-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ikony i opisy
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Ikony i opisy
Jak w tablecie z Androidem 4.0.3 zmienic :
1.odstęp pomiedzy ikonami na ekranie gł.
2.wielkość ikon
3.napisy-nazwy pod ikonami

???

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
03-10-2012 09:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #2
RE: Ikony i opisy
Nie wiem dokładnie czy o to chodzi, ale coś takiego to poprzez zmianę rozdzielczości się robi, zacytuję więc opis z innej strony
Cytat:W systemie Android, wielkość czcionki, ikon i pozostałych elementów interfejsu jest z góry ustalona i teoretycznie użytkownik nie powinien mieć możliwości ich zmiany. Dostęp do kontra ROOT oraz modyfikacja jednej linijki pliku systemowego, sprawia jednak, że możliwość taką otrzymujemy, dzięki czemu możemy dowolnie regulować wielkość UI, zmniejszając lub zwiększając ekran, a dokładniej mówiąc ilość DPI.
Oprócz samego dostępu do ROOT-a potrzebna będzie nam także aplikacja do przeglądania plików, najlepiej sprawdzi się w tym przypadku RootExplorer. Po uruchomieniu tejże aplikacji przejdź do katalogu system, a następnie wciśnij przycisk Mount R/W. Na rozwijanej liście w poniższym katalogu odnajdujemy plik o nazwie bulid.drop – i otwieramy go w edytorze tekstowym.
W tym momencie przyda nam się funkcja wyszukiwania – musimy bowiem znaleźć linijkę kodu, która zawiera treść: ro.sf.lcd_density=. Wartość standardowa tutaj to 160. Jeżeli zmodyfikujemy ją na przykład na 140 to ekran pomniejszy się, jeżeli na 180 to analogicznie ulegnie powiększeniu.
Jeżeli wystąpiłyby jakieś błędy lub pliku nie dałoby się edytować, to sprawdź jeszcze raz czy wybrałeś opcję Mount R/W. Jeżeli tego nie zrobisz, domyślnie ustawiona jest opcja R/O umożliwiająca tylko i wyłącznie odczyt danych bez ich modyfikacji.

Zawsze jak robisz coś na plikach systemowych to zrób kopię, jak coś będzie nie tak zrzucisz sobie z komputera plik więc szybko wrócisz do prawidłowych ustawień.

Nie wiem czy ww. sposób zadziała ja tego nie robiłem, ale jeśli to będzie chodziło to napisz czy działa.

p.s. napisy po ikonami to pewnie tak jak pod windowsem się robi. Należy zmienić podpis ikony i będzie inny, tylko musisz poszukać gdzie te ikony są.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2012 11:58 przez zuzi.)
03-10-2012 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Ikony i opisy
(03-10-2012 11:56)zuzi napisał(a):  Nie wiem dokładnie czy o to chodzi, ale coś takiego to poprzez zmianę rozdzielczości się robi, zacytuję więc opis z innej strony
Cytat:W systemie Android, wielkość czcionki, ikon i pozostałych elementów interfejsu jest z góry ustalona i teoretycznie użytkownik nie powinien mieć możliwości ich zmiany. Dostęp do kontra ROOT oraz modyfikacja jednej linijki pliku systemowego, sprawia jednak, że możliwość taką otrzymujemy, dzięki czemu możemy dowolnie regulować wielkość UI, zmniejszając lub zwiększając ekran, a dokładniej mówiąc ilość DPI.
Oprócz samego dostępu do ROOT-a potrzebna będzie nam także aplikacja do przeglądania plików, najlepiej sprawdzi się w tym przypadku RootExplorer. Po uruchomieniu tejże aplikacji przejdź do katalogu system, a następnie wciśnij przycisk Mount R/W. Na rozwijanej liście w poniższym katalogu odnajdujemy plik o nazwie bulid.drop – i otwieramy go w edytorze tekstowym.
W tym momencie przyda nam się funkcja wyszukiwania – musimy bowiem znaleźć linijkę kodu, która zawiera treść: ro.sf.lcd_density=. Wartość standardowa tutaj to 160. Jeżeli zmodyfikujemy ją na przykład na 140 to ekran pomniejszy się, jeżeli na 180 to analogicznie ulegnie powiększeniu.
Jeżeli wystąpiłyby jakieś błędy lub pliku nie dałoby się edytować, to sprawdź jeszcze raz czy wybrałeś opcję Mount R/W. Jeżeli tego nie zrobisz, domyślnie ustawiona jest opcja R/O umożliwiająca tylko i wyłącznie odczyt danych bez ich modyfikacji.

Zawsze jak robisz coś na plikach systemowych to zrób kopię, jak coś będzie nie tak zrzucisz sobie z komputera plik więc szybko wrócisz do prawidłowych ustawień.

Nie wiem czy ww. sposób zadziała ja tego nie robiłem, ale jeśli to będzie chodziło to napisz czy działa.

p.s. napisy po ikonami to pewnie tak jak pod windowsem się robi. Należy zmienić podpis ikony i będzie inny, tylko musisz poszukać gdzie te ikony są.


Kolego ja nie chcę zmienic rozdzielczość ekranu tylko wielkosc ikon
a to różnica ;-)
Co do tego R/w i R/O to bynajmniej u mnie jest na odwrót jak mam 'Mount R/W' to nic z plikami zrobic nie mogę a jak mam R/O to mogę kasować,kopiować itp.
Co do zmiany nazwy ikon to właśnie o to chodi GDZIE one są bo jak je znajde to już sobie raczej poradzę Zdezorientowany

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
03-10-2012 12:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #4
RE: Ikony i opisy
R/w i R/O
Może powinno być na odwrót ja tylko to zacytowałem.

Co do zmiany takiej jaką Ty chcesz to ja nie wiem. Pewnie się jakoś da tak jak w Windowsie, ale gdzie to zrobić. Coś tutaj piszą, ale ja tego nie przerabiałem sprawdź może to to http://fxeloar.blogspot.com/2011/07/andr...-menu.html

Na innym forum znalazłem
Cytat:Gdzie są wszystkie ikonki znajdujące się w systemie, pasek notyfikacji itd.?
Są one w pliku /system/framework/framework-res.apk. Aby się do niego dostać, można zmienić rozszerzenie z .apk na .zip. Następnie otwieramy plik WinZipem i zaglądamy do folderu /res/drawable-xxx gdzię xxx oznacza oznaczenie ekranu, na jaki ikony są przygotowane (np. hdpi). Ikonki można podmieniać po prostu wrzucając je do okna WinZipu, bez rozpakowywania on je doda i zamieni.

Cytat:Wszystkie smartphony z systemie andorid mają bardzo podobną do siebie strukturę katalogów. Jednak u różnych producentów czasem następują niewielkie zmiany. Najczęściej nie mają one większego znaczenia, a aplikacje radzą sobie z nimi bez najmniejszych problemów.

Podstawowa struktura dzieli się na:

/META-INF - tutaj znajdują się certyfikaty oraz instalacja ROMu
/system - tutaj znajduje się system, a w nim foldery
.../app - czyli miejsce aplikacji, których nie da się odinstalować w normalny sposób
.../bin - narzędzia systemowe
.../etc - pliki konfiguracyjne oraz dodatki systemowe
.../fonts - nasze czcionki systemowe
.../framework - tutaj znajdują się główne pliki odpowiedzialne za działanie systemu
.../lib - sterowniki systemowe
.../media - tutaj znajdują się dzwonki, dźwięki, wygaszacze, animacja startowa itp.
.../usr - tutaj znajdują wszystkie dodatkowe ustawienia systemu
.../vendor - folder, którego występowanie oraz zawartość zależy od producenta
.../xbin - dodatkowe narzędzia systemowe
/data - pliki wgrane do pamieci wewnętrznej, nie zawsze odnajdziemy ten folder u siebie.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
03-10-2012 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości