-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Play - jak pozbyć się błędu RPC:S-7:AEC-0
Iza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Google Play - jak pozbyć się błędu RPC:S-7:AEC-0
Mam od wakacji telefon typu smartfon HTC (sklep Google Play wcześniej działał, instalowałam aplikacje), ale teraz ostatnio chciałam pobrać pewną grę i wyskakuje mi taki oto komunikat:
Błąd RPC: S-7:AEC-0

Wykonywałam takie oto czynności:
W ustawieniach w pozycji Konta wybrałam dodane konto Google i je usunęłam, w pozycji Aplikacje dla Sklep Google Play opcja Wyczyść dane, a dodatkowo opcja odinstaluj aktualizacje. Telefon po tych czynnościach był restartowany (uruchamiany od nowa) dodawane było na nowo konto Google e-mail, jednak problem nie został rozwiązany. Dalej podczas próby pobierania aplikacji ze sklepu Google wyskakuje komunikat z błędem: RPC : S-7:AEC-0.

Co jeszcze można zrobić z tym komunikatem:
Kod:
RPC:S-7:AEC-0
Ktoś wie?
29-11-2014 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KitKat Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Google Play - jak pozbyć się błędu RPC:S-7:AEC-0
To co opisałaś to jedne z czynności, które opisywane są jako antidotum, ale to nie zawsze jednak pomaga więc jest jeszcze inny sposób na ten i podobny problem:
Kod:
Błąd podczas pobierania informacji z serwera RPC:S-5:AEC-0

1- Otwórz element Ustawienia na telefonie.
2- W menu Ustawienia, należy przejść do obszaru Aplikacje, a następnie wybierz pozycję Wszystkie ostatnia zakładka po prawej stronie ekranu.
3- Wyszukaj Struktura usług Google będzie się to nazywać dokładnie Google Services Framework i wybierz tę pozycję po czym wybierz opcję Wymuś zatrzymanie, ukaże się ekran potwierdzenia, naciśnij przycisk OK.
4- Wróć do poprzedniego ekranu i wybierz opcję Wyczyść dane i potwierdź OK.
5- Wyłącz całkowicie telefon, odczekaj ponad 5 sekund i włącz ponownie smartfon.

Po tej czynności czyszczenia Google Services Framework problem z komunikatem RPC: S-5:AEC-0 oraz RPC: S-7:AEC-0 powinien zostać rozwiązany.
29-11-2014 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 2
Post: #3
RE: Google Play - jak pozbyć się błędu RPC:S-7:AEC-0
Wszystkie te sposoby tutaj przedstawione mogą rozwiązać problem z tymi komunikatami, ale jeśli po ich zastosowaniu nadal mamy problem z pobieraniem aplikacji ze sklepu Google Play i wyskakują komunikaty błędu RPC: S-7:AEC-0 lub RPC: S-5:AEC-0 ewentualnie podobne to jest pewne rozwiązanie restart urządzenia do ustawień fabrycznych. Można to wykonać z poziomu ustawień urządzenia, (jeśli owa opcja jest tam dostępna) lub poprzez reset, który uruchamiamy poprzez odpalenie trybu takiego na starcie urządzenia coś podobnego jak tutaj zostało opisane:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...-reset_292
To dotyczy tabletu, ale urządzenie z systemem Android, więc schemat działania na każdym urządzeniu z Androidem jest taki sam.

Spotkałem się z takim problemem jak ww. i w moim przypadku tylko reset do ustawień fabrycznych pomógł rozwiązać ten problem. Także polecam spróbować najpierw tych opisanych, a jeśli to nie pomaga wykonać twardy reset na smartfonie i problem zniknie na 100% Zawstydzony
29-11-2014 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Google Play - jak pozbyć się błędu RPC:S-7:AEC-0
Dzięki za pomoc. Sposobu z Google Services Framework nie sprawdzałam, ale pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych w moim przypadki i teraz wszystko już działa. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
30-11-2014 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebra Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
Post: #5
RPC:S-7:AEC-0
Problem z niemożliwością pobierania aplikacji ze sklepu Play oraz komunikatem błędu
Kod:
RPC:S-7:AEC-0
można w prosty sposób rozwiązać poprzez sposób jaki opisał KitKat, także szybko i bezproblemowo.
Dzięki wielkie za poradnik bo na innych stronach polecają wgrywanie systemu, jakieś skomplikowane metody a tu szybko i łatwo ;-)
Szacunek wielki za dobre materiały Firefox
13-03-2016 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
andsz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Google Play - jak pozbyć się błędu RPC:S-7:AEC-0
Miałem ten sam problem i żadna ze znalezionych w internecie metod nie działała. Dopiero trzeci lub czwarty twardy reset pomógł. Jak się okazało kluczem było POCZEKANIE po wpisaniu danych konta google aż zrobi się jakaś synchronizacja. A więc musiałem zrobić reset do ustawień fabrycznych. Potem przy włączonym wifi odpaliłem android market (tę starą wersję sklepu), zalogowałem się do swojego konta. Jeśli dobrze pamiętam, to po przejściu uwierzytelniania wyświetlił się mniej więcej komunikat, że "teraz konto się synchronizuje" i na pasku powiadomień pokazał się "kręcioł". Widoczny był również jeden przycisk "zakończ konfigurację/synchronizację". I tu był pies pogrzebany. Podczas poprzednich prób od razu instynktownie naciskałem ten przycisk. Za ostatnim razem poczekałem aż "kręcioł" zniknie i jak się okazało sklep zaczął działać (po ostatnim kliknięciu było to już uaktualnione google play).

Może komuś się to przyda.
21-03-2016 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point android 64 160,742 10-01-2020 01:41
Ostatni post: zebber
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,074 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang
  Lenovo A820 włącza się tylko do logo - Flash Tool nie ściąga sterowników radol 2 5,292 11-03-2016 15:52
Ostatni post: zuzi
  Poradnik pobierania aplikacji z Google Play na komputer android 1 10,376 29-06-2015 15:25
Ostatni post: android
  Samsung Galxy Ace nie chce się włączyć lexus 2 6,465 05-04-2015 23:17
Ostatni post: lexus

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości