-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ICS 4.0.3 konflikt urządzeń na USB
gkulka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #1
ICS 4.0.3 konflikt urządzeń na USB
Witam,

Taka ciekawostka: zmusiłem do współpracy modem 3g z moim tabletem. Dostałem na imieniny pokrowiec z klawiaturką. Jako że tablet ma jedno USB[micro] i kabel OTG w komplecie nic prostszego --> hub USB. I tu zaczyna się problem, Android widzi tylko pierwsze urządzenie podłączone do huba. Wpinam modem - śmiga pięknie - klawiatury wogóle nie widzi[nie podaje też zasilania ?? Num-lock sięnie włącza]. Wpinam klawiaturę potem modem - klawiatura śmiga pięknie, modem wykrywa sieć, pokazuje moc sygnału, ale nie łączy się z siecią ?

Czy poniższa definicja modemu w preinstall.sh może coś kopać czy po prostu prądu brak?

echo "12d1 1c05" > /sys/bus/usb-serial/drivers/option1/new_id

Pozdrawiam

gkulka
22-12-2012 19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #2
RE: ICS 4.0.3 konflikt urządzeń na USB
A jaki masz dokładnie tablet?
Znawcy elektroniki powiadają, że kiedy tablet nie wyrabia prądowo może mieć problemy jakieś z poprawnym działaniem, tak wię aby wykluczyć teorię braku zasilania należałoby może spróbować z czymś co ma własne źródło zasilania.
Może też być tak, że coś z czymś się kłóci jest jakiś konflikt. Możesz spróbować wrócić do ustawień fabrycznych czy skasować pliki, które modyfikowałeś, a wgrać oryginalne i sprawdzić jak będzie kiedy zrobisz internet przez te programiki Busy Box i UMTS Manager
http://darmowyinternet.net/forum/thread-222.html to jest metoda coś podobnego do tej, ale zautomatyzowana. Kontrolę nad wszystkim przejmują managery. Opcja też pomocna dla tych, którzy mają trochę inną architekturę (np. tablety Kiano), ale sposób też nie zawsze rozwiązujący problem.

Inna rzecz jak znasz się trochę na elektronice możesz spróbować zmierzyć napięcie czy czasem nie jest za niskie.

Ogólnie dziwi mnie, że nawet jak wepniesz wszystko, modem wykrywa sieć, ale nie łączy się. W sumie nie wiele mu brakuje więc dziwne skoro tablet z modemem się dogaduje i go rozpoznaje. Także obstawiam, że jeśli byłby konflikt urządzeń to albo tablet by się wieszał, albo któregoś urządzenia by nie było.
Inna jeszcze sugestia może przez ten hub jest jakiś problem na jednym porcie chce pracować 2 urządzenia i może tablet głupieje.
Jak będę miał czas to sprawdzę na tablecie zwykłą klawiaturę i modem wpięty przez rozdzielacz. Zobaczę jak jest u mnie.
22-12-2012 19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gkulka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: ICS 4.0.3 konflikt urządzeń na USB/brak prądu ?
krabithailand - sprawdź proszę u siebie. Metoda jaką był instalowany modem jest jedyna i niepowtarzalna - bo używałem E3131 HiLink i musiałem w nim ubić parę niepotrzebnych śmieci żeby zaczął poprawienie chodzić. Uśmiech

http://darmowyinternet.net/forum/showthr...985#pid985

Edit:

wg. windowsa urządzenia pobieraja:
klawiatura - 100mA
modem 3g - 500mA

czyli o klawiaturę za dużo Uśmiech

Teraz następne pytanie czy można tablet ładować przez huba - podłączenie wyglądało by tak:
oryginalna ładowarka--- kabel USB A-A M/M----Hub USB------ kabel OTG---tablet
Z ładowarki wychodzi 5V/2A
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2012 20:02 przez gkulka.)
22-12-2012 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #4
RE: ICS 4.0.3 konflikt urządzeń na USB
Powiem Ci tak sprawdziłem 2 tablety.

Jeden ICOO android 4.1 po podłączeniu HUBa w ogóle nie widzi klawiatury. Przy normalnym podłączeniu bezpośrednio do tabletu klawiatura działa.

W innym tablecie (mytab 7” z Biedronki) andek 4.0.4 klawiatura działa po podłączeniu przez HUB. Wpięty modem łapie zasięg (sygnalizują to diody na modemie), ale czy zalogowałby się do sieci tego nie wiem. Na mytab modem E353 nie działa i należy go dodać tym sposobem z poradnika z forum, więc nie chciało mi się tego robić, bo w domu mam WiFi, tak więc w taki sposób korzystam z sieci.

E3131 akurat teraz nie mam, a w mytab działa on od razu beż kombinowania.

Na ICOO E353 działa bez kombinacji, ale właśnie przez HUB nie jest widziana klawiatura.

Jeszcze co zauważyłem to na mytab po dłuższej bezczynności wyłączyła mi się klawiatura i nie można było pisać musiałem ją wypiąć i wpiąć na nowo do HUBa.
Wniosek z tego taki, że HUB może być przeszkodą. Przykład mojego tabletu ICOO, który przez HUBa już klawiatury nie rozpoznawał, a niby ICOO lepsza wersja, nowszy android, a jednak słabszy tablet lepiej sobie radził.

Nie za bardzo potrafię wytłumaczyć, czemu z prostym tylko rozgałęziaczem portów USB są problemy na tablecie.

[Obrazek: hub_tablet.jpg]
23-12-2012 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
snipek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: ICS 4.0.3 konflikt urządzeń na USB
Witam
Mam bardzo podobny problem.
Posiadam klawiature, modem, mysz, i pendriva.
Kazde z tych urzadzen tablet widzi z osobna.
Kiedy probuje podpiac w jakiejkolwiek konfiguracji powyzsze urzadzenia przez huby USB( 3 rozne, pasywne jak i aktywne z zasilaniem zewnetrznym) widoczny w urzadzeniu jest tylko HUB, urzadzenia juz nie (zasilanie jest, gdyz klawiatura sie podswietla, mysz rowniez, modem mruga)
Zna ktos rozwiazanie problemu?
Posiadam tableta PIPO ULTRA U1 PRO

Witam
Mam bardzo podobny problem.
Posiadam klawiature, modem, mysz, i pendriva.
Kazde z tych urzadzen tablet widzi z osobna.
Kiedy probuje podpiac w jakiejkolwiek konfiguracji powyzsze urzadzenia przez huby USB( 3 rozne, pasywne jak i aktywne z zasilaniem zewnetrznym) widoczny w urzadzeniu jest tylko HUB, urzadzenia juz nie (zasilanie jest, gdyz klawiatura sie podswietla, mysz rowniez, modem mruga)
Zna ktos rozwiazanie problemu?
Posiadam tableta PIPO ULTRA U1 PRO
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2013 17:50 przez snipek.)
20-02-2013 17:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #6
RE: ICS 4.0.3 konflikt urządzeń na USB
Nie wiem z czego to wynika czy z tego, że Android to nie jest jeszcze taki zaawansowany system czy może też od samego urządzenia bo jak coś działa to znów co innego nie jest widziane i trochę trudno przez HUB zmusić wszystko jednocześnie do pracy.
Ogólnie polecają jeżeli kupować to aktywny z własnym zasilaniem, ale znów inni mówią, że na większości tabletów HUBy USB nie będą działały. Android w większości tańszych tabletów pozwala podłączyć tylko jedno urządzenie do portu USB, więc HUB jest tym jednym urządzeniem. Także może to jest główną odpowiedzią takiego zachowania.
20-02-2013 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
snipek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: ICS 4.0.3 konflikt urządzeń na USB
Przed chwila sprawdzilem ten sam zestaw u znajomego na innym tablecie i odziwo wszystko dzialalo w kazdej konfiguracji.
Ma ktos jakies pomysly co z tym dalej poczac?

To był Sony tablet S
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2013 14:50 przez snipek.)
21-02-2013 05:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
android Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 225
Dołączył: May 2012
Reputacja: 13
Post: #8
RE: ICS 4.0.3 konflikt urządzeń na USB
A jaki to był ten drugi tablet? Co to za marka?
Bo może jak napisał applex Android w większości tańszych tabletów pozwala podłączyć tylko jedno urządzenie do portu USB, więc HUB jest tym jednym urządzeniem.

[Obrazek: btn_donateCC_LG.gif]
21-02-2013 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida android 455 1,134,392 15-07-2016 13:56
Ostatni post: Gilek
  Tablet GoClaver R83 i modem USB - Problem ?! goclever83 5 13,955 19-11-2012 20:47
Ostatni post: veyro

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości