-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
rthrkeller Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Ferguson S3 + Huawei E3131
Właśnie zrobiłem roota, według tego opisu:
Cytat:http://www.youtube.com/watch?v=jYeQ1ndwyM4
O dziwo wszystko poszło tak jak w tutorialu.

Ale po instalacji BusyBox Pro program wyrzuca komunikat:
Cytat:The su binary was not found on your phone. This application will not work without root.

Więc myślę sobie, czyżby root się nie udał? Zainstalowałem więc Root Checker Pro, który po uruchomieniu i kliknięciu na "Verify Root" wyświetla piękny zielony napis:
Cytat:Congratulations! You have root accsee!

O co tu może chodzić?

_____________________________________________
EDIT:
Aha, i po roocie przestało mi działać WiFi, czy to normalne?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2013 12:57 przez rthrkeller.)
20-01-2013 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #22
RE: Ferguson S3 + Huawei E3131
Powiem Ci ten wideoporadnik to o kant muru rozbić.

Próbowałeś może UNLOCK ROOT robić on jest bardzo prosty.

Ponadto jak sprawdzić czy masz roota .

Może też być tak, że BusyBox źle widzi, ewentualnie taki sposób, że root niby jest, ale go i nie ma.

Możesz jeszcze sprawdzić jakimś managerem plików na androida czy masz dostęp do plików systemowych, możesz coś tam działać na nich i wtedy zobaczysz czy masz pełne prawa.
http://darmowyinternet.net/forum/thread-213.html

Jak wszystko będzie wskazywać, że root jest, a tylko problem BusyBox będzie pokazywał to po jego stronie leży problem.

A i zapomniałem dodać, po roocie nie może coś nie działać. Tablet powinien być 100% sprawny, Ty uzyskujesz dodatkowe prawa administratora, ale nie kosztem, WiFi nie działa itd.
Zalecałbym może przywrócić ustawienia fabryczne (tylko nie wiem czy root się wtedy cofnie u mnie na jednym cofnęło się do fabrycznego stanu) no i spróbowanie innym sposobem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2013 15:07 przez thaiman.)
20-01-2013 15:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rthrkeller Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #23
RE: Ferguson S3 + Huawei E3131
Na wstępie muszę się nie zgodzić sam poradnik jest bardzo dobrze zrobiony i dokładny. Udało mi się przejść przez cały proces bez nawet najmniejszego problemu, czego nie mogę powiedzieć o innych metodach. Jeśli chodzi o skuteczność samej metody to trudno mi tak naprawdę powiedzieć, gdyż nie wiem, czy zawinił u mnie sam root, czy coś innego.

Niestety mój antywirus (ESET NOD32) nie przepuszcza programu Unlock Root z jakiegokolwiek źródła uznając go za tak duże zagrożenie, że nie da się go dodać nawet do wyjątków. Dlatego staram się omijać ten program szerokim łukiem.

Sprawdziłem roota programem Root Checker Pro i wszytko było w jak najlepszym porządku. Dodatkowo zainstalowałem program Android Terminal Emulator, lecz niestety po uruchomieniu nie działała mi klawiatura literowa. Nie dało się nic wpisać, nie licząc znaków specjalnych i cyfr, więc też ciężko jest mi o nim napisać coś więcej. Nie szukałem przyczyny, nie chciało mi się.

Za pomocą programu Root Explorer miałem dostęp do plików systemowych.

Postanowiłem jednak zacząć wszystko od początku, zrobiłem unroota, według wideo poradnika z poprzedniego źródła, również wszystko poszło jak należy i dodatkowo przywróciłem tablet do stanu początkowego. Teraz właśnie pobieram wszystkie potrzebne aktualizacje (do 4.0.4) i coś mi się wydaje, że głęboko się zastanowię czy po prostu nie oddać go do jakiegoś serwisu, aby ktoś za mnie to zrobił. Walczę z tym już 16 dni, co zaczyna być lekko irytujące, a wystarczyło kupić model p7500 zamiast p7510...

Nie mam pojęcia co się z tym WiFi stało i prawdopodobnie nigdy się już nie dowiem, po unroocie i przywracaniu systemu wszystko już działa, ale w międzyczasie przez tablet przewinęło się sporo aplikacji (ok. 20).
21-01-2013 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #24
RE: Ferguson S3 + Huawei E3131
Chodzi o to, że to jest plik który modyfikuje oprogramowanie telefonu i PROGRAM ANTYWIRUSOWY wykrywa to jako niebezpieczne,
jest tak z wieloma plikami.
Na stronie virustotal.com faktycznie kilka silników pokazuje alert, ale to z tego względu jak wyżej napisałem.
Napisałem do suportu aby sami dokładniej to wyjaśnili więc jak mi odpowiedź to podam tu wyjaśnienia.

Ponadto producent sprzedaje też wersję PRO więc byłby to strzał w stopę gdyby takie praktyki prowadził. Strona też wygląda na bardziej profesjonalną i w mojej ocenie to tylko alert programów antywirusowych o podejrzanym kodzie, który jednak zawiera instrukcje, które silnik antywirusowy może zakwalifikować jako podejrzane.

Ja Ci zalecam wgrać ROM na nowo (pobierzesz ze strony producenta) i właśnie spróbować zrobić tego roota czymś innym, tak aby sprawdzić czy też masz te same objawy jak po tym co robiłeś. Bo może problem z WiFi jest od tego Twojego sposobu. Tutaj na forum masz UNLOCK ROOT oraz Dashi ten jest bardzo dobrym softem, ale trudnym ze względu na język.

Inna sprawa nie wiem jaki serwis masz na myśli, ale raczej tam gdzie go kupiłeś nic Ci nie poradzą na modem zalecą kupić na taki, który rzekomo jest obsługiwany przez tablet.
Czasami też trzeba się pomęczyć, aby do czegoś dojść, ale sposób z busyboxem to jeden z najłatwiejszych i najszybszych. Może dlatego, że wybrałeś niby łatwiejszy sposób na rootowanie okazało się, że jest bardziej problematyczny. Sam też jak oglądałem ten filmik, który przedstawiłeś to więcej roboty i skupienia niż ten root warty.
Chciałem też sprawdzić ten cały pakiet z Twojego linku, ale on ma przeszło 300 mega, to chyba jakaś wersja ROM, z modyfikacją, także wgrywałeś pewnie coś czego efektem jest brak WiFi.
Wgraj na nowo ROM i zrób rootowanie czymś innym, a zobaczysz, że nie będzie takiego problemu.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
21-01-2013 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #25
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Niebezpieczne oprogramowanie w UNLOCK ROOT?

A więc dostałem odpowiedź z supportu od producenta tego programu, który napisał, że UNLOCK ROOT jest bezpieczny, ale kilka programów antywirusowych rozpoznaje soft, jako niebezpieczne ze względu na jego specyfikę działania w systemie.

Oryginalna treść informacji:
Cytat:Hi,
There are few antivirus software would show alert because Unlock Root
is a root software which would enter Android OS. It is safe. You need to
shut antivirus software while rooting.

Best regards,
Unlock Root

Tak więc nie ma się co martwić UNLOCK ROOT to nie jest żadne malware itp. szkodliwe oprogramowanie.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
22-01-2013 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rthrkeller Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #26
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Walka z rootem P7510 - ciąg dalszy

Mimo ciągłych porażek, nadal próbuję zrobić roota, a to tylko pierwszy krok w całym procesie, który ma doprowadzić do uruchomienia e3131 na moim tablecie, z areo2 oczywiście.

Jeśli chodzi o "Niebezpieczne oprogramowanie w UNLOCK ROOT?" to muszę przyznać, że działanie podjęte w celu wyjaśnienia czy to złośliwy kod, czy nie jest zupełnie bezsensowne. Nie mam zamiaru tu kogokolwiek obrażać, pragnę jedynie zaznaczyć, że zadawanie pytań dystrybutorowi, czy jego oprogramowanie to "wirus" mija się z celem, bo gdyby nawet nim był, to oczywiste jest, ze dystrybutor zaprzeczył by i szedł w zaparte cokolwiek by się nie działo. Również jeśli chodzi o opinie innych, tak naprawdę obcych osób (bo takie są fakty) z internetu to również nie jest to wiążąca dla mnie opinia jeśli chodzi o BEZPEICZEŃSTWO, gdyż aby włączyć program muszę wyłączyć antywirusa, czego nie należy robić pod żadnym pozorem, jak wielu innych rzeczy np. zdejmowanie firewall, ect.

Sprawdziłem jednak ten program korzystając z innego komputera, ktoś inny najwyżej dostanie przykrą niespodziankę Diabeł . Niestety jak można było się spodziewać program nie był w stanie założyć roota na moim tablecie w wersji free i "muszę" kupić wersje pro, za 29$, więc hmmm... jak by to ująć... nie dziękuje.

Czyli podsumuje:

Root przy użyciu programu ODIN i softwaru z filmu na yt powiódł się ale nie działał prawidłowo z tej czy innej przyczyny. Jeśli chodzi o plik do ściągnięcia to ma on rzeczywiście ok. 300 MB, lecz jest w nim wszystko do potrzebne do roota, unroora, backupy, ect. więc wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Root przy użyciu chińskiego programu ZhuoDaShi zaprezentowanego na tym forum nie powiódł się gdyż opis nie jest dokładny, lub aktualny, co czyni sam proces, przynajmniej w moim przypadku niewykonalnym.

Rot przy użyciu tak bardzo zachwalanego i banalnie prostego UnlockRoot jest bardzo łatwy i prawdopodobnie wykonalny z powodzeniem, lecz koszt takiej operacji wynosi 29$ (ok. 90 PLN), więc odpada.

Nadal poszukuje sposobu, aby zrobić rota na P7510 - Android 4.0.4 - wersja IMM76D.UELPL

Pozdrawiam
24-01-2013 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #27
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Czy aby wybrałeś odpowiednią wersję programu, bo tam są dwie. Z tego, co ja robiłem to nigdy nie spotkałem się z takim komunikatem, i aby proponował zakup czegoś innego. Chyba 3 tablety nim robiłem i wszystko się powiodło.

Co do wyjaśnienia czy to złośliwy kod czy nie to nie jest to wcale bezsensowne. Tylko tak można dojść do jakiejś oceny. A wg mojej producent gdyby stosował takie praktyki (mało prawdopodobne), że zarobiłby coś na sprzedaży, a jak wiadomo on sprzedaje też wersję PRO więc chyba zależy mu na dobrej reputacji.

Tak jak napisałem silniki antywirusowe traktują podejrzane procedury, które są charakterystyczne dla niebezpiecznego oprogramowania stąd alerty.

Istnieją dwie główne metody wykrywania złośliwego oprogramowaniaoparte na wzorcach zagrożeń i na analizie heurystycznej.
Pierwszy typ zapewnia stuprocentową wykrywalność zagrożeń, które są znane, jednak wymaga ciągłej aktualizacji baz sygnatur.

Druga to heurystyka, którą słownik języka polskiego definiuje w taki oto sposób - umiejętność wykrywania nowych faktów i związków pomiędzy faktami (a zwłaszcza stawiania hipotez), prowadzącego do poznania nowych prawd. Heurystykę wykorzystuje się przy wykrywaniu wirusów komputerowych. Program antywirusowy nie korzysta z sygnatur wirusów (wirus może zmodyfikować swój kod, by uniemożliwić wykrycie np. wirusy polimorficzne), a jedynie stara się wykryć pewne zachowania w systemie, które są zdefiniowane, jako nietypowe. Może być to np. zmiana wielkości pliku czy też wykrycie akcji w systemie niezwiązanej z działaniami użytkownika. Z takim sposobem wyszukiwania wirusów nieodzownie łączą się fałszywe alarmy, które wskazują na wirusa, którego nie ma. Ich częstotliwość można zmniejszyć, redukując intensywność, z jaką program antywirusowy szuka wirusów z użyciem metody heurystycznej.

Tak, więc jak widzisz może to być błędny alert, ale każdy interpretuje to na swój sposób i podejmuje odpowiednie decyzje. Odnośnie tego programu już na innym forum też ktoś poruszył problem z podejrzanym kodem i tam też były podzielone zdania, każdy ma swoją wersję. Nie chcesz nie używasz.

Ponadto jak wiesz Google podejrzane strony blokuje, a używając np. Google Chrome dostaniesz ostrzegawczy komunikat, że strona, którą chcesz odwiedzić jest niebezpieczna. W przypadku tego programu Google o niczym nie informuje.

I jeszcze inna rzecz podejrzane programy nie są dystrybuowane w taki oficjalny sposób. Szybko strona zostałaby zablokowana przez odpowiednie służby, a takie w każdym kraju są i mają obowiązek blokować domeny, które są miejscem dystrybucji niebezpiecznego softu. W Polsce jednostką taką jest CERT przy NASK.

Co do roota to należy też mieć na uwadze, że nie zawsze jeden program będzie w 100% skuteczny dla wszystkich przypadków.
Pozostaje Ci chyba poszukać czegoś jeszcze innego, może inny program poradzi sobie z Twoim problemem. Na pewno Dashi jest najbardziej skutecznym, ma też wiele innych opcji, ale z uwagi na język jest trudny w działaniach.
24-01-2013 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bogis Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Witam, mam taki problem. Mam tablet GoClever r974 + modem ZTEk3565-z Zrobiłem ROOT poprzez ZhuoDaShi. Zainstalowałem BusyBox i UMTS menager. Ustawiam w tym programie APN na internet , użytkownik i hasło jest puste. Pokazuje mi na dole "USB device found, idVendom =19d2, idProduct=0063" dodam ze posiadam kartę z PLUS. przyciskam guzik connect i niestety nie łączy sie z internetem. Proszę o pomoc
28-01-2013 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
cibiman Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #29
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Witam,
Posiadam Fergusona S3 , musiałem zainstalować aktualizacje żeby konto google mogło działać , zrobiłem to , potem root Unlockrootem .zainstalowałem busybox , restart tableta dalej umts manager .Teraz najlepsze podłaczam modem e3131 po 10s odpalam umts manager chce zmienić apn a tablet po 5 s się resetuje . Nie wiem co jest grane ogólnie tablet działa cały czas normalnie na wifi itp , wystarczy włączyć umts manager i restart po 5s .To się dzieje też bez modemu w usb .Może ktoś coś poradzić ?
28-01-2013 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #30
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Hmm, a czy jak nie włączysz UMTS Manager i nie podpinasz modemu to po jakimś czasie Ci tablet restartuje? Czy tylko w momencie kiedy włączysz UMTS Manager masz taki objaw?
Jak UM powoduje taki problem spróbuj zainstalować pppWidget i z nim spróbuj.

Tutaj ktoś z takim modelem tabletu Ferguson S3 + E169 potwierdził, że bezproblemowo współpracują. Z E3131 miał jakieś problemy.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
28-01-2013 18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,184 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,013,200 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Wirus na tablecie imm 10 17,972 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,406 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr
  Uprawnienia administratora w tablecie Lenovo 10 tercjusz 3 8,234 02-09-2014 23:45
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości