-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 z Play
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #31
RE: Huawei E3131 z Play
Aero czy Plus jedno i to samo. Podobno jeszcze niektórzy mają Aero, ale u mnie po wymianie kart na nowe jest już tylko Plus i roaming.
Inna sprawa jestem zmuszony korzystać teraz z internetu z aero, jako podstawowy internet (wcześniej korzystałem z kabla z Neostrady) a kartę aero miałem tak dla siebie, jako jakiś zapas i na wyjazdy.

Od kiedy padła nam linia (z tym to już są tutaj totalne kabarety i nie wiem jak zamierza to tepsa zrobić, aby problem rozwiązać i naprawić ludziom telefony), także korzystam teraz (a korzystam ponad 3 miesiące) non stop z internetu aero.
Powiem, że naprawdę nie spodziewałem się, że ten internet będzie tak funkcjonował.
Oczywiście transfer 512 kilo jest za mały, aby ściągać filmy czy online oglądać youtube (dać się da oczywiście), ale ideą tego internetu było jak wiadomo udostępnienie wejścia do sieci tym ludziom, którzy internetu w ogóle jeszcze nie mają. Więc dzieciom, jako pomoc do nauki itd. także do takich zastosowań naprawdę net sprawdza się bardzo dobrze.

Te 60 minutowe sesje nie są w ogóle odczuwalne. Teraz mam modem w routerze wszystko leci jak z automatu.

Jedyny minus to w cyklu 24h da się zauważyć, że raz musi się taki internet rozłączyć a na dostanie się do sieci należy poczekać z kilka minut. Od razu nie można się dostać.
Tak, więc mekes może to jest ten sam problem. Całymi dniami nawet jak się internet rozłącza, co godzinę Ty tego nie odczuwasz, ale wydaje Ci się, że problem jest z połączeniem takim, jakim ja opisałem. Może to taki mały dodatkowy przestój sam operator wprowadził.
30-10-2012 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
realzolw Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #32
RE: Huawei E3131 z Play
witam niestety ciagle wyskakuja mi rozne bledy z portami polaczeniami czy mozliwe ze cos zle ustawiam w topnetinfo ? mam troche inne okno niz w opisie

jak probuje sie polaczyc za pomoca aplikacji play to wyskakuje mi komunikat polaczenie zakonczone w centrum sieci i udostepniania widac plus roaming polaczenie sieci komorkowej ale jak chce sie polaczyc to prosi o nazwe punktu dostepu uzytkownika sieci
dodam ze korzystam z windows 7 65 bit modem huawei 3131 z playa

ok udalo mi sie uruchomic poprzestawialem w topnetinfo na priorytet wscdma czy jak to idzie i sie polaczyl przy pomocy oprogramowania play mam pytanie jak najprosciej zrobic zeby zerwane polaczenie sie automatycznie wznawialo ?

pozdrawiam
zolw


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2012 14:28 przez realzolw.)
14-11-2012 13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
android Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 225
Dołączył: May 2012
Reputacja: 13
Post: #33
RE: Huawei E3131 z Play
działaj według tego opisu od punktu 2 możesz robić i zawsze samo się będzie łączyć
http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=73

[Obrazek: btn_donateCC_LG.gif]
14-11-2012 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
realzolw Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #34
RE: Huawei E3131 z Play
ale ja w nazwie mam plus roaming i jak wpisuje darmowy to wyskakuje blad nazwa punktu dostepu jest nieprawidowa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2012 15:54 przez realzolw.)
14-11-2012 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #35
RE: Huawei E3131 z Play
Cytat:ok udalo mi sie uruchomic poprzestawialem w topnetinfo na priorytet wscdma czy jak to idzie i sie polaczyl przy pomocy oprogramowania play mam pytanie jak najprosciej zrobic zeby zerwane polaczenie sie automatycznie wznawialo ?

Jeśli łączysz się poprzez program ten z modemu (Mobile Partner czy jak on się tam zwie) to on ma w swoich opcjach wznawianie połączeń. Możliwe, że trzeba go zaptaszkować. Nie widzę nie używam tego. Także poszukaj w opcjach tego programu, aby po zerwanym połączeniu łączył się sam automatycznie.

Jak nie używasz programu, skonfigurowałeś sobie (dodałeś w Windowsie połączenie) to tam też ptaszkujesz opcję wznawianie połączeń.

Wejdź tutaj gdzie wyświetla Ci się ta sieć (Komórkowe połączenia szerokopasmowe)
[Obrazek: attachment.php?thumbnail=58]
Następnie kliknij na tę swoją sieć prawym klawiszem myszki i będziesz miał właściwości. Wejdź tam i poszukaj opcji aby połaczenie było wznawiane.

Cytat:ale ja w nazwie mam plus roaming i jak wpisuje darmowy to wyskakuje blad nazwa punktu dostepu jest nieprawidowa

Tego nie rozumiem za bardzo. Plus roaming to taka będzie Ci się wyświetlać nazwa sieci z taką będziesz się łączyć tego nie zmienisz, ale nazwę punktu możesz sobie nazwać jak chcesz „Moja sieć”, ale punkt dla aero musisz wpisać darmowy.
[Obrazek: attachment.php?thumbnail=57]

Cytat:jak wpisuje darmowy to wyskakuje błąd nazwa punktu dostępu jest nieprawidłowa

Bo może wpisujesz to nie tam gdzie potrzeba. Jak wpiszesz punkt dostępowy inny niż darmowy to jaki monit dostaniesz. Wrzuć może zrzuty obrazów to Ci pomożemy jak dalej będziesz miał problemy.
14-11-2012 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
realzolw Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #36
RE: Huawei E3131 z Play
dziwne teraz sie polaczyl we wlasciwosciach w zakladce prfil mam do wyboru zawsze lacz automatycznie nigdy nie lacz automatycznie albo lacz automatycznie z wykatkiem sytuacji korzystania z ro (amingu ? ) to tu mam ustawicz lacz automatycznie ?
14-11-2012 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #37
RE: Huawei E3131 z Play
Tak ustaw sobie łącz zawsze automatycznie.
A najlepiej ja kupiłbyś sobie router każdy problem miałbyś z głowy. Poważnie 0 kłopotów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2012 18:56 przez zebber.)
14-11-2012 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
realzolw Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #38
RE: Huawei E3131 z Play
mam 2 ale oba bez wejscia usb jezeli o to chodzi
14-11-2012 19:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #39
RE: Huawei E3131 z Play
To musi być router do obsługi modemów 3G, nie taki zwykły jak neostradę sobie rozdzielałeś.
Tu na forum jest podany fajny model, który na allegro można kupić bardzo tanio. Sprzęt naprawdę dobry, także jak chcesz korzystać z aero2 w domu lepiej podłączyć modem pod router wiele problemów w ten sposób się rozwiązuje.
A modem w komputerze, albo sterownik się zaczyna na nowo instalować kiedy wepniesz w inny port, albo coś się zawiesi itd. na routerze wiele tych problemów się pozbywasz.

Także jak piszę jak aero ma służyć dość zaawansowanie w domu to taki sprzęt się przyda. Inni też będą mieli dostęp chyba, że już masz inne łącze. Ogólnie kartę na wiele osób możesz sobie wziąć więc i w tablecie, i w smartfonie możesz mieć internet. Karta przydaje się właśnie do takich rozwiązań mobilnych w drogę.
14-11-2012 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dylus1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 1
Post: #40
Żarówka RE: Huawei E3131 z Play
Witam, chciałbym się dowiedzieć, gdzie w dashboardzie modemu Huawei E3131 są sterowniki modemu, które system instaluje po włożeniu urządzenia?
chodzi o to żeby w fajnym dasboardzie podmienić same sterowniki na nowsze a reszty nie zmieniać..

Pozdr.
Łukasz
26-11-2012 08:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Zmiana modemu Huawei E3131 HiLink w tryb zwykły zuzi 11 42,354 18-02-2018 10:42
Ostatni post: Kochang
  Huawei e3131 thekonrab 1 6,038 10-11-2016 21:14
Ostatni post: zuzi
  Mobile Partner i sterowniki Huawei e3131 pod Windows 10 Marp 2 30,242 27-07-2016 22:22
Ostatni post: Vanautu
  Instalacja sterowników do modemów Huawei na Windows 10 Cezary 0 61,250 27-08-2015 14:06
Ostatni post: Cezary
  Fabryczne ustawienia modemu Huawei E353 thaiman 1 9,389 15-02-2015 18:18
Ostatni post: android

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości