian.

Generalnie najłatwiej i najlepiej jest wgrać na nowo system (pierwszy raz zawsze jest najtrudniejszy, ale jak zrozumiesz jak się to robi to potem bułka z masłem) no i oczywiście musisz mieć skąd pobrać ten ROM.

Instalacja ROM-u Androida z karty .zip odbywa się tak:
1: Pobierz ROM skopiowany do zewnętrznego katalogu karty SD w telefonie.
2: Wyłącz telefon, a następnie trzymując naciśnięty przycisk Power (plus) przycisk głośności VOL+ wejdź do trybu boot menu.
- Wipe Data/Factory Reset -> Usuń wszystkie dane użytkownika,
- Wipe Cache Partition -> wymazuje cache partycji.
3: Powróć do głównego interfejsu install zip z sdcard -> wybierz zip z sdcard -> Wybierz ROM.
4: Powinien się zainstalować system - pierwsze uruchomienie trwa chwilę czasu.

ROM-u musisz sobie poszukać sam i jak piszę są obrazy .img instaluje się je przez komputer opis w linku dałem oraz system dostarczany w paczce .zip instaluje się wrzucając na telefon paczkę i wybierając odpowiednie opcje w telefonie w boot menu.
Tutaj jakieś są ale to są pewnego rodzaju modyfikacje z poprawkami: needrom.com.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
06-03-2014 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 2
Post: #3
RE: Jak cofnąć roota, pomocy!
Coś mi się wydaje, że ty nie masz roota, bo aplikacja pokazywałaby w tej tabelce info na zielono a jest na czerwono, więc oznacza to, że nie ma roota. Chyba, że się mylę, ale ta najnowsza wersja niby jest prostsza, ale brak w niej języka, a nawet jak jest czcionka to i tak krzaczki są stąd ciężko ludziom się połapać co i jak klikać.

Generalnie roota robisz klikając na ten niebieski kwadracik z napisem Root pokaże się okienko gdzie masz info ptaszek zielony jak jest root, a jak go brak będzie x czerwony i zielony przycisk do zrobienia root oraz niebieski do wyjścia z opcji.

Jak chcesz cofnąć roota w dashi to wybierasz na nowo ten kwadrat niebieski z napisem Root i tam pojawia się okienko, ale z trzema przyciskami niebieski od lewej wyjście z opcji, środkowy czerwony Root (cofanie roota trwa to jakiś czas, tablet lub smartfon potem się resetuje) i zielony po prawej. Także masz opcje podane do cofania tego roota.
Sprawdź i zapodaj czy tak jest.
07-03-2014 00:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
drake637 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Jak cofnąć roota, pomocy!
Dziękuję za Wasze obszerne wypowiedzi. Nie sądziłem, że tak szybko otrzymam tutaj pomoc. Macie racje, na moim telefonie nie ma roota. Jednak problem polega na tym, że po całkowitym wyczyszczeniu pamięci łącznie z kartą z poziomu androidowych ustawień, pozostają 2 aplikacje, a mianowicie: Kinguser i SuperSU, które bez roota są całkowicie bezużyteczne, a niepotrzebnie zaśmiecają system. Znalazłem systemowego softa na stronie ZTE, spróbuję go zainstalować i mam nadzieję, że uda mi się rozwiązać problem.
07-03-2014 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Jak cofnąć roota, pomocy!
Te dwie aplikacje to może dodatek do systemu ( w ROM-ie), jaki masz. To są takie „manager-y” administratorzy, którzy nadzorują inne aplikacje i jeśli, któraś wymaga uprawnień root zgłasza to poprzez np. Kinguser lub SuperSU, które powiadamiają użytkownika czy chce im nadać uprawnienia czy też nie. SuperSU jak i Kinguser to podobne aplikacje pozwalające na zaawansowaną kontrolę prawami roota, czyli możliwością zapisu i odczytu danych wymagających dostępu do partycji systemowej. Samo ich posiadanie w systemie nie oznacza posiadania praw administratora te muszą być nadane w systemie odblokowane. Niektórzy producenci dają system bez nałożonych ograniczeń, ale nie ma tam też takich aplikacji, jak masz jakiś program, który potrzebuje praw administratora sam je sobie pozyskuje żaden program tego nie przechwytuje i nie nadzoruje. Nie wiem jak jest z innymi ZTE, ale ja kupując inny model miałem system całkowicie odblokowany było w nim konto administratora.
Jak nie chcesz aplikacji usuń je z poziomu ustawień poprzez dodaj usuń aplikacje jakoś tak to jest.

p.s. zrobiłem aktualizację i opisy dla innych związane z nową wersją tego programu, której wygląd jest teraz kafelkowy.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-l...14#pid4514
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2014 19:53 przez Cebu.)
07-03-2014 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Blondynka potrzebuje pomocy Blondynka 3 1,792 18-03-2021 00:46
Ostatni post: zuzi
Żarówka Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point android 64 160,742 10-01-2020 01:41
Ostatni post: zebber
  Google Play - jak pozbyć się błędu RPC:S-7:AEC-0 Iza 5 69,713 21-03-2016 20:01
Ostatni post: andsz
  Poradnik UNROOT cofanie roota android 2 15,862 08-03-2014 00:28
Ostatni post: Cebu
  GoClever 7oL + Modem Huawei E3131 - nie ma roota, nie ma neta olprima 15 21,711 17-12-2013 12:50
Ostatni post: majda_k

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości