-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #1
Żarówka Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
Internet mobilny z tabletem z Biedronki myTAB 7 i modemem Huawei E353.

Na forum jest już obszerny poradnik, poprzez który można uruchomić na swoim tablecie internet 3G z modemem, którego tablet nie rozpoznaje.
http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=47

Teraz przedstawię swoją wersję na myTAB 7 tablet z Biedronki, który z końcem listopada pojawił się w sieciach tych sklepów za 229 zł. Cena jak na taki produkt naprawdę kusząca, bo i tablet tych pieniędzy wart. Nie jest to sprzęt mega szybki, ale z parametrami i możliwościami, jakie oferuje dla początkujących na pewno wystarczy.

Osoby, które zamierzają kupić sobie ten tablet i dodatkowo modem 3G, aby korzystać z internetu niech skierują swoją uwagę na modemy Huawei E3131 z sieci Play. Pomimo, że nie są one na liście obsługiwanych to jednak działają od razu po włożeniu do tabletu i nic nie należy z nimi robić.

Jednak osoby, które mają starszy model Huawei E353 będą zmuszone dokonać ustawienia modemu oraz dodatkowo dodania pliku, który pozwoli identyfikować ten modem w tablecie i poprzez ten model korzystać z internetu.

W pierwszej kolejności musimy ustawić modem.
Pobieramy program Top_NetInfo.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557

Podłączamy modem do portu USB (wszystkie aplikacje korzystające z modemu musimy pozamykać) i odpalamy Top_NetInfo. Wybieramy z menu Plik -> Ustawienia.
A następnie Komunikacja AT i PIN, wybieramy port, na jakim jest nasz modem oraz zaznaczamy Komunikacja AT.
[Obrazek: 51744694.jpg]

Jeśli wybierzemy wszystko prawidłowo otrzymamy nowe okno, w którym wpisujemy:
Kod:
AT^SETPORT="A1,A2;3,2,1,16,A1,A2"
(polecenie dla modemu Huawei E353).
Jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo otrzymamy informację OK.
[Obrazek: 49752225.jpg]

Następnie odpinamy modem od komputera (Top_NetInfo też restartujemy) i wpinamy modem ponownie do komputera. Wchodzimy ponownie do poniższego okna i wykonujemy polecenie:
Kod:
AT^SETPORT?
Powinniśmy dostać odpowiedz OK i informacje, w jakiej kolejności są ustawione porty, powinny być ustawione w takiej kolejności: "A1,A2;3,2,1,16,A1,A2"
[Obrazek: 82115512.jpg]

Jeśli wszystko przebiegło poprawnie mamy skonfigurowany modem.

Teraz pobieramy plik archiwum:

.rar  files_myTAB.rar (Rozmiar: 22.72 KB / Pobrań: 182)

Rozpakowujemy plik .rar na dysku komputera, a następnie rozpakowane dwa pliki
3g_dongle.cfg
apns-conf.xml

wrzucamy na pendrive lub kartę i przenosimy na tablet. W tym celu najlepiej użyć Root Explorer manager plików.
Jeśli odpalimy Root Explorer i podłączymy pendrive to w najwyższym poziomie będziemy mieli katalog /mnt a w nim usbhost1 to nasz pendrive.
[Obrazek: 22019996.jpg]

Poprzez manager plików tutaj Root Explorer wybieramy przygotowane 2 pliki i przenosimy je do katalogu /etc/ w tablecie oraz zmieniamy uprawnienia tych plików na:
rw-r--r--
W Root Explorer po najechaniu na plik i przytrzymaniu go otrzymamy Options gdzie wybieramy Permissions i ustawiamy właściwe prawa dla plików.
[Obrazek: 42600715.jpg]

Tablety z Biedronki myTAB 7 nie mają ustawionego fabrycznie ROOT-a, także z przenoszeniem i modyfikowaniem systemowych plików nie powinniśmy mieć problemów.

Teraz restartujemy nasz tablet. Podłączamy modem i wchodzimy w Ustawienia -> Więcej… -> Sieci komórkowe i punkty dostępowe.
Powinniśmy mieć już w APN odpowiednie punkty dostępowe. Jeśli nie są one dodane dodajemy je ręcznie.

Tutaj jest opis dodawania APN dla Aero2:
http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=204

Tutaj zobrazowane dla innych operatorów:
http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=205

Te dwa opisy mogą być dla nas pomocne.

Jeśli wszystko zrobimy poprawnie w prawym dolnym rogu pojawi nam się informacja z ikonką 3G oznajmiająca dostęp do internetu mobilnego.
[Obrazek: 7internet3gwmytab7.jpg]

[Obrazek: 8mytab7zbiedronki.jpg]

Czasami mając już APN, modem miga na zielono na niebiesko, ale nie ma internetu, musimy trochę poczekać. Zdarza się, że zestrojenie połączenia może trwać jakiś czas.

Testowane na dwóch takich samych urządzeniach myTAB 7. Żadnych problemów.
W przypadku źle ustawionego modemu, albo kombinacji z numerami portów w pliku 3g_dongle modem zawiesza tablet i nie działa internet.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
01-12-2012 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kawasaki Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
a u mnie nie ma tego usb is mounted, tylko wyskakuje błąd(załącznik).
Napewno widziałeś moje komentarze w innym poście, ale może uda się tutaj pogadać troche i może umiał byś mi pomóc. Uśmiech


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2012 23:31 przez kawasaki.)
01-12-2012 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #3
RE: Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
Zobacz co jest u mnie na modemie prawidłowo wykrywanym Huawei E3131, który nie jest wpisany przez producenta na listę obsługiwanych, a też nie był ręcznie dodawany.
[Obrazek: myTAB7.jpg]

Działa normalnie. Komunikat przy modemach jest zawsze jakiś taki dziwny, ale jak wszystko działa OK to nie ma powodów do niepokoju.
U Ciebie może jedno z tych urządzeń powoduje konflikt, że ten net Ci tak się zrywa.

Removed USB storage
USB storage removed. Insert new media.

Damaged USB storage
USB damaged storage. You may have to reformat it.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
02-12-2012 00:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kawasaki Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
Tylko w poradniku na screenach masz usb is mounted Duży uśmiech
Musze mieć internet w tablecie, bo inaczej jest on dla mnie zbędny, bo przeważnie tam gdzie go potrzebuje nie ma wifi...
Dlatego robie wszystko co sie da, zeby on bez problemu dzialal caly czas, a nie, ze ja go podlaczam a on za 5 minut zrywa i juz jest d..a...
Teraz juz wiem, ze jak on sie zrywa, to jest to tak, jakbym odlaczyl modem od tableta i podlaczyl jeszcze raz, bo ten komunikat, to się odnawia tak jakby...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2012 15:40 przez Admin.)
02-12-2012 10:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #5
RE: Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
Tak bo to jak dobrze pamiętam (tyle rzeczy się przewija człowiekowi, że trudno spamiętać co kiedy się pojawia) to właśnie pojawia się to na samym początku kiedy USB jest montowane.
Ja sam wiem, że tablet bez internetu to jak rower bez kół ;-)
Musisz przetestować na innym modemie najlepiej takim, któremu producent zapewnił wsparcie. Na razie internet od aero działa nawet na tych, które nie są kategorii 10 więc może zakup taki najtańszy za 40-50 zł, który na Twoim modemie działa i sprawdź. Bo tutaj net masz, modem jest wykrywany, ale samoczynnie Ci się on resetuje tak to wygląda z opisu. Ale czemu? Powodów może być masa od tych najprostszych po te złożone.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
02-12-2012 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bodziot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
w modemie z plusa mam fabrycznie porty ustawione na "A1,A2;1,2,3,7,A1,A2"
po podłączeniu modemu talet się zawiesza, z tego co zauważyłem to jak mam 3G miga mi na niebiesko to tablet działa ale jak jest w trybie EDGE (zielona dioda) to tablet się zawiesza ustawiałem AT^SETPORT="A1,A2;3,2,1,7" dzialało na karcie z PLAY tylko przy 3G.
02-12-2012 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
młoda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
Mam Mytab 7 i internet z orange z modemem E3131.
Niestety u mnie nie chce działać.
Tak to jest jak się blondynka za konfigurację sama zabiera Smutny
Zastosowałam się do instrukcji z tematu http://darmowyinternet.net/forum/showthr...47&page=46
W punktach dostępu nie mam jednak żadnego APN
Dodałam więc ręcznie, kliknęłam zapisz i ...się nie zapisuje.
Co ja robię źle?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2012 18:28 przez młoda.)
02-12-2012 18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #8
RE: Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
Bodziot, jeśli mówisz o modemie Huawei E353 to, kiedy ja przestawiałem na nim porty dla testów (inne niż podane w poradniku) czy próbowałem podać nr portów w pliku 3g_dongle.cfg to powodowało to, że tablet się wieszał.
Jak modem jest przestawiony tak jak w poradniku i wrzucony jest na tablet plik 3g_dongle.cfg to wtedy już wszystko jest OK.

Modem musi być prawidłowo ustawiony inaczej będzie zawieszał tablet. Ja znów miałem tak jeszcze, że przy zielonej diodzie było OK (testowałem to na karcie aero2, a ono działa tylko w trybie 3G), więc kiedy modem próbował wskoczyć na 3G niebieska dioda w modemie zaczynała migać, modem zawieszał mi tablet.

W Twoim przypadku potrzebny jest 2G i 3G, bo tam gdzie nie będzie lepszego zasięgu skorzystasz sobie przynajmniej z EDGE. Jeśli jednak EDGE byłby Ci zbędny mógłbyś ustawić w modemie, aby nie korzystał z tego trybu.

Tobie mloda już odpisałem. Sprawdź jak masz modem ustawiony, jeśli coś robiłaś z nim i go przestawiałaś
podaj wynik polecenia
AT^SETPORT?

Ewentualnie zresetuj modem do ustawień fabrycznych i podaj raz jeszcze, jakie masz ustawienia tego modemu, wykonaj komendę
AT^SETPORT?

Myślę, że jak wrócisz do ustawień fabrycznych to będzie wszystko dobrze.
Jeszcze jak coś porównamy ustawienia fabryczne modemów z Play i Orange.

p.s. jak coś robisz na modemie, wykonujesz polecenia to za każdym razem po danej operacji wyciągasz go z komputera, program Top_NetInfo też resetujesz i wtedy na nowo sprawdzasz jak jest ustawiony.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2012 18:41 przez WiFi.)
02-12-2012 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #9
RE: Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
To ja dodam gdyby ktoś szukał jakie modemy są obsługiwane przez ten tablet z Biedronki myTAB 7 cala.

Lista producenta:
Modemy 3G obsługiwane przez myTAB 7

Poniższe modele modemów 3G współpracują z tabletem myTAB 7

WCDMA:
HuaWei E160E, HuaWei E220, HuaWei E230, HuaWei E261, HuaWei E1750, HuaWei E1756, HuaWei E176G, HuaWei E1782, HuaWei E182G, HuaWei UMG1691,
ZTE MF633, ZTE MF633BP-1, ZTE MF 637U,
Strongrising SRT-H800,


CDMA2000/EVDO:
HuaWei E150, HuaWei EC122, HuaWei EC1261, HuaWei EC1270, HuaWei EC150, HuaWei EC156, HuaWei EC167, HuaWei EC189,
ZTE AC2736, ZTE AC2746, ZTE AC580, ZTE AC590,
SENTAR ST804, SENTAR ST809,
Strongrising SEV790, Strongrising SRT-H800,
ITON EU830,

ASB C820,
02-12-2012 18:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
młoda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
(02-12-2012 18:39)WiFi napisał(a):  Tobie mloda już odpisałem. Sprawdź jak masz modem ustawiony, jeśli coś robiłaś z nim i go przestawiałaś
podaj wynik polecenia
AT^SETPORT?

Ewentualnie zresetuj modem do ustawień fabrycznych i podaj raz jeszcze, jakie masz ustawienia tego modemu, wykonaj komendę
AT^SETPORT?

Myślę, że jak wrócisz do ustawień fabrycznych to będzie wszystko dobrze.
Jeszcze jak coś porównamy ustawienia fabryczne modemów z Play i Orange.

p.s. jak coś robisz na modemie, wykonujesz polecenia to za każdym razem po danej operacji wyciągasz go z komputera, program Top_NetInfo też resetujesz i wtedy na nowo sprawdzasz jak jest ustawiony.
Teraz z modemu mam odpowiedź
AT^SETPORT
Odpowiedź:
AT^SETPORT

ERROR

Informacja:
Linie w których znajduje się znak "^" mogą nie być odpowiedzią na wysłaną komendę AT a dodatkową informacją wysłaną przez modem.
Czyli na pewno coś zepsułam, pytanie tylko co.
Jak przywrócić ten modem do ustawień fabrycznych?

Ok zrobiłam wg zaleceń ustawienia fabryczne w modemie, teraz wyskakuje mi:
Polecenie:
AT^SETPORT?
Odpowiedź:
AT^SETPORT?

^SETPORT:A1,A2;1,16,3,2,A1,A2

OK
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2012 19:20 przez młoda.)
02-12-2012 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,038 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,130 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,010,894 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Wirus na tablecie imm 10 17,868 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,103 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości