-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
tester Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
Post: #11
RE: Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
Hmm chyba jest nowsza wersja tego oprogramowania:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-s...torial_776

Podaj też dokładny komunikat z aplikacji lub zrzut co pokazuje wtedy łatwiej będzie sprawdzić po komunikacie błędu.

Jeśli masz taki komunikat:
Sp flash tool error Initializing scatter file failed
to oznacza używanie starszej wersji zaleca się użyć nowszej dostępne wersji aplikacji.

Info z innego forum:
SP flash tool daje komunikat
error: initializing scatter file failed. Please check the name of scatter file which you load is...
nigdy nie miałem problemu z wgrywaniem aż tu nagle error. Zrobiłem pełne wipe telefonu i jest kłopot...

Rozwiązanie: pobrałem nowego SP flash toola, a nie tego z paczki z rom-em i ruszyło ... wygrywa się...
02-07-2016 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Viodor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Dec 2016
Reputacja: 0
Post: #12
Root Elephone P3000S
Witam

Próbowałem zrootować Elephone P3000S przez KingRoot i na 14% wyłączył się i wpada w pętle rozruchową. Tylko logo po włączeniu, nie reaguje na awaryjny tryb...

Więc mam pytanie czy:
1. Korzystając z tego poradnika uda mi się spakować nowe jądro do androida w moim telefonie i nie stracę sms, kontaktów? Czy jednak wszystko wymaże? (nie mam żadnego back up-a).

2. Jaki rodzaj Custom Roma mam wrzucić? tzn mam 3 opcje, w tym jeden rooted (na dole) na stronie www:
Kod:
needrom.com/category/elephone/p3000/
nie wiem czy to nie ma żadnej różnicy, którą wersje wezmę czy jak nie był zrootowany mój komp to mogę wziąć mimo wszystko wersję zrootowaną?
21-12-2016 00:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maniek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
Post: #13
Elephone ROM - download
Może przywracanie ustawień fabrycznych pomogłoby, ale możliwe też, że będziesz musiał wgrywać na nowo ROM.

Co do jądra to… są pewne bloki jak się wgrywa ROM, ale najlepiej wgrać całą paczkę tzn. jak czytasz poradnik to pewnych lepiej nie ruszać, jeśli nie masz 100% pewności, że ROM jest na pewno od danego modelu telefonu. Można całkowicie unieruchomić telefon. Więc jądro owszem są bloki, które za to odpowiadają, ale jak masz może uszkodzony inny blok to samo wgranie jednego bloku nie rozwiąże problemu, pobierz ROM, który jest do tego modelu ewentualnie jakaś modyfikacja i wgraj prawie całą paczkę wtedy będziesz miał pewność, że telefon będzie działał poprawnie.

Wgrywając ROM SMS-y polecą, kontakty w zależności, gdzie zapisane czy na karcie SIM czy na koncie Google czy tylko w telefonie.

Nie wiem co jest na stronie, którą podałeś, ale masz stronę forum Elephone i tam są podane modele oraz linki do pobrania z ROM-ami. Patrz tam.

Kod:
bbs.elephone.hk/forum.php

Masz tam też instrukcje jak wgrywać ROM-y więc to forum powinno Ci coś więcej pomóc. Także ja bym wgrał ROM od producenta, bo na stronie, którą podajesz to jest sporo modyfikacji i może być tak, że ktoś wziął paczkę z innego modelu przerobił pod Elephone i zapodaje, ale może ona nie być w 100% dobra, a Ty chcesz w zasadzie mieć ten ROM jaki miałeś tylko teraz masz telefon, który się uszkodził więc potrzebujesz wgrać to samo co miałeś wcześniej.

To jaką wersję weźmiesz zależy też od Ciebie i jak masz przeróbkę czy modyfikację ROM-u z dodanym kontem administratora root to będziesz miał to co miałeś, ale od razu z prawami root. Także zalecałbym Ci wejść na forum Elkephone i stamtąd pobierać ROM oraz tamtymi instrukcjami się posiłkować. Generalnie jest to chyba w oparciu o ten sam schemat jaki jest tutaj opisywany jak sprawdzałem tak na szybko.

Co do nadawania uprawnień root w Elephone to na forum piszą, że KingRoot pomaga, ale czemu się u Ciebie wykoleił nie wiem.
Cytat:OK, KingRoot apk successfully rooted the phone Elephone P3000 64 bit.
22-12-2016 00:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pele Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #14
Oficjalny firmowy ROM dla Elephone
Chyba coś poszło Ci nie tak, że ten root się nie powiódł, ale jak kolega Ci napisał masz forum tam są linki do ROM-ów marki Elephone. Na stronie Needrom masz zaznaczone wersje OFFICIAL UPDATE, czyli oficjalna, ale jako aktualizacja, z dodanym też kontem administratora oraz masz CUSTOM ROM, czyli niekoniecznie od tego modelu, ale taki, który powinien działać, bo jest zgodny, ale wg autora np. lepszy. Na tej stronie, którą podałeś masz też przy niektórych opis jak się instaluje w zasadzie można korzystać z poradnika jaki tutaj jest przedstawiony, bo to w ten sam sposób. Także jak zrobisz wszystko poprawnie to postawisz telefon na nogi. Jak wybierasz wersję OFFICIAL to możesz ładować wszystkie bloki jak wybierzesz CUSTOM ROM to blok preloader jak w instrukcji lepiej nie zapisuj jak coś pójdzie nie tak to zawsze będziesz mógł uruchomić telefon jak teraz inaczej padnie na cegłę wtedy będzie problem do rozwiązania, ale możesz mieć trudniej.
22-12-2016 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
patrykowsky1952gno Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Apr 2017
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
Witam posiadam telefon Huawei y600, wgrałem zgodnie z instrukcją, pojawił mi się biały ekran i nic nie mogę zrobić, czy mogę dalej szukać prawidłowego softu i wgrywać czy już po ptakach?
14-04-2017 13:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kaziu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
Miałeś na 100% ROM od tego modelu telefonu jaki masz? Wgrywając ROM przez program SP Flash Tool wybierałeś wszystkie bloki? Są bloki, których lepiej nie zastępować bo jak się zepsuje bootloader to może być problem z działaniem telefonu.
Spróbuj podpinać raz jeszcze do komputera ten telefon i czy komputer, a tym samym aplikacja jaka ma go obsługiwać widzi telefon. Generalnie powinno być coś widzianego też w panelu sterowania. Jeśli 0 reakcji i wgrywałeś wszystkie bloki w dodatku ROM, co do którego nie ma 100% pewności, że jest on faktycznie na model telefonu jaki masz to możliwe, że ucegliłeś smartfon, ale na to też jest sposób z tym, że jest to trudniejsza sprawa. Na forum jest już taki poradnik o tym.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...-point_383

Napisz coś więcej co robiłeś skąd i jaki ROM miałeś i co chciałeś zrobić zmianą systemu. Może coś poszło nie tak jak trzeba, ale telefon cały czas jest sprawny tylko system nie działa więc raz jeszcze instalacja i może wszystko wróci do działania.

Spróbuj też uruchomić zwyczajnie telefon czy coś się w ogóle pojawia czy się włącza to będzie znak, że cegła telefon on jeszcze nie jest.
14-04-2017 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #17
Huawei y600 ROM flash
Możliwe, że ROM był nie dla tego modelu i system nie działa prawidłowo, jeśli wgrywałeś tak jak pokazuje filmik to powinno działać.




Za mało informacji co zrobiłeś nie tak, że to jednak nie działa - jak telefon jest sprawny i blok rozruchowy nie jest uszkodzony to można próbować raz jeszcze, ale jak kolega wspomniał dla bezpieczeństwa lepiej pierwsze bloki nie ruszać jeśli nie mamy pewności, że wgrywany ROM jest na pewno taki jaki może pracować na danym modelu telefonu. Zazwyczaj nadpisanie bloku Preloader przez SP Flash Tool, ale blokiem, który nie pasuje na dany model sprawia, że telefon robi się cegła i wtedy tylko operacje sprzętowe mogą go wskrzesić aby wgrać na nowo ale prawidłowy Preloader potem dopiero ROM. Jest to do zrobienia, ale sporo z tym zabawy i należy być ostrożnym aby nie uszkodzić płyty niewłaściwym stykaniem złącz.



Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
15-04-2017 00:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omekk5 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
mozesz dokładniej opisaćprocedure z imei ponieważ u mnie wlaśnie się tak stało
07-07-2017 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #19
RE: Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
Jeśli masz problem z IMEI to tu na forum były już omawiane takie tematy i wątki poszukaj informacji na forum.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
07-07-2017 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ania89011 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
Cześć, wznawiam wątek ponieważ mam pewien problem, postaram się go opisać najdokładniej jak się da, a mianowicie:
od roku jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką ZTE BLADE A452, przez ponad rok działał bez zarzutów, jednak mniej więcej miesiąc temu postanowił odmówić posłuszeństwa i podczas korzystania z jednej z aplikacji "wyrzuciło mnie" z niej, po czym telefon się zaciął. Wystraszona postanowiłam, że uruchomię go ponownie poprzez przytrzymanie power i naciśnięcie komendy 'uruchom ponownie'. Telefon uruchomił się, jednak nie do takiego stanu jak zawsze. Brakowało u góry paska ze stanem zasięgu, baterii, godziną itp. myślałam, że może gdzieś się 'schował' o ile tak się w ogóle da, ale przeciągając w tym miejscu palcem w dół nic się nie działo, po próbach wejścia w jakiekolwiek aplikacje prawie że od razu mnie z nich wywalało (dodam tylko, że podczas tego całego incydentu, ale kiedy pasek u góry był jeszcze wyświetlany poziom naładowania baterii wynosił ok 50%, po podłączeniu do ładowarki po tym incydencie dioda świeciła się normalnie na czerwono, sprawdzałam w ustawieniach i nadal było ok 50%, więc wykluczyłam jakoby bateria była tu mankamentem). Spróbowałam ponownie go uruchomić - to samo, więc stwierdziłam, że jeśli uda mi się wejść w ustawienia i mnie nie wyrzuci, to przywrócę ustawienia fabryczne. O dziwo akurat to się udało, początkowe procedury po przywracaniu ustawień fabrycznych (podłączenie się pod sieć wifi, weryfikacja konta google, wybór języka) wyglądały normalnie, jakby wszystko wróciło do normy, do czasu wyświetlenia się ekranu głównego. Tapeta plusa migała na czarno co kilka sekund (ikony aplikacji mimo to nie znikały podczas migania, były widoczne nawet na czarnym tle), ale paska u góry jak nie było tak nie ma, a z aplikacji dalej wyrzucało. Ponowiłam przywracanie ustawień, ale sytuacja się powtarzała, więc mama doradziła mi, żebym wyłączyła go całkiem, żeby może trochę odpoczął, bo fakt faktem telefon był mi w ciągu dnia bardzo potrzebny, to też był w ciągłej eksploatacji. Wyłączyłam go i to był błąd, ponieważ telefon od tamtej pory w żaden sposób nie reaguje na jakiekolwiek polecenia. z początku nie reagował nawet na podłączanie do komputera, więc komputer go w żaden sposób nie widział, nie reaguje również na przeróżne kombinacje klawiszy (power + volume (+)/(-), a o samym power nie wspomnę..) w celu wskrzeszenia go chociażby w tryb awaryjny. Pierwsza myśl - oddać na gwarancje, ale stamtąd dostałam odpowiedź, że nie sprawdzą mi telefonu, ponieważ mam pęknięcie na szybce (opisane w karcie reklamacyjnej jako pęknięcie wyświetlacza, wtf(?)) i krzyknęli mi za to 300 zł, a dopiero jak zapłacę, to mi go sprawdzą, więc podziękowałam. Od znajomego który prywatnie zajmuje się naprawą telefonów dowiedziałam się, że prawdopodobnie padł soft, ale nie zrobi mi tego, ponieważ nie ma odpowiednich programów do chińskich telefonów, więc się tego nie podejmie, więc stwierdziłam, że sama się za to wezmę. Postępowałam zgodnie z instrukcją zawartą w wątku od samego początku, pobrałam najnowszą wersję sp flash tool + dwie poprzednie jakby na najnowszej coś nie szło oraz paczki ze sterownikami MTK i paczkę z ROMem do mojego modelu (dwa pierwsze bloki dla bezpieczeństwa odznaczyłam). Zainstalowałam sp flasha i podłączyłam telefon, o dziwo po podłączeniu usłyszałam tak jakby jakieś urządzenie zostało podpięte do komputera, a w menadżerze urządzeń pokazywało mi telefon jako 'inne urządzenia' więc uradowana szybko zainstalowałam sterowniki zgodnie z instrukcją i przeszłam do wrzucania paczki do flasha. Kliknęłam download i podłączyłam całkiem wyłączony telefon do komputera, ale flash i tak go nie widział. Pomogło dopiero najpierw kliknięcie download we flashu, a później szybka kombinacja klawiszy power i volume - i oraz podłączenie do komputera i flash przeszedł automatycznie do wgrywania. I tu się zaczyna problem. Po paru/parunastu/parudziesięciu procentach na belce statusu wrzucanie na telefon kończy się fiaskiem. Mianowicie chodzi o to, że ładowanie się żółtego paska na belce statusu dobija do np 61%, słyszę dźwięk jakby coś zostało odłączone od komputera i po kilku sekundach wyskakuje error, a dokładniej "BROM ERROR : SP_FT_DOWNLOAD_FAIL (4008) Download to flash fail! Please press CTRL + ALT + T (...)". od razu mówię, że próbowałam korzystania z różnych urządzeń i kabli USB, oraz różnych wersji programu jednak nic to nie zmienia. Zaobserwowałam, że kiedy podłączam telefon do komputera, to w men. urządzeń telefon nie pojawia się już jako "inne urządzenie" tylko w zakładce "PORTY (COM i LPT)" i każde podłączenie telefonu do komputera lub każda ponowiona próba w sp flash toolu skutkuje dodaniem się kolejnego portu, nazwy tych portów różnią się cyferkami w nawiasach np. podłączyłam tel do komputera za pierwszym razem, usłyszałam dźwięk podłączonego sprzętu a w zakładce pojawił się port o nazwie "MediaTek DA USB VCOM (Android) (COM10)" w tym samym momencie sp przechodzi do automatycznego ładowania paczki na telefon i po poprzedzającym dźwięku odłączanego urządzenia i wyskakiwania błędu w programie znika też wyżej wymieniony port. Dajmy na to za chwilę znów słychać dodawanie sprzętu i pojawia się kolejny port o tej samej nazwie tylko w końcowym nawiasie jest "(COM5)/(COM4)/(COM9)" i tak w kółko.. ma ktoś pomysł, co mogło się tutaj zadziać lub gdzie popełniłam błąd? Może problem tkwi zupełnie gdzie indziej, a ja tego zwyczajnie nie zauważyłam? Dodam tylko, że błąd w programie wyskakuje niezależnie od postępu procesu na belce, czasem jest to 9%, czasem 12%, a czasem prawie 70%, jeśli będzie trzeba, to dodam później załączniki, żeby pokazać jak to wygląda dokładnie. Za każdą radę z góry baaaaardzo dziękuję!
04-12-2017 01:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android ZakoPower 21 165,886 05-03-2017 22:17
Ostatni post: Janus
Żarówka Instalacja programów i gier na karcie pamięci alicja 29 106,479 03-07-2016 10:31
Ostatni post: kamyg
  Lenovo A820 włącza się tylko do logo - Flash Tool nie ściąga sterowników radol 2 5,292 11-03-2016 15:52
Ostatni post: zuzi
Żarówka Instalacja programów i gier na karcie pamięci - program Cezary 0 8,702 06-09-2015 18:11
Ostatni post: Cezary
Żarówka Instalacja Androida na komputerze applex 2 10,496 05-06-2015 10:34
Ostatni post: Pietras

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości