-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
kamil2345x Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #321
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Nie jestem az tak ciemny Szczęśliwy
Ale w menadżerze plików nigdzie nie widzę takiego folderu, a mam zaznaczone pokazywanie ukrytych plików. W folderze android jest tylko jeden folder.
Więc za bardzo nie wiem gdzie mam go szukać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2012 21:24 przez kamil2345x.)
17-11-2012 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #322
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(17-11-2012 19:10)kamil2345x napisał(a):  Nie jestem az tak cimny Szczęśliwy

Tego nie powiedziałem ..... jakbym śmiał Zawstydzony
Cytat:Ale w menadżerze plików nigdzie nie widzę takiego folderu, a mam zaznaczone pokazywanie ukrytych plików. W folderze android jest tylko jeden folder.
Więc za bardzo nie wiem gdzie mam go szukać.

Nie wiem czy sie rozumiemy ... ja pisze o katalogu /system/ ......w tablecie - a tam takowy na 100% jest Wykrzyknik
Bynajmniej ja nie widziałem tableta z Andkiem bez tego katalogu - ale przecież nie wszystko musiałem widzieć Diabeł

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2012 19:30 przez 7dziadek.)
17-11-2012 19:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #323
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Kamil2345x? dziś przyszedł do mnie mój kolega Edek-Kredek, który ma tablet (jakiś dziwny 10 cali) z androidem 2 coś. Ten jego tablet niby obsługuje modem, jaki przyniósł (jakiś E153 czy coś w tym stylu), ale lipa internetu nie można było uzyskać tak poprzez wpięcie modemu i skonfigurowanie punktu apn. Spróbujemy mu wgrać nowy ROM. Szukanie i próbowanie dodawania sterownika jakimiś innymi metodami nie ma sensu to już stary android szkoda na to czasu lepiej wgrać jakiś ROM.

Co do Twojego zrzutu kamil masz tam 12d1 1c08 (to będzie informacja do komendy echo) oraz do wpisania w pliku 3g_gongle.cfg jeśli taki masz w ogóle.
Załóż nowy temat, bo tutaj się pogubimy, a Ty potrzebujesz jeszcze paru informacji. Tylko nie wiem czy nie będzie problem z uruchomieniem tego modemu skoro nawet przy wpisanych sterownikach przez producenta ten modem nie działa. Chyba, że producent wpisał wersję, ale nie E173s-2, ale np. E173x-X
Tutaj z tej strony odczytuje się pewne informacje na temat modemu
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/3G_/_3.5G
Widać, że tych modeli jest tam kilka.

A jeśli to inna wersja Twojego tabletu nie taka, która ma plik 3g_dongle.cfg, a ril.xml to dziadek ma racje ta metoda nie zadziała. Możesz próbować podrzucić ten plik, który ona zapodał.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
17-11-2012 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kamil2345x Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #324
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(17-11-2012 20:57)veyro napisał(a):  Chyba, że producent wpisał wersję, ale nie E173s-2, ale np. E173x-X
Tutaj z tej strony odczytuje się pewne informacje na temat modemu
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/3G_/_3.5G
Widać, że tych modeli jest tam kilka.

Gdy rozmawiałem przez telefon z serwisantem, powiedział mi że testowali ten tablet z modemem E173u-2 a ja mam E173s-2.

http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e173...ei-e173s-2


To nie jest żart, ni jak nie mogę się dobrać do plików ukrytych o ile takie są.
Nie ma folderu system, po zaznaczeniu aby pokazywało ukryte pliki, nadal ich nie pokazuje.
Teoretycznie w tablecie jest tylko kilka folderów a w folderze android jest tylko Data a w środku kilka folderów zainstalowanych aplikacji. Z tableta też nie idzie się dostać głębiej aby znaleźć folder system

W htc bezproblemowo znalazłem folder o którym mowa, w tablecie nie mogę...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2012 22:17 przez kamil2345x.)
17-11-2012 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #325
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Wg strony, którą podałem taka nawet niewielka zmiana (E173u-2 a ja mam E173s-2) powoduje, że identyfikator na 99.9% będzie całkiem inny niż ten wpisany do pliku ze sterownikami. Gdybyś mógł się dobrać do tych plików rill czy 3g_dongle wrzucić je tu wtedy moglibyśmy Ci zaproponować, co musisz tylko zmienić, aby może ten Twój modem poszedł.

Nie wiem, co Ci doradzić z tym brakiem folderu system. Może root coś pomoże. No nie wiem. Pewnie są ukryte tak abyś ich nie widział.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
18-11-2012 01:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #326
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(17-11-2012 21:28)kamil2345x napisał(a):  To nie jest żart, ni jak nie mogę się dobrać do plików ukrytych o ile takie są.
Nie ma folderu system, po zaznaczeniu aby pokazywało ukryte pliki, nadal ich nie pokazuje.
Teoretycznie w tablecie jest tylko kilka folderów a w folderze android jest tylko Data a w środku kilka folderów zainstalowanych aplikacji. Z tableta też nie idzie się dostać głębiej aby znaleźć folder system

W htc bezproblemowo znalazłem folder o którym mowa, w tablecie nie mogę...


Kamil przeciez robiłes update tego 'S3' .
kliknij sobie na PC 'update.zip' zobaczysz trzy katalogi i plik img:
META-INF
recovery
system
boot.img

i jak widzisz JEST katalog 'system' a w nim pełno innych katalogów,podkatalogów i plków - jezeli teraz wejdziesz do swego trabla i NIE widzisz tego wszystkiego to nie bardzo rozumiem o co chodzi.
Zainstaluj sobie 'Root Explorer.apk' - znajdziesz go w internecie nim na 100% zobaczysz wszystkie katalogi w S3







.

(18-11-2012 01:32)veyro napisał(a):  Wg strony, którą podałem taka nawet niewielka zmiana (E173u-2 a ja mam E173s-2) powoduje, że identyfikator na 99.9% będzie całkiem inny niż ten wpisany do pliku ze sterownikami. Gdybyś mógł się dobrać do tych plików rill czy 3g_dongle wrzucić je tu wtedy moglibyśmy Ci zaproponować, co musisz tylko zmienić, aby może ten Twój modem poszedł.

Nie wiem, co Ci doradzić z tym brakiem folderu system. Może root coś pomoże. No nie wiem. Pewnie są ukryte tak abyś ich nie widział.


'veyro' jak pisałem powyżej on NIE MA pliku '3g_dongle.cfg' i nie ma go co szukać
a plik 'ril.xml' zaktualizowałem pod JEGO modem e173s-2 i teraz aby coś dalej zrobić MUSI naprzód wogóle zrobić ROOT'a bo jak wiesz bez tego nie zmienisz żadnego pliku systemowego.
Mam upgrade tego 's3' i wiem jakie są tam katalogi i pliki więc w pukanego się nie bawię tylko piszę jak jest.

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2012 07:28 przez 7dziadek.)
18-11-2012 07:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kamil2345x Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #327
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(18-11-2012 07:17)7dziadek napisał(a):  Zainstaluj sobie 'Root Explorer.apk' - znajdziesz go w internecie nim na 100% zobaczysz wszystkie katalogi w S3
Krok do przodu Ninja
Z tą aplikacją bezproblemowo widzę ten folder.
Tylko Panowie, wytłumaczcie mi jak to mogę podmienić, piszecie że trzeba chyba zrotować system ? Nie wiem za bardzo co to znaczy, ale jeśli tak trzeba to wykonam to Zdezorientowany
Bo na sucho przez telefon niestety nie mogłem usunąć tamtego pliku i podmienić bo wyskakuje błąd że to plik systemowy.

Próbowałem też rozpakować na komputerze, dodać i spakować, lecz przy instalacji aktualizacji wyskakuje błąd.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2012 09:52 przez kamil2345x.)
18-11-2012 09:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #328
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(18-11-2012 09:16)kamil2345x napisał(a):  Tylko Panowie, wytłumaczcie mi jak to mogę podmienić, piszecie że trzeba chyba zrotować system ? Nie wiem za bardzo co to znaczy, ale jeśli tak trzeba to wykonam to Zdezorientowany
Bo na sucho przez telefon niestety nie mogłem usunąć tamtego pliku i podmienić bo wyskakuje błąd że to plik systemowy.

Próbowałem też rozpakować na komputerze, dodać i spakować, lecz przy instalacji aktualizacji wyskakuje błąd.

A 'Google' już nie działa Huh i wyszukiwarka na tym forum też Plask

np.
Poczytaj to o root'owaniu 'Tymczasowym'
http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=133

Można też zrobić ROOT'a na stałe .....ale z gwarancja mogą byc problemy w razie potrzby .

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2012 12:20 przez 7dziadek.)
18-11-2012 10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #329
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Cytat:Z tą aplikacją bezproblemowo widzę ten folder.
Tylko Panowie, wytłumaczcie mi jak to mogę podmienić, piszecie że trzeba chyba zrotować system ? Nie wiem za bardzo co to znaczy, ale jeśli tak trzeba to wykonam to Zdezorientowany
Bo na sucho przez telefon niestety nie mogłem usunąć tamtego pliku i podmienić bo wyskakuje błąd że to plik systemowy.

Tylko root trwały lub tymczasowy umożliwia operacje na plikach systemowych.
Jest jeszcze w gogle play taka aplikacja SUPER USER czy jakoś tak, może spróbuj ją zainstalować.
2 metody tutaj na forum są podane możesz też poprzez nie spróbować zrootować androida.

Cytat:Próbowałem też rozpakować na komputerze, dodać i spakować, lecz przy instalacji aktualizacji wyskakuje błąd.

To jest ciekawe. Mając paczkę i mogąc wyciągnąć plik, edytować czy zamienić, a potem taką paczką aktualizować system powinno się dać wgrać nowy ROM.
Czasami taka opcja byłaby wygodniejsza niż rootowanie itp. kombinacje, ale że się nie dało?
Pewnie coś musiałeś zrobić źle. Nigdy takiego czegoś sam nie robiłem, ale na mój rozum wydaje mi się, że takie coś powinno się udać.
18-11-2012 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #330
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(18-11-2012 16:03)thaiman napisał(a):  
Cytat:Próbowałem też rozpakować na komputerze, dodać i spakować, lecz przy instalacji aktualizacji wyskakuje błąd.

To jest ciekawe. Mając paczkę i mogąc wyciągnąć plik, edytować czy zamienić, a potem taką paczką aktualizować system powinno się dać wgrać nowy ROM.
Czasami taka opcja byłaby wygodniejsza niż rootowanie itp. kombinacje, ale że się nie dało?
Pewnie coś musiałeś zrobić źle. Nigdy takiego czegoś sam nie robiłem, ale na mój rozum wydaje mi się, że takie coś powinno się udać.

Oj kolego jak coś odpowiadasz ,doradzasz to musisz byc tego pewien Huh
Jak na mój gust to bardzo wiele jeszcze nie wiesz w temacie rootowania tabletów w szczególnosci.
Całe ROMy w zasadzie do tych popularnych chiczyków są w zasadzie niedostepne a upgardy/updaty są z sygnaturami i nie jest łatwo a często wręcz niemozliwe podmienienie w nich jakiegoś pliku czy chociażby dodanie wpisu w instniejącym pliku - Dlatego w takim przypadku niemal idealnym wyjsciem jest ROOT lub 'Tymczasowy Root'


"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2012 18:54 przez 7dziadek.)
18-11-2012 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,071 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,184 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 17,968 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,177 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,404 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości