-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Krzyzan5 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Post: #71
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Mam tablet Samsun Galaxy Tab2 z rootem dodatkowo modem Huawei 156g i nie mogę się połączyć z internetem....
Mógłby ktoś mi podać:
Mobile APN
DNS Server

oczywiście dla Play'a bo ile znalazłem tyle nie łączy się z internetem....
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2013 19:23 przez Krzyzan5.)
26-09-2013 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #72
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Popatrz na ten poradnik: APN PLAY na Androidzie
Tam jest pokazana konfiguracja w oparciu o punkt dostępowy APN.

Jak nie możesz sobie poradzić z konfiguracją punktu i modem nie jest widziany (tam jest pokazane kiedy jest widziany kiedy nie) znaczy, ze modem nie jest obsługiwany i standardowym sposobem nic nie zdziałasz.
Wtedy najlepiej właśnie użyć busyboxa i np. umts manager lub ppp widget musisz testować, który program zadziała u ciebie.
To jest opisane w tym temacie co teraz jesteś tylko na początku. Jednak nie zawsze to pomaga to zależy czy busybox ma (nie wiem jak to dokładnie nazwać) wsparcie dla modelu jaki posiadasz.

Czytaj ten poradnik jaki dałem z linkiem, a będziesz widział czy modem jest wykrywany czy trzeba szukać innego rozwiązania.
26-09-2013 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #73
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Jeśli chodzi o tablet Samsug Galaxy Tab 2 i modem Huawei 156G to może być problem bo najprawdopodobniej nie jest on dodany do obsługi na tym tablecie więc go nie wykrywa.
Można próbować tym busyboxem i ppp widget albo umts managerem. W ppp widget ktoś kto konfigurował takie zestawienie miał problem: driver not found - widziałem na innym forum.
Wtedy należy bawić się z dodatkową konfiguracją USB_ModeSwitch dogrywaniem pewnych plików na tablet.

Cytat:Q: PPP Widget gives me this message when I place it on the workspace: "No root access"
A: The widget checks if it can start commands with root rights upon start-up. Either your device is not properly rooted or the app that manages the access per application - like 'Superuser' or 'SuperSU' - did not grant the widget the necessary access right. In the latter case, review the settings in the respective application.

Q: After plugging my modem, PPP Widget goes to "Prepare device", then hangs or says "No modem found"
A: It's very likely that your USB host port is not able to provide sufficient power or that aggressive power saving kicked in. Please see 'Power Problems' below.

Q: After plugging my modem, PPP Widget goes to "Prepare device", then says "No driver found"
A: Two possibilities:
1. Your modem does not provide serial ports (like some newer 4g/LTE devices). In that case, it will not work with PPP Widget.
2. The maker of your device who customized the underlying Linux kernel decided not to include the drivers for serial USB devices.
If you can get the driver modules somewhere else, put them into the folder '[sdcard]/pppwidget/lib' on your device and PPP Widget will try to load and activate them. I provide some of these modules for very common devices that are missing them. See the PPP Widget forum.

Q: After plugging my Huawei HiLink modem, PPP Widget says "No driver found"
A: HiLink modems do not provide serial ports in their default mode. However, I recommend that you report your problem at the forum; there is still a chance that your modem has a fall-back mode which can make it work with PPP Widget.

Q: I have a Samsung Galaxy S3, and when successfully connecting my phone reboots!
A: Samsung has changed something in the Android system code for this device. This results in a crash when PPP Widget notifies the system about the network connection.
The only solution for this is to disable the system notification in the configuration. This will result in limitations for several applications, mostly the ones by Google which are relying on a network notification instead of just going ahead and using the network.
Unless Samsung publishes the changes in the source code (they are not required to), there is no other solution possible.
Q: I updated my Android firmware, and PPP Widget stopped working!
A: If you had to install additional USB drivers, chances are that you need new versions because the kernel version in the new firmware may be different. Also, you have to 'root' your device again which must be done once for every new firmware.
Q: I updated my Android firmware, drivers and root access are O.K. but PPP Widget still does not work properly!
A: There is no guarantee that a new Android version will not break PPP Widget's functions. It relies on some system features that are not documented and can easily be changed or even removed by the Android maintainers.

Q: I can't get PPP Widget to work, but my problem is not listed here
A: There is no guarantee, but try reporting your problem at the forum.

Tutaj jest więcej info, ale po angielsku:
Kod:
draisberghof.de/usb_modeswitch/bb/viewtopic.php?f=6&t=1113

Najlepiej też ze sklepu Google zainstalować najnowszą wersję PPP Widget i najpierw na niej działać, a potem jak coś szukać innych rozwiązań z tym USB_ModeSwitch.

Dodam też, że komunikat No driver found może dotyczyć modemów w wersji HiLink, które są problematycznie i takich się nie obsłuży raczej.
26-09-2013 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krzyzan5 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Post: #74
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Pracuję w PPP Widget no i daję połącz pomyśli chwilę i mam rozłączony >.<
Dodam, że to wersja bez 3G GT-P3110
UMTS Manager jęczy o Busybox'a którego mam zainstalowanego...
Pomocy
28-09-2013 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #75
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Instalujesz najpierw BusyBox, a potem UMTS Manager. Jeśli zainstalowałeś dobrze BusyBoxa to po instalacji UMTS Manager nie powinien wyskoczyć żaden komunikat, że brakuje BusyBox.

Podłączasz potem modem, chwilę czekasz i włączasz Umts Manager w lewym dolnym rogu powinieneś mieć found devic i numery xxxx xxxx.

Na pewno źle zainstalowałeś tego BusyBox. Musisz go zainstalować, a potem ponownie bierze się instaluj. Nie pamiętam, ale tak jakoś to przebiega:
Instalacja BusyBox
1. Sprzęt z rootem (ale też można bez roota, jednak to inaczej przebiega)
2. Instalujesz jakiś manager plików do przenoszenia, wrzucania plików jeśli pobierzesz źródło .apk
3. Pobierasz i instalujesz BusyBox Installer
4. Uruchamiasz BusyBox Installer i instalujesz najnowszą wersję jako lokalizację wybierając /system/xbin/ albo /system/bin któryś z tych (nie pamiętam dokładnie jak to leci)
5. OK

Zobacz filmik:



mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
28-09-2013 19:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krzyzan5 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Post: #76
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Okej zainstalowałem ale przy uruchamianiu UMTS Managera mam komunikat malutki na dol "system error>/system/bin/chat not found- try my chat" i nie mam nic w lewym dolnym rogu....
Dodam, że raz mi USB device found wyskoczyło wczoraj Duży uśmiech
29-09-2013 12:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #77
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Wg producenta to takie modemy on przetestował na UMTS Manager i te modemy na 100% powinny działać. Jak masz u kogoś taki modem to spróbuj czy inny działa:
HUAWEI E 160
HUAWEI E 173
HUAWEI E 220
HUAWEI K3715
HUAWEI E 1550
HUAWEI E 1762
ZTE MF628

Może to też dotyczyć pewnych braków z usb_modeswitch więc dorzucenie odpowiednich plików z paczki modeswitch dla busybox może coś pomogłoby.

Po otwarciu busybox można wybrać miejsce instalacji. Standardowa ścieżka instalacji to jest /system/bin. Tam można wybrać też /system/xbin więc może to ma znaczenie, spróbuj więc z inną lokalizacją bo pisze, że busybox czegoś nie znalazł w danej lokalizacji, ale czego dokładnie to nie wiem.
Spotkałem się z komunikatem System error>/system/xbin/iproute not found - install busybox , ale tu właśnie zmiana lokalizacji ścieżki pomogła.

Też próbuj wybierać lokalizację w UMTS Manager /dev/ttyUSB0 na inne może to będzie miało znaczenie.
[Obrazek: umtsmanager.jpg]
29-09-2013 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #78
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Generalnie to metodą prób i błędów należy szukać problemu z UMTS Mnager'em gdyż tak jednoznacznie trudno wskazać przyczynę problemu, ale jak napisał kolega wyżej spróbuj przeinstalować na inną ścieżkę ten busybox może to coś pomoże.
Problemy są zazwyczaj wtedy kiedy źle się zainstaluje tego busyboxa.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
29-09-2013 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tester Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
Post: #79
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Ewentualnie sprawdzić dokładnie jaki modem normalnie pracuje z danym tabletem i kupić zgodny. Modemy nie są teraz drogie więc na pewno coś tańszego co będzie działać się kupi na aukcjach.
29-09-2013 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
momichal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #80
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Witam orientuję się ktoś z was może jaki modem mam kupić aby współpracował z Aero2 i z tabletem Prestigio Multipad 7.0 HD PMP 3970B_DUO bo taki posiadam.
Proszę o szybką odpowiedźUśmiech
13-12-2013 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,182 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,013,113 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Wirus na tablecie imm 10 17,965 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,402 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr
  Uprawnienia administratora w tablecie Lenovo 10 tercjusz 3 8,231 02-09-2014 23:45
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości