-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja programów i gier na karcie pamięci
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #1
Żarówka Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Instalacja programów na karcie SD Android i instalacja gier na karcie zewnętrznej w Androidzie.

Zdarza się, że potrzebujemy zainstalować np. grę, która zajmuje więcej miejsca, ale mamy mało już mało miejsca w pamięci na tablecie czy smartfonie, więc dobrze byłoby ją zainstalować na pamięci zewnętrznej. Jest na to prosty sposób.

Potrzebujemy jakiś terminal np. Terminal Emulator na urządzeniu z Androidem. Po zainstalowaniu odpalamy i wpisujemy w konsoli:
su
Pozwoli to uzyskać pełne prawa administratora, (jeśli mamy zrotowane urządzenie).
Jeśli nie mamy roota przechodzimy dalej bez wpisywania su.

Wpisujemy:
pm
Otrzymamy zestaw narzędzi instalacyjnych. Patrzymy czy mamy coś związane z install location

[Obrazek: instalacjaprogramowandr.jpg]

Może się zdarzyć na starszy Androidach, że nie będzie takich narzędzi i wtedy tym sposobem nic nie podziałamy.

Więc jeśli mamy narzędzia instalacyjne wpisujemy w terminalu:
pm get-install-location
ENTER

Sprawdzamy ustawienia gdzie się instaluje oprogramowanie:
0/auto – to jest domyślnie system sam wybiera i zazwyczaj jest to wewnętrzna pamięć urządzenia,
1/internal - ta opcja zapisuje wszystko na wewnętrznej pamięci,
2/external - wymusza instalowanie programów gier na Androidzie na karcie zewnętrznej, czyli SD.

Jeśli chcemy wymusić na Androidzie instalację programów gier na karcie pamięci SD wpisujemy polecenie:
pm set-install-location 2
ENTER
Od tej chwili wszystko będzie nam się zapisywało na karcie zewnętrznej.

Opcja przydatna zwłaszcza jak brakuje miejsca już na wewnętrznej pamięci, a chcemy instalować programy na karcie zewnętrznej w tablecie czy smartfonie.

Przy zmianach instalacja gier na karcie SD Android możemy też bezpośrednio w ustawieniach po wybraniu jakiejś aplikacji przenieść ją na kartę SD, jeśli zajmuje ona zbyt dużo miejsca na pamięci wewnętrznej.

[Obrazek: instalacjagiernaandroid.jpg]

Instalacja aplikacji na karcie SD to opcja przydatna zwłaszcza w smartfonach, których brakuje często miejsca na różne aplikacje i gry.

Wykrzyknik Informacja dla osób, którym ręczna modyfikacja pliku nie pomaga. W dalszej części tego tematu inny użytkownik przedstawił rozwiązanie problemu z instalowaniem gier i programów na karcie SD poprzez użycie programu na komputer - Moborobo, instalacja programów i gier w systemie Android.

W innym zaś temacie został opublikowany poradnik jak wykorzystać do tego celu specjalny program na telefon/tablet - link do poradnika AppMgr instalacja programów i gier.
04-02-2013 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Można jeszcze inaczej zamienić miejsce składowania aplikacji, gier na tablecie czy smartfonie.
Wystarczy wejść do katalogu:
/system/etc
(Przy takim zabiegu wymagane są prawa administratora, więc tymczasowy root, albo root trwały jest potrzebny).
I szukamy pliku vold.fstab

Otwieramy go i będziemy mieli coś takiego (w zależności jakie urządzenie, wersja systemu, ale podobnie będzie wyglądać wszędzie):

Kod:
## Vold 2.0 fstab for HTC Passion
#
## - San Mehat (san@android.com)
##
#######################
## Regular device mount
##
## Format: dev_mount <label> <mount_point> <part> <sysfs_path1...>
## label        - Label for the volume
## mount_point  - Where the volume will be mounted
## part         - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
## <sysfs_path> - List of sysfs paths to source devices
######################

# Mounts the first usable partition of the specified device
#/devices/platform/awsmc.3/mmc_host for sdio
dev_mount    sdcard    /mnt/sdcard    auto    /devices/virtual/block/nandj
dev_mount    extsd    /mnt/extsd    auto    /devices/platform/sunxi-mmc.1/mmc_host    /devices/platform/sunxi-mmc.0/mmc_host
dev_mount    usbhost1    /mnt/usbhost1    auto    /devices/platform/sw-ehci.1    /devices/platform/sw_hcd_host0    /devices/platform/sw-ohci.1

Następnie zamieniamy miejscami pozycje po auto sdcard z pozycją extsd, a pozycję z extsd z pozycją sdcard.

Czyli jeśli mamy:
Kod:
dev_mount    sdcard    /mnt/sdcard    auto    /devices/virtual/block/nandj
dev_mount    extsd    /mnt/extsd    auto    /devices/platform/sunxi-mmc.1/mmc_host    /devices/platform/sunxi-mmc.0/mmc_host

Zmieniamy na:
Kod:
dev_mount    sdcard    /mnt/sdcard    auto    /devices/platform/sunxi-mmc.1/mmc_host    /devices/platform/sunxi-mmc.0/mmc_host
dev_mount    extsd    /mnt/extsd    auto    /devices/virtual/block/nandj

W ten sposób otrzymamy kartę SD jako pamięć wewnętrzną, a pamięć zewnętrzną jako wewnętrzną.
Lepiej robić to na nowym sprzęcie (bo można stracić zapisane rzeczy) tak więc jak coś lepiej zrobić kopię bezpieczeństwa.
16-02-2013 19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
figo98 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Mam pytanie zrobiłem wszystko co trzeba w Terminal Emulator PRO i na końcu gdy już wpisuje gdzie ma instalować pisze słowo "Killed" prosze o pomoc.
20-04-2013 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #4
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
A możesz dać jakiś zrzut fotke tego bo ja za bardzo nie rozumiem. Normalnie robisz jak tutaj pokazali i powinno byc wszystki git.
20-04-2013 19:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
xenonkb Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Witam ja mam trochę inne kody. Czy mógłby mi ktoś poradzić które zamienić.
LG L3
Kody:
LGE_CHANGE
# If sdcard isn't exist, mount emmc partition
# 2011-06-14, bongkyu.kim@lge.com
#dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/msm_sdcc.1/mmc_host /devices/platform/msm_sdcc.3/mmc_host
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/msm_sdcc.3/mmc_host
dev_mount extsdcard /mnt/sdcard/_ExternalSD auto /devices/platform/msm_sdcc.1/mmc_host

To było napisane na końcu pliku tego vold
25-04-2013 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #6
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Niby seria telefonów LG - L została pozbawiona funkcji przenoszenia aplikacji na kartę SD. Pamięć wewnętrzna jest rozpoznawalna jako karta SD i montowana jako \mnt\sdcard. Dla aplikacji jest to karta pamięci i wszystko jest tam instalowane. Karta pamięci jest montowana jako \mnt\sdcard\external_SD i system Android traktuje ją jako folder na karcie pamięci, (która jest naszą pamięcią wewnętrzną).
Dlatego też nie ma opcji przenoszenia APK na SD.

Problem może rozwiązać program Directory Bind tylko, że aplikacja ta chyba potrzebuje konta administratora na systemie czyli musisz mieć zrootowany tablet.

[Obrazek: directorybind.png]

Możesz sobie obejrzeć filmik na temat tego programu, słaby jest, ale zawsze to coś.




Ewentualnie możesz próbować zamienić pozycjami czyli tak aby było, może to coś pomoże.

Kod:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/msm_sdcc.1/mmc_host
dev_mount extsdcard /mnt/sdcard/_ExternalSD auto /devices/platform/msm_sdcc.3/mmc_host

Te linie z # to są zakomentowane więc one nie są przez system brane pod uwagę one są dla osoby czytającej dokumentację.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2013 00:49 przez WiFi.)
26-04-2013 00:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zeflik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
ten sposób z głównego wątku nie działa . Ktoś napisał że pojawia się słowo killed
potwierdzam. Próbowałem na nowym androidzie 4.2.2 bez roota- tablet asus memo smart i niestety po wpisaniu pm set-install-location 2 i po zatwierdzeniu pojawia się wpis
Killed (od nowej linijki)

nie następuje zmiana miejsca zapisu jest nadal [0] czyli auto
killed pewnie znaczy false-błąd
No i niestety nie ma w systemie opcji "przenieś na kartę sd"
a swoją drogą to mam też motorolę defy i w niej nie ma żadnych problemów z instalacją na zewnętrznym nośniku.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2013 15:53 przez zeflik.)
30-05-2013 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #8
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Tzn. on działa, ale może nie zadziałać na każdym urządzeniu i każdym systemie. Na ICS to jest Android 4.x działał mi na tablecie, ale już na 2.x na SE brakowało kilu poleceń, a jednym z nich było właśnie to tutaj wymienione w tutku, także jak nie ten ręczny sposób to może próbuj programikami, ale z tego co widziałam to niektóre mają ten sam schemat operacji jaki wykonuje się samemu wpisując komendy.
Jeśli są komendy wymieniane w spisie komend to znaczy, ze można ich użyć, ale może należy mieć konto administratora czyli zrootowane urządzenie aby to zadziałało. Ja akurat miałam prawa administratora już jak to było robione.
30-05-2013 18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Może zamiast tej wymienionej komendy w 1 poście musisz użyć takiej, ale wielu zaznaczało, że taka składnia nie jest poprawna. Musisz sprawdzić jaki masz listing poleceń.
Kod:
pm setInstallLocation 2
Jakąś aplikację ludzie polecają do takich działań zwie się Directory Bind, ale wymaga roota, a opis znajdziesz na necie jak z tego korzystać.
Jest jeszcze taki program Android Commander, który ma niby funkcje instalowania aplikacji do wybranego miejsca przez nas, ale czy tak to działa sam tego nie testowałem tylko piszę to co pisali na innych forach.
Ogólnie większość ludzi jako sprawdzoną metodę podaje sposób z tego tematu czyli wklepanie komend zamieniających ścieżki więc musi to działać.
30-05-2013 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zeflik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
próbowałem tej innej komendy ale jes niepoprawna .Na liście poleceń jest waśnie
pm set-install-location i tylko po niej wyskakuje KilledZdezorientowany
widocznie asus zrobił nowe zabezpieczenie . Jak pisałem wcześniej nie ma w ustawieniach aplikacji opcji z kartą zewnętrzną. Nawet zdjęcia robi na pamięci wewnętrznej i trzeba przenosić.
Bez roota chyba się nie da nic zrobić.
aha jak wpiszę ten inny kod to mam komunikat
pm remove-user: remove the user with the given USER_IDENTIFIER.
deleting all data associated with that user.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2013 20:44 przez zeflik.)
30-05-2013 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool Pietras 24 78,713 06-06-2018 22:28
Ostatni post: android
Żarówka Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android ZakoPower 21 165,888 05-03-2017 22:17
Ostatni post: Janus
Żarówka Instalacja programów i gier na karcie pamięci - program Cezary 0 8,703 06-09-2015 18:11
Ostatni post: Cezary
Żarówka Instalacja Androida na komputerze applex 2 10,496 05-06-2015 10:34
Ostatni post: Pietras

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości