-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet mobilny dualsim a MMS
mkisiek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Internet mobilny dualsim a MMS
Witam ponownie,

W związku z tym że sporo osób ma takie telefony i pewnie tak jak ja nie mają zamiaru się ich pozbywać odświeżę trochę temat bo znów zacząłem z tym walczyć i jakoś go obszedłem. W moim przypadku skorzystałem z aplikacji MTK Control. W wersji free jest wystarczająca. Może i bez niej by to działało ale tak jest wygodniej.
Więc robię to tak:
1. Otrzymuję powiadomienie o MMS do pobrania.
2. Jeśli karta Aero2 (Plus czy inna do danych) jest uruchomiona to ją wyłączam.
3. Na karcie Orange włączam przesył danych.
4. Pobieram MMS (wtedy się pobiera, w innych kombinacjach się to nie powodzi bądź aplikacja do SMS się wysypuje)
5. Po pobraniu wyłączam przesył danych przez kartę Orange i powracam do poprzednich ustawień.

Dodam że aby nie dostawać kosmicznych rachunków przez pobieranie danych przez kartę Orange w jej ustawieniach wyłączyłem APN odpowiedzialny za połączenie internetowe. Włączony zostawiłem tylko ten odpowiadający za MMS.

To w jakiś sposób rozwiązuje sprawę bo wystarczy krótka procedura a nie trzeba restartować telefonu i wyjmować jednej karty sim jak to robiłem wcześniej. Na szczęście aż tak dużo MMS nie dostaję aby to robić co chwilęUśmiech Aplikacja bardzo to ułatwia (wystarczy stworzyć kilka prostych widgetów)
13-05-2014 09:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Santi Offline
Redaktor
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #12
Internet mobilny i opłaty
W przypadku, kiedy włączamy opcję data connection, czyli internet mobilny musimy wiedzieć, z jakimi opłatami wiąże się ta czynność związana z dostępem do sieci przez siec komórkową. Nie znając cennika opłat narażamy się na dość spore straty, albo wysoki rachunek. Polecamy przeczytać artykuł - data connection opcja w smartfonie.
13-05-2014 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mkisiek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Internet mobilny dualsim a MMS
Zdaję sobie z tego sprawę, i tak jak pisałem, wyłączając APN odpowiedzialny za Orange Internet mam nadzieję że nie narażam się na wysokie rachunki. Przynajmniej wiem że stron internetowe i Sklep Play nie ładują się przy wyłączonym tym APN. Zostawiam tylko ten odpowiedzialny za MMS czyli Orange MMS i mam nadzieje ze na czas jego uruchamiania na pobranie wiadomości nie wykona mi znaczących rachunków. Myślę że mam rację i to dobre rozwiązanie.
14-05-2014 08:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalx Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #14
Internet mobilny i MMS
Kilka dni temu był u mnie kumpel, który chciał się zapytać jak to z tym internetem jest na smartfonie. Zrobiliśmy mały test włączając internet mobilny i ładując stronę interia.pl po chwili wyłączając przesył. Trwało to dosłownie kilkadziesiąt sekund. Z 46 zł dostępnych na jego koncie, zrobiło się 44 zł. Zadzwoniliśmy na infolinię BOK Plus i tak pogadaliśmy z kobietą na temat różnych taryf. Kolega nie ma włączonego żadnego pakietu internetowego, więc stawka, po jakiej mu liczą to 0.49 zł za 100 kilobajtów danych. Ja miałem podobnie kiedyś też coś tam chciałem na szybko sprawdzić, ale nie byłem zorientowany w cenach, jakie u mnie obowiązują i też ledwie tylko włączyłem wyszukiwarkę, a kasa uciekała momentalnie. Bez wykupionych odpowiednich pakietów ceny połączeń z internetem mobilnym w sieciach komórkowych to rozbój w biały dzień. Łatwo sobie policzyć ile to wyjdzie za 1000 megabajtów wysłanych/odebranych danych, kiedy koszt dostępu do sieci to 0.25 zł za 50 kilobajtów czy 0.50 zł za 100 kilobajtów. Taki internet owszem może być tani, ale jak wszystko inne zablokujemy w tym aktualizacje, a np. będziemy korzystać tylko z G-G przesyłanie i odbieranie wiadomości nie nabije licznika, ale zwykłe korzystanie z sieci przy takich cenach to zbyt droga wygoda.

Ty jak wyłączysz APN interrnetu to nie narazisz się na koszty, (ale sobie to dokładniej sprawdź np. jakiś test wykonaj czy się konto ze środkami zmienia podczas korzystania z tego). Generalnie ludzie z tymi MMSami mają problemy nie na wszystkich smartfonach, ale niektórych. U mnie jednak działa to tak samo jak wcześniej to jeden kolega zobrazował. U ciebie to jest jakoś tak, że jeśli jest ustawiona jedna karta do netu, a druga do rozmów to ta druga nie może pobierać MMSów, wtedy raczej nie z internetem się łączy, ale chce wykorzystać APN MMS, ale tej karty, która jest ustawiona, jako do używania internetu. Obstawiam, że to jakaś wada w niektórych androidach stąd takie dziwne sytuacje.
14-05-2014 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Informacja Power LTE internet bez limitów - opinie Edek 6 11,057 15-03-2016 23:36
Ostatni post: arek91
  Internet mobilny płatny vs darmowy - opinie tiesto 1 4,533 02-12-2015 12:19
Ostatni post: marek000
Żarówka Internet w komputerze z telefonu po WiFi lub kablu USB android 6 352,552 19-08-2015 20:29
Ostatni post: zuzi
  Internet mobilny z Funtab 10 - tablet nie widzi modemu 3G jolanda22 2 8,477 02-07-2014 00:17
Ostatni post: Admin
Informacja Internet w telefonie bez ograniczeń ilona 4 13,335 21-01-2014 13:09
Ostatni post: telekrowa

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości