-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja Windows 7
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #1
Żarówka Instalacja Windows 7
Instalacja systemu operacyjnego Microsoft Windows 7 - Wersja EN z opisem spolszczenia.
Poradnik instalacji Windows siedem w wersji .pdf do pobrania i wydruku.

[Obrazek: 13logowindows7.jpg]

Wymagania systemowe
• Procesor 1 GHz lub szybszy, 32-bitowy (x86) lub 64-bitowy (x64)
• 1 GB (architektura 32-bitowa) lub 2 GB (architektura 64-bitowa) pamięci RAM
• 16 GB (architektura 32-bitowa) lub 20 GB (architektura 64-bitowa) wolnego miejsca na dysku twardym
• Urządzenie graficzne DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym

W komputerze, który posiada ustawioną opcję bootowania płyty z napędu CD/DVD wkładamy płytę instalacyjną, do napędu i uruchamiamy komputer od nowa. W ten sposób instalator zostanie załadowany automatycznie i rozpocznie się automatycznie proces instalacji systemu. W przypadku, jeśli komputer nie ma włączonej opcji przeszukiwania w pierwszej kolejności napędu optycznego, musimy wejść do BIOS-u i tam w opcjach ustawić odpowiednią sekwencję z opcją rozruchu napędu optycznego. W nowszych komputerach jest też zazwyczaj opcja pozwalająca na starcie komputera uruchomić poprzez klawisz funkcyjny menu umożliwiającego wybór nośnika (BOOT MENU), jaki ma zostać załadowany, jako pierwszy, więc w taki też sposób możemy uruchomić bootowalny nośnik instalacyjny systemu Windows (może to być płyta DVD, bootowalny pendrive czy dysk).

Instalacja
Jeśli wszystko będzie poprawnie skonfigurowane w komputerze do rozruchu instalacji i nośnik instalacyjny systemu Windows 7 zostanie rozpoznany załadowany zostanie instalator, a na ekranie monitora pojawi się informacja, że system Windows ładuje pliki.

[Obrazek: 1instalatorwindows7.jpg]

Po załadowaniu instalatora otrzymamy okno gdzie należy ustalić preferencje dla naszego kraju, czyli (czas, klawiatura, język, jeśli mamy wybór). W dalszej części instalator załaduje nowe okno, w którym klikamy na Install now.

[Obrazek: 2instalacjawindows7.jpg]

Instalator będzie pytał nas o akceptację regulaminu (zatwierdzamy i wybieramy Next). Dalej zostaniemy zapytani o typ instalacji. Zatwierdzamy Custom (advanced), instalacja systemu.

W nowym oknie instalator zaprezentuje dostępne dyski. Możemy je odpowiednio skonfigurować np. dzieląc na partycje. Proces konfiguracji dysku jest prosty i intuicyjny. Więc w pierwszej kolejności wybieramy New i przypisujemy rozmiar np. całość dysku na jedną partycję lub dzieląc dysk na mniejsze partycje. Jeśli posiadamy większy dysk lepszym rozwiązaniem jest utworzenie np. dwóch partycji. Jedna z przeznaczeniem na system, a druga np. na nasze dane. Pamiętajmy o minimum, jakie musi posiadać partycja systemowa Windows - dla wersji 32 bit jest to 16000 MB (16GB), dla 64 bit 20000 MB (20 GB).
Formatujemy nowostworzone partycje i przechodzimy do instalacji systemu Windows.

[Obrazek: 3instalowaniewindows7.jpg]

Przy konfiguracji dysku instalator automatycznie rezerwuje odpowiednią ilość miejsca na ukrytą partycję systemową, która potrzebna jest systemowi w przypadku awarii Windows czy też do odzyskiwania systemu Windows.

Etap przygotowywania plików jakiś czas potrwa zanim instalator systemu Windows skopiuje i zainstaluje niezbędne pliki. O postępie prac jesteśmy informowani w dolnej części instalatora, który zielonym paskiem informuje o stanie zaawansowania instalacji.

[Obrazek: 4windows7.jpg]

Kiedy proces instalacji osiągnie 100% system dokona restartu komputera. W czasie restartu nie wciskamy, żadnych klawiszy na klawiaturze, aby przypadkiem nie uruchamiać od nowa instalatora. Instalator uruchomi się sam ponownie i będzie kończył etap instalacji systemu Windows. Czas pozostały do końca instalacji widzimy w pasku postępowym na dole instalatora. W momencie, kiedy instalator zakończy pracę zrestartuje komputer na nowo.

[Obrazek: 5windows7.jpg]

Instalator po restarcie dokona jeszcze drobnych konfiguracji, a po ich zakończeniu będzie potrzebował naszej pomocy, aby zebrać dane, które są wymagane do zakończenia całego procesu instalowania systemu. Podajemy nazwę użytkownika oraz typ komputera (możemy pozostawić PC). Klikamy na dalej. W dalszej części możemy wprowadzić hasło do swojego konta, ale nie jest to konieczne.

[Obrazek: 6windows7.jpg]

[Obrazek: 7windows7.jpg]

Jesteśmy proszeni jeszcze o wprowadzenie klucza produktu. Nie musimy wprowadzać od razu klucza, gdyż będziemy mieć 30 dni na wpisanie numeru licencyjnego oraz aktywowanie systemu Windows 7.

[Obrazek: 8instalacjawindows.jpg]

W następnym kroku decydujemy o ustawieniach aktualizacji, gdzie zalecane jest wybranie pierwszej opcji - Użyj ustawień zalecanych (Use recommended settings). Jeśli nie jesteśmy teraz pewni rozwiązania możemy wybrać – Zapytaj mnie później (Ask me later). System Windows przypomni nam w późniejszym czasie o zdefiniowaniu opcji związanych z aktualizacjami.

[Obrazek: 9instalowaniewindows7.jpg]

W kolejnym etapie będziemy mogli skorygować ustawienia daty i godziny, a także strefy czasowej, jeśli są one niepoprawne.

[Obrazek: 10konfiguracja.jpg]

Jeżeli nasz komputer podłączony jest do sieci lokalnej, system wykryje ten fakt i poprosi o wskazanie lokalizacji sieciowej. Oczywiście wybieramy opcję zgodną z rzeczywistością (Sieć domowa, jeżeli komputer przyłączony jest do domowej lokalnej sieci).

[Obrazek: 11windows7.jpg]

W przypadku, kiedy w komputerze mamy zainstalowaną kartę sieci bezprzewodowej Wi-Fi, a w pobliżu znajdować się będą punkty dostępowe, Windows 7 wyświetli listę sieci i umożliwi połączenie się z wybraną. Następny etap także uzależniony jest od warunków, jakie wykryje system, a mianowicie, jeśli w naszej sieci domowej zostaną wykryte inne komputery z zainstalowanym systemem Windows 7 oraz aktywowaną Grupą domową, będziemy mogli przeprowadzić wstępną jej konfigurację. Wskazujemy, więc elementy, które chcemy udostępniać, wpisujemy hasło grupy i klikamy Dalej. Jeśli jednak nie mamy zamiaru korzystać z nowej funkcji możemy pominąć ten etap.

Kiedy instalator zbierze wszystkie informacje, które były mu wymagane do skonfigurowania komputera proces instalowania systemu Windows zakończy się i ujrzymy świeży pulpit systemu Windows 7.

[Obrazek: 12instalacja.jpg]

Windows 7 z większością sprzętu poradzi sobie sam i zainstaluje do niego drivery, ale niektóre urządzenia dostępne w komputerze mogą nie zostać wykryte poprawnie, więc drivery do nich musimy doinstalować sami z płyt dołączonych do podzespołów komputerowych bądź po prostu ściągając je ze strony producenta urządzenia, do którego brakuje nam sterowników. Dokładnych informacji o braku sterowników i nierozpoznanych urządzeniach szukamy w Panelu sterowania wybierając Manager urządzeń.


Spolszczenie systemu Windows 7.

Ostatnim etapem w przypadku instalacji systemu w wersji anglojęzycznej jest spolszczenie systemu Windows. W wersji systemu Windows 7 Ultimate robimy to poprzez wejście do Panelu sterownia, następnie wybieranie opcji Windows Update.

[Obrazek: 14spolszcene.jpg]

W nowym oknie wybieramy Change settings, a następnie Install now i zaznaczamy opcje jak na poniższym zrzucie.

[Obrazek: 15jezykpolski.jpg]

Klikamy OK, a w nowym okienku zatwierdzamy rozpoczęcie sprawdzania aktualizacji. Kiedy system sprawdzi dostępność paczek z aktualizacjami wybieramy Optional updates are available. Pojawi nam się okno z aktualizacjami, ale i z pakietami językowymi. Wybieramy Polish Language Pack... i klikamy OK.

[Obrazek: 16aktualizacjawindows7.jpg]

[Obrazek: 17spolszczenie7.png]

System jest już gotowy do pobrania i zainstalowania polskiego pakietu językowego. Aby rozpocząć proces pobierania, należy kliknąć OK i Install updates.

[Obrazek: 18aktualizacje.png]

Instalacja spolszczenia przebiegnie automatycznie i zostanie zainicjowana natychmiast po pobraniu pakietu. W związku z tym, nie ma potrzeby czuwania nad procesem instalacji. Po zakończeniu, system wyświetli odpowiednie powiadomienie o pomyślnym zainstalowaniu aktualizacji.

Sama instalacja spolszczenia nie powoduje zmiany języka systemu. Musimy zrobić to samodzielnie. W tym celu, otwieramy Control Panel i wybieramy opcję Change display language. W nowym oknie przechodzimy do zakładki Keyboards and Languages, gdzie zmieniamy język wyświetlania na polski, ale jeszcze nie zatwierdzamy zmian (poprzez to nie musimy się wylogować z systemu.)

[Obrazek: 19spolszczenie.png]

Teraz przechodzimy do zakładki Administrative. System poprosi o potwierdzenie zmian języka wyświetlania, na co się zgadzamy kliknięciem przycisku Apply. Klikamy Copy settings. W nowym oknie mamy możliwość ustawienia języka dla ekranu ładowania systemu i logowania użytkowników, a także domyślnego języka dla nowych użytkowników. Aby językiem był język polski, (czyli teoretycznie aktualny język wyświetlania), należy zaznaczyć 2 opcje Welcome screen and system accounts i New user accounts. Następnie zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK i zgadzamy się na ponowne uruchomienie komputera.

[Obrazek: 20jezykpolskiwindows7.png]


Od tej chwili domyślnym językiem systemu będzie język polski. Ekran ładowania systemu oraz logowania użytkowników, a także menu wyboru będą po polsku. Każdy nowy użytkownik będzie też otrzymywał konto z ustawionym językiem polskim. W każdej chwili język ten można zmienić, a każdy użytkownik może niezależnie od innych zmienić swój język wyświetlania w Panelu sterowania przez wybór opcji Zmień język wyświetlania.


W wersjach systemu Windows innych niż Ultimate spolszczenie musimy zrobić ręcznie.

Pobranie spolszczenia
W innych wersjach systemu Windows 7 niż Ultimate usługa Windows Update nie umożliwia pobrania paczki językowej. W związku z tym odpowiedni plik .cab należy pobrać z internetu i zainstalować go samemu. Ważne jest, aby był on zgody z typem systemu (32-bitowy lub 64-bitowy).

Instalacja
Instalacji spolszczenia dokonuje się poprzez wiersz polecenia uruchomiony z prawami administratora. Klikamy Start->All programs-> Accessories. W rozwiniętym menu klikamy prawym przyciskiem myszy na Command Prompt i wybieramy opcję Run as administrator. W wierszu polecenia wpisujemy:

Kod:
DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(tu podajemy dokładną ścieżkę do pliku lp.cab)

Klikamy Enter. Jeśli pobrany plik jest odpowiedni do naszej wersji systemu, powinien rozpocząć się proces instalacji spolszczenia. Może to potrwać nawet kilka minut. Na koniec powinniśmy zobaczyć napis: The operation completed successfully.

[Obrazek: 21windows7pl.gif]

Zmiana języka
Po zainstalowaniu spolszczenia, jeszcze nie zamykamy wiersza polecenia. Wprawdzie język polski jest już zainstalowany, ale system wciąż jest po angielsku. Przy pomocy konsoli możemy zmienić język dla ekranów ładowania systemu i logowania użytkowników na polski wpisując następujące polecenia:

Kod:
bcdedit /set {current} locale pl-pl (klikamy Enter)
bcdboot %windir% /l pl-pl (klikamy Enter)

Teraz podczas uruchamiania systemu zamiast Starting Windows zobaczymy Trwa uruchamianie systemu Windows. Aby cały system był po polsku, musimy jeszcze przygotować plik konfiguracyjny z wpisami rejestru o następującej treści:

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\pl-PL]
"LCID"=dword:00000415
"DefaultFallback"="en-US"
"en-US"=hex(7):00,00,00,00
"Type"=dword:00000092

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Language]
"InstallLanguage"="0415"
"Default"="0415"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Locale]
@="00000415"
"(Default)"="00000415"

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"PreferredUILanguages"=hex(7):70,00,6c,00,2d,00,50,00,4c,00,00,00,00,00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\MuiCached]
"MachinePreferredUILanguages"=hex(7):70,00,6c,00,2d,00,50,00,4c,00,00,00

Wystarczy skopiować tekst, a następnie zapisać go w pliku z dowolną nazwą, ale rozszerzeniem .reg i uruchomić. Wpisy zostaną dopisane i tym sposobem uaktualnimy rejestr systemowy o informacje o języku polskim dla naszego systemu.

Po tych czynnościach wystarczy uruchomić komputer na nowo, a zmiany językowe zostaną zmodyfikowane na język polski.

Wersja Tutorial instalacji Windows 7 oraz spolszczenie Windows 7 w pliku .pdf do wydruku.

.pdf  Instalacja_Windows_7_EN.pdf (Rozmiar: 1.31 MB / Pobrań: 4)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2013 19:05 przez thaiman.)
31-01-2013 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Messenger beta Windows Jogin 0 2,777 31-07-2018 12:14
Ostatni post: Jogin
Żarówka Reset hasła w systemie Windows Gilek 2 10,348 20-09-2017 11:21
Ostatni post: maniek
Żarówka Zmiana trybu kontrolera SATA z IDE na AHCI w Windows 10 martin 0 16,244 10-08-2016 13:04
Ostatni post: martin
Żarówka APN w Windows 10 Vanautu 0 12,541 27-07-2016 22:18
Ostatni post: Vanautu
Informacja Darmowa aktualizacja do Windows 10 Santi 0 4,243 27-07-2016 11:39
Ostatni post: Santi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości