-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #271
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(15-11-2012 15:23)kamil2345x napisał(a):  Dokładny model to E173S-2 jest z orange z kartą orange. W komputerze działa bdb.
Nawet po włożeniu karty pamięci wyskakuje komunikat o karcie " Uszkodzona karta SD "
Robiłem przywracanie danych fabrycznych, a i tak jest to nowy tablet.

Po podłaczeniu miga na niebiesko -pulsacyjnie co jakiś cas mignie
a po wejściu w Ustawienia sieci komórkowej miga na zielono. też pulsacyjnie
a po włożeniu karty z plusa są dwa szybkie mignięcia na zielono i przerwa i powtarza się cykl.
Jednak żadnego punktu dostępowego nie ma i nie da się go wklepać, nie znajduje żadnego operatora, szuka szuka i szuka.

dodam że modem prawdopodobnie posiada simlocka na oragne.

1. masz włączone 'przesył danych' ?
2. masz wlaczone 'dane w roamingu' ?
3. masz wyłaczone WiFi ?

4. po podłaczeniu modemu ma migac kilka razy na zielono a potem na niebiesko i jeżeli tak jest - to w tym momencie zobacz w 'Punkty dostepowe' czy jest wpisany jak go nie ma to wtedy mozesz dopiero wpisywac ręcznie ale MUSI migac na niebiesko

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2012 15:37 przez 7dziadek.)
15-11-2012 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kamil2345x Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #272
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(15-11-2012 15:36)7dziadek napisał(a):  
(15-11-2012 15:23)kamil2345x napisał(a):  Dokładny model to E173S-2 jest z orange z kartą orange. W komputerze działa bdb.
Nawet po włożeniu karty pamięci wyskakuje komunikat o karcie " Uszkodzona karta SD "
Robiłem przywracanie danych fabrycznych, a i tak jest to nowy tablet.

Po podłaczeniu miga na niebiesko -pulsacyjnie co jakiś cas mignie
a po wejściu w Ustawienia sieci komórkowej miga na zielono. też pulsacyjnie
a po włożeniu karty z plusa są dwa szybkie mignięcia na zielono i przerwa i powtarza się cykl.
Jednak żadnego punktu dostępowego nie ma i nie da się go wklepać, nie znajduje żadnego operatora, szuka szuka i szuka.

dodam że modem prawdopodobnie posiada simlocka na oragne.

1. masz włączone 'przesył danych' ?
2. masz wlaczone 'dane w roamingu' ?
3. masz wyłaczone WiFi ?

4. po podłaczeniu modemu ma migac kilka razy na zielono a potem na niebiesko i jeżeli tak jest - to w tym momencie zobacz w 'Punkty dostepowe' czy jest wpisany jak go nie ma to wtedy mozesz dopiero wpisywac ręcznie ale MUSI migac na niebiesko

Wszystko jak napisałeś się zgadza.
Chwilę miga na zielono, a po chwili pulsacyjnie na niebiesko.
Punktu dostępowego nadal nie ma, wklepuje dane ręcznie, po wprowadzeniu wszystkich danych klikam wstecz i powinien ukazać się wprowadzony punkt dostępowy, jednak u mnie nie ma nic ! już mam dosyć tego tabletaZły
15-11-2012 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #273
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(15-11-2012 15:43)kamil2345x napisał(a):  Wszystko jak napisałeś się zgadza.
Chwilę miga na zielono, a po chwili pulsacyjnie na niebiesko.
Punktu dostępowego nadal nie ma, wklepuje dane ręcznie, po wprowadzeniu wszystkich danych klikam wstecz i powinien ukazać się wprowadzony punkt dostępowy, jednak u mnie nie ma nic ! już mam dosyć tego tabletaZły

A dlaczego klikasz WSTECZ ?
Na tablecie na ramce-obudowie po prawej stronie masz ikony w pionie i masz kliknąc PIERWSZĄ od dołu pokaże sie ZAPISZ ;-) [[ale to raczej i tak nic nie da]]

Ściągnij sobie najnowsze update do tego 'S3' tu http://www.ferguson-digital.eu/en/downlo...down/1566/

A napisz do mnie na priwa to ci podeślę instrukcję bo ta dołaczona do tego upgrade fergusona jest DO KITU Diabeł

Jak nie pomoże to upgrade to oddaj go do serwisu

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2012 15:59 przez 7dziadek.)
15-11-2012 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kamil2345x Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #274
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Zapomniałem dodać że upgard'a już robiłem. Niestety dalej to samo.
Nawet nie widziałem że mam tam na obudowie ikonki, bo jak wspomniałem to jest nówka i jeszcze tam była naklejka z danymi O matko

Może wina leży po stronie modemu, może tego modelu ten tablet akurat nie obsługuje ? Pomysł

Serwisant mówił że sprawdzali tablet z E173u-2 jeśli się nie mylę.

Pendriva widzi normalnie, wszystko jest okej, tylko problem z tym modemem...O matko
15-11-2012 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
atnam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
Post: #275
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
mam problem z tabletem MID08, mam go już jakiś czas i za chiny nie umiem sobie ustawić na nim aero2 z modemem huawei e3131(z Play, nie wiem czy tym s2). Modem działa mi na win XP,7,8 i Linuxie. Natomiast tablet widzi go tylko jako uszkodzoną kartę SD, nie idzie dodać punktu APN, raz mi się udało ale z rozmachu go skasowałem(nie wiedzieć czemu). Próby dodania nowego kończą się fiaskiem. Próbowałem ten tutorial, ale 0 efektów.
Dodatkowo dzieje mi się coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?feature=pla...RR8S11WQSw

Proszę o pomoc .
15-11-2012 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #276
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(15-11-2012 17:44)kamil2345x napisał(a):  Zapomniałem dodać że upgard'a już robiłem. Niestety dalej to samo.
Nawet nie widziałem że mam tam na obudowie ikonki, bo jak wspomniałem to jest nówka i jeszcze tam była naklejka z danymi O matko

Może wina leży po stronie modemu, może tego modelu ten tablet akurat nie obsługuje ? Pomysł

Serwisant mówił że sprawdzali tablet z E173u-2 jeśli się nie mylę.

Pendriva widzi normalnie, wszystko jest okej, tylko problem z tym modemem...O matko

Spróbuj pożyczyć od kogoś inny modem i sprawdzić czy bedzie działał z tym tabletem jak nie masz od kogo to podejdz do jakiegoś salonu np. PLAY i na miejscu sprawdź.
Po prostu musisz sie przekonać czy on wogóle akceptuje modemy '3g'
Nic innego mi do glowy w tym przypadku nie przychodzi.Zawstydzony

(15-11-2012 18:09)atnam napisał(a):  mam problem z tabletem MID08, mam go już jakiś czas i za chiny nie umiem sobie ustawić na nim aero2 z modemem huawei e3131(z Play, nie wiem czy tym s2). Modem działa mi na win XP,7,8 i Linuxie. Natomiast tablet widzi go tylko jako uszkodzoną kartę SD, nie idzie dodać punktu APN, raz mi się udało ale z rozmachu go skasowałem(nie wiedzieć czemu). Próby dodania nowego kończą się fiaskiem. Próbowałem ten tutorial, ale 0 efektów.
Dodatkowo dzieje mi się coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?feature=pla...RR8S11WQSw

Proszę o pomoc .

hm.......... nie znam 'architektury' tego tabletu
Sprawdź czy masz takie pliki jak nizej - jak tak to skopiuj je i wyślij mi na PW - albo daj gdzieś na serwer i podaj link "

- /system/etc/apns-conf.xml
- /system/etc/ril/ril.xml

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2012 18:47 przez 7dziadek.)
15-11-2012 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gkulka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #277
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
zuzi - Nie mogę wg. poradnika bo HiLink nie jest widoczny jako modem, tylko jako karta sieciowa , dlatego przełączyłem tryby

7dziadek - WinXP prof SP3 tablet Prestigio PMP3270B

//edit:

Poprzestawiałem w plikach no i tablet widzi modem, pokazały się różne punkty dostępowe. Do tego okazało ze sim Orange jest stary/walnięty - dla tego nie logował. Włożyłem taki zwykły z tel ale nie chciał PIN'u przyjąć. Czekam na kartę Aero2 do dalszych testów.

Pytanie: Czy walnięty SIM ma wpływ na komendy AT ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2012 21:07 przez gkulka.)
15-11-2012 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
atmed Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #278
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
panowie co zrobic jak nie mam pliku preinstall.sh
15-11-2012 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #279
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
kamil2345x
Cytat:z uszkodzoną kartą sd
tym się nie przejmuj to taki efekt uboczny, ale nie ma negatywnego wpływu. Dlaczego? To dożo pisania.

Cytat:^GETPORTMODE: TYPE: WCDMA: huawei,NDIS:0,PCUI:1,GPS:2
Trochę to dziwnie jak na moje oko wygląda (może dlatego nie działa) nie widać tu modemu MDM.
Inne polecenie nieobsługiwane, tak więc jedyna rada ustawić odpowiednie numery portów w pliku dla tego modemu, ale tu nie widać gdzie jest ten modem, na jakim porcie. Inna sprawa jest na liście, więc powinien być obsługiwany, a jednak nie jest.
Cytat:a po włożeniu karty z plusa są dwa szybkie mignięcia na zielono i przerwa i powtarza się cykl.
Znaczy tylko, że modem jest włączony. NIC WIĘCEJ
Cytat:dodam że modem prawdopodobnie posiada simlocka na oragne.
No to tylko z orange albo zdjęcie sima.

Cytat:Pendriva widzi normalnie, wszystko jest okej, tylko problem z tym modemem...
Pendrive a modem to 2 różne urządzenia. Pen po wpięciu będzie od razu działał tak jak myszka. Modem już nie.
Weź sobie pożycz sprawdzony model E3131 (na pewno ktoś ma) ewentualnie nie chodź na imprezy przez 2 tygodnie i sam kup. Zastosuj się do poradnika, a na 99% pozbędziesz się problemów. Wcześniej sprawdź tylko czy masz na tablecie plik 3g_dongle, bo jak to inne rozwiązanie to tego pliku tam nie będzie i poradnik ten z forum nie zastosujesz.

Cytat:mam problem z tabletem MID08, mam go już jakiś czas i za chiny nie umiem sobie ustawić na nim aero2 z modemem huawei e3131(z Play, nie wiem czy tym s2). Modem działa mi na win XP,7,8 i Linuxie. Natomiast tablet widzi go tylko jako uszkodzoną kartę SD, nie idzie dodać punktu APN, raz mi się udało ale z rozmachu go skasowałem(nie wiedzieć czemu). Próby dodania nowego kończą się fiaskiem. Próbowałem ten tutorial, ale 0 efektów.
Już ktoś tu podobny problem miał i niby jak źle jest skonfigurowany modem, źle dodane sterowniki to taki problem się pojawia

Cytat:W tym tablecie nie ma ril.xml
o tym tablecie jest już informacja na forum
http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=113

Cytat:Poprzestawiałem w plikach no i tablet widzi modem, pokazały się różne punkty dostępowe. Do tego okazało ze sim Orange jest stary/walnięty - dla tego nie logował. Włożyłem taki zwykły z tel ale nie chciał PIN'u przyjąć. Czekam na kartę Aero2 do dalszych testów.
Pytanie: Czy walnięty SIM ma wpływ na komendy AT ?
Kiedyś nie mogłem czegoś zrobić, ale nie wiem czy to było bez karty czy to było coś innego. Nie mam pod ręką modemu z kartą, więc nie mam jak sprawdzić.
Kup sobie w kiosku jakąś kartę playa (są takie tani internet) i sprawdź czy Ci działa.
Doszły mnie też informacje, że ten modem wersja HiLink na tabletach jednak nie działa.
Inna sprawa Top_NetInfo na wersjach HiLink nie działa, więc może, dlatego masz takie dziwne problemy, aby cokolwiek na nim zobaczyć. Nie ma się, co porywać na modemy Huawei E 3131 HiLink, które sprawiają więcej problemów niż przyjemności i utrudniają konfiguracje.
Jedna rzecz mnie tylko zastanawia nie działa na tablecie z kartą, ale działa na komputerze (jak uszkodzona to jednak nie powinna i tutaj).

Cytat:panowie co zrobic jak nie mam pliku preinstall.sh
Wiadomo, że jak nie ma 3g_dongle to jest to tablet o innej architekturze i ten sposób nie zadziała. Już ktoś tutaj był, kto nie miał preinstall może jest ten plik w innym katalogu. Tego nie wiem.
Tu w tym temacie już ktoś wrzucał ten plik możesz go sobie pobrać i wrzucić do siebie, ale nie wiem czy to podziała.

Możesz jednak zrobić tak
wgraj program Terminal Emulator z marketu
podłącz modem i wpisz w Terminal Emulator polecenie:
Cytat:su
echo "12d1 1506" > /sys/bus/usb-serial/drivers/option1/new_id

Powinno dodać komendę
Jak podziała daj znać będziemy wiedzieć, że działa.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
15-11-2012 23:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
atmed Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #280
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
nic nie pomoglo moze cos zle robie , zreszta juz nie mam sił. Kupiłem to g.wno Kiano Pro 10 specjalanie pod aero2 i sie mecze juz 3 dzien po 6h i nic nie moge zrobic. Mam moden e3131 ktory elegancko chodzi na kompie a to g.wno kiano ma problemy sie z nim polaczyc. Moze ktos chce kupic to g.wno za 700 zl uzywane 3 dni wiec jak nowe. modem miga elegancko na niebiesko ale nie wykrywa zandej sieci. race mi opadaja musze sie pozbyc tego g.wna jak najszybciej no chyba ze ktos mi pomoze bo ja juz nie mam sil.
G.WNO G.WNO G.WNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2012 19:42 przez Admin.)
16-11-2012 02:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,062 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,177 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 17,956 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,166 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,386 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości