-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w Tajlandii
Admin Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 62
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
Post: #1
Informacja Internet w Tajlandii
Na stronie opublikowaliśmy mały opis pt.: Internet na końcu świata obrazujący temat internetu w Tajlandii.

http://darmowyinternet.net/internet-na-koncu-swiata/

Zapraszamy do poczytania może się przydać kilka informacji szczególnie dla tych co planują tak daleką podróż w świat, a chcieliby wiedzieć jak wygląda tam sytuacja z dostępem do internetu.

Na forum dodamy jeszcze parę ciekawych materiałów związanych właśnie z tym krajem.
05-09-2012 00:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Admin Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 62
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Internet w Tajlandii
W nawiązaniu do wątku wrzucimy coś jeszcze co może niektórych zainspirować do odwiedzenia właśnie Tajlandii.











05-09-2012 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Admin Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 62
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
Post: #3
RE: Internet w Tajlandii
Jeszcze dodatkowa informacja co do cen jedzenia, owców...
Można sobie pobrać całe zestawienie:
       

Zestawienie pochodzi z portalu abctajlandia.pl

Przy obecnym kursie 10 THB = 1,07 zł
05-09-2012 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #4
RE: Internet w Tajlandii
Thai is cool ;-)


30-12-2012 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Internet w Tajlandii
Moja koleżanka była w Tajlandii i Kambodży, i tam podobno są napoje procentowe z czymś takim w środku. W Kambodży to podobno popularny trunek gdzie w środku zatopiony jest albo wąż (albo to żmija nie wiem) albo skorpion.

[Obrazek: procenty.jpg]


Ja bym się czegoś takiego nie napiła Huh
14-10-2013 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 2
Post: #6
RE: Internet w Tajlandii
No można sobie np. zjeść coś takiego jak na tym filmiku tutaj Diabeł gdzie polka wcina... zobaczcie sami.


04-11-2013 00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 1
Post: #7
Praca w Tajlandii - forum
Azja to podobno ciekawy bardzo kontynent, a Tajlandia to kierunek, który wiele osób wybiera na egzotyczne wakacje, dlatego chciałbym się zapytać czy jest jakaś praca w Tajlandii dla kogoś z Polski?

Słyszałem i czytałem, że w Azji wiele osób zatrudnia się do pracy, jako nauczyciel języka angielskiego. W Chinach to dość często podobno spotykana oferta dla cudzoziemców, ale z racji, że Tajlandia to taki egzotyczny kraj chciałbym wiedzieć czy tam też można zatrudnić się, jako nauczyciel angielskiego albo nie wiem instruktor nurkowania w turystyce albo nie wiem, w czym.

Jestem młody, ale interesuje się nurkowaniem, dlatego tak sobie myślę, aby zrobić jakieś kursy i aby w przyszłości było mi łatwiej dostać się do takiej pracy, jako właśnie instruktor nurkowania. W Polsce to za wiele się nie popracuje, bo lato jest krótkie, ale w takiej Tajlandii to można pracować cały rok.
05-11-2013 00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kajzerka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #8
RE: Internet w Tajlandii
Z pracą w Tajlandii nie jest tak łatwo i prosto to zbyt długi temat na opisywanie tego, ale mając kursy i uprawnienia instruktora PADI masz szansę na pracę jako instruktor nurkowania w Tajlandii.
Tajlandia jest jednym z najprężniej działających na świecie krajów prowadzących szkolenia nurkowe ma też ciekawe miejsca do nurkowania więc jest tam zapotrzebowanie na instruktorów, ale aby dostać pracę i aby tam pracować to trochę determinacji należy mieć w sobie.
05-11-2013 01:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Santi Offline
Redaktor
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Internet w Tajlandii
Tajlandię uważa się za jeden z najbogatszych i najładniejszych krajów Południowo-Wschodniej Azji, chociaż w mojej opinii byłbym powściągliwy, co do określenia najładniejsza gdyż, jeśli chodzi o przyrodę i widoki to ładniejsze są na Filipinach. Tajlandia to dobre miejsce na wakacje, podróż, ale nie na pracę. Oczywiście można tam zatrudnić się w turystyce czy jako nauczyciel języka angielskiego, ale w innych zawodach będzie już trudniej gdyż tej pracy dla wszystkich po prostu tam nie ma. Co innego wysokiej klasy specjaliści pracujący w międzynarodowych korporacjach, ale to całkiem inny już temat. Inna sprawa nie każdy ma szansę na pracę w Tajlandii, bo aby ją otrzymać należy spełnić pewne kryteria, które nie zawsze są takie proste. Po prostu nie możemy sobie od tak wyjechać do Tajlandii jak w Europie i iść do każdej pracy. Taka jest po prostu polityka tego kraju, ustanawiająca wyższe płace, jakie muszą być oferowane obcokrajowcom. Dlatego też na to samo miejsce pracodawca może zatrudnić Taja nawet za połowę stawki, więc z ekonomicznego punktu widzenia jest to dla właścicieli firm mniej opłacalne. I tak np. pensja nauczyciela angielskiego (obcokrajowca) w tajskiej szkole państwowej to około 3500 zł/mc, pensja nauczyciela angielskiego (obcokrajowca) w szkole międzynarodowej może być nawet 3 razy wyższa. Generalnie o dobrą pracę nie jest tak prosto, a nawet, jako nauczyciel jest trudno gdyż większe szanse mają osoby, dla których język angielski jest językiem ojczystym np. Anglicy. Instruktorzy nurkowi też mają szansę na pracę, ale należy sporo działać samemu w tym kierunku, aby coś znaleźć, bo jednak tu w Polsce nigdy nie widziałem ofert do pracy w jakichś kurortach dla nurków, także trzeba szukać ją na własną rękę samemu.
Na internecie jest wiele blogów, opisów ludzi, którzy wyjechali do pracy do Azji w tym do Tajlandii, więc sobie można poszukać i poczytać jak inni przedzierali szlaki zawsze to jakiś drogowskaz dla nas.

p.s. i co ważne, jeśli chodzi o pracę w Tajlandii oraz samej Azji pamiętajmy, że tam w wielu państwach nie ma świadczeń socjalnych oraz rent i emerytur, dlatego zwykła praca w Tajlandii może być dobra na jakiś czas, ale nie na całe życie chyba, że sami pomyślimy o odprowadzaniu składek na emeryturę, ale z przeciętnych zarobków może być z tym dość ciężko.
05-11-2013 14:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ilona Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Internet w Tajlandii
A moja odpowiedź jeśli to Azja jest taka Postcard from Bali Zawstydzony


11-11-2013 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostrzeżenie Praca przez internet a zarobki Kochang 1 4,061 18-07-2013 21:48
Ostatni post: phiphi
Żarówka Zarabianie przez internet Matt82 0 3,324 23-04-2013 11:02
Ostatni post: Matt82
Zdjęcie Tanie podróżowanie czyli zwiedzamy świat przez internet Admin 1 4,293 28-03-2013 20:05
Ostatni post: remi
  Internet za granicą android 0 4,022 23-12-2012 11:55
Ostatni post: android
Informacja Internet na świecie - wyniki badań WWWF Admin 0 3,362 06-09-2012 12:39
Ostatni post: Admin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości