-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #21
RE: Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
W tym linku gdzie omawiany jest E3131 i E353 to jest plik, ale z wpisami dla modemów na pewno E3131 i E353. Modemów E173 chyba było kilka podwersji nie wiem też czy w ogóle tam ten modem w tych plikach był wpisany.

Mogłeś tylko przekopiować plik 3G dongle z MyTAB 10 na MyTAB 7 jak piszą inni i zobaczyłbyś czy to działa.

Twój modem jest wykrywany, ale jak patrzę to dla E173 nie ma wyszczególnionych identyfikatorów, o jakich piszesz:
[Obrazek: 4293780100_1401913500.jpg]
Jest, ale taki dla E181. Generalnie identyfikator modemu to zawiła sprawa aby to dwoma zdanami wytłumaczyć więc może on mieć postać xxxx, ale może przyjąć po lekkich zmianach postać yyyy więc może być tak, że zmienił się ID albo coś zmieniło jego identyfikator.

Z tego co tu pokazujesz to masz objaw, że modem jest wykrywany, bo jest niby zasięg widziana sieć, ale brak internetu. Na stronie mytab w komentarzach znów pojawiają się wpisy ludzi, którzy potwierdzają, że modem E173 działa z MyTAB 7 jak i innych, którzy piszą, że im E173 na MyTAB nie działa, ale wystarczy mieć modem z innym identyfikatorem i już nie zadziała, bo jak pokazałem było kila wersji tych modemów.

Inna sprawa masz włączony roaming na tablecie? Teraz łączysz się przez normalne ustawienia w systemie Android czy przez jakiś program np. UMTS Manager?

A ten zrzut z modemem E173 to chyba z wersji, 10 bo siódemka nie ma tego modemu na liście.

I też na innych forach piszą o podobnym problemie.

I jeszcze jedna ważna rzecz !!!
Przeczytaj pod klapką karty SIM tego modemu, jaki to model, powinien być E173u-2 lub E173s-2 - tylko te działają podobno z Aero2, ale ten drugi prawie na pewno nie działa z tabletami bez przeróbek na tablecie.

Sprawdzałeś ten sam przypadek, ale z inną kartą? Zobaczyłbyś jak jest na innej karcie SIM innego operatora.
04-06-2014 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #22
RE: Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
Ten stan jaki pokazałeś to już mi się kojarzy, ale nie za bardzo potrafię sobie przypomnieć rozwiązanie. Dlatego jak wyżej piszą dobrze jest sprawdzić kartę innego operatora bo Aero2 ma swoje uroki więc widziałbyś jaki jest rezultat na innej karcie.
Bo z tego co pokazałeś to powinien być internet.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
04-06-2014 23:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WSZtm Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #23
RE: Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
Modem to najczęściej spotykany z E173 to chyba 173u-2 i taki posiadam.
Ok zostawiłem tylko plik 3g dongle, ten drugi przywróciłem bo miałem kopię.
Łączę się UMTS Managerem, bo bez tego programu nawet ten zasięg z Roamingiem się nie odpala.
Roaming włączony, innej karty nie sprawdzałem bo wszystkie telefony mam na abonament, a karty z kodami PIN.

A czy to czasem nie jest nieaktywna ikona zasięgu?
Gdyby był zasięg to te paski powinny być kolorowe?
05-06-2014 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #24
Internet w tablecie - komunikat brak internetu
Jak sama ikona wskazuje na tablecie - BRAK INTERNETU.
Zobacz filmik:




Tutaj masz filmik Huawei E173 z kartą AERO2 na tablecie i widać dokładnie jak to wygląda.




Sieć jest wykrywana, jako sieć w roamingu R, niby jest zasięg, ale jak następuje przesyłanie danych to widać na tej ikonce takie strzałki góra-dół. Zmienia się też kolor zasięgu. Ty masz cały czasz szarawy kolor.

Plik 3g_dongle nie jest ci potrzebny, jeśli korzystasz z UMTS Manager. Ten plik potrzebujesz, jeśli chcesz dodać sterownik do modem w Androidzie, aby modem był widziany przez sam system/tablet.

Więc ty próbujesz zrealizować połączenie przez UMTS Manager dokładnie przyjrzyj się temu poradnikowi http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222 czy aby tak samo postępujesz z tym UMTS Manager bo może tutaj tkwi problem. Masz jeszcze PPP Widget.

Może też być problem z zasięgiem nie wiem dokładnie, ale wtedy chyba byłaby ikona pusta jak dobrze kojarzę.

Jak inni piszą i ja napiszę kup kartę starter np. Orange czy innego operatora (Orange ma karty z PIN-em, więc należy kod deaktywować wystarczy zwykły manager na komputerze do interentu i on wyłączy PIN) i wtedy zobaczysz czy modem jest obsługiwany i karta właściwie.

Jak masz internet na innej karcie to znaczy, że wszystko jest OK tylko coś z tym Aero2 nie tak.

p.s. tylko testy i metoda prób i błędów pozwala dojść rozwiązania.
05-06-2014 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #25
RE: Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353
Najlepiej włóż inną kartę i zobacz czy masz internet (inną to znaczy np. jakiś starter z kiosku za 5 zł przykładowo Play te karty nie mają nałożonych przez operatora kodów PIN) wtedy będzie wiadomo więcej, bo teraz to może to Aero2 jest problematyczne trudno mi wskazać przyczynę problemu. Inna sprawa używasz aplikacji, więc może też po jej stronie coś jest jeszcze nie tak.
Normalnie w systemie to, co pokazałeś to już oznacza, że modem jest wykrywany, więc nic nie pozostaje jak tylko uruchomić przeglądarkę.
Zobacz jeszcze jak świeci modem czy kolorem oznaczającym pracę w sieci czy może tylko migota.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
06-06-2014 11:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,038 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,131 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,010,904 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Wirus na tablecie imm 10 17,869 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,103 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości