-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GoClever Tab T76 modem Huawei E3131?
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #41
RE: GoClever Tab T76 modem Huawei E3131?
Aktualizacja tabletu Goclever TAB T76GPS/TV

Przed wykonaniem aktualizacji wykonaj następujące czynności: Ustawienia -> Kopia i kasowanie danych -> Ustawienia fabryczne. Wybierz Resetuj tablet, następnie Wymaż wszystko. Tablet uruchomi się ponownie i przywróci ustawienia fabryczne. Nie przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych przed aktualizacją systemu grozi wadliwą pracą tabletu. Podczas przywracania do ustawień fabrycznych, wszystkie dotychczasowe ustawienia oraz aplikacje zostaną skasowane. Zaleca się wykonanie aktualizacji podczas ładowania urządzenia.
Zaleca się też zrobienie kopii ważnych rzeczy. Odpowiednia opcja jest w ustawieniach systemu.


1. Pobierz plik z goclever.com/pl/pl/pages/download_center.html (należy wybrać odpowiedni typ tabletu).
2. Rozpakuj archiwum, plik upadte.zip (nierozpakowany) umieść na kracie microSD.
3. Kartę należy włożyć do czytnika w tablecie.
4. Wybierz Ustawienia, następnie Informacje o tablecie.
5. Wybierz Uaktualnienia systemu.
6. Następnie Instaluj uaktualnienie systemu.
7. Z nowego okna wybierz z karty SD.
8. Urządzenie wyświetli komunikat.
9. Należy wybrać Instaluj teraz.
10. Tablet uruchomi się ponownie i wykona aktualizację.
11. Po zakończeniu tablet uruchomi się automatycznie.
12. Wyjmij kartę microSD z tabletu.
13. Po uruchomieniu systemu Android na pasku powiadomień zostanie wyświetlona informacja:
App installing -> Do not Power off. Poczekaj do zniknięcia tego komunikatu.

Można eż wykonać aktualizację z poziomu menu startowego opcja przycisku Power plus VOL- lub VOL+, któryś z tych dwóch. Otrzymasz też menu, w którym będziesz miał takie menu z opcją apply update from external storage pozwalajacae zaktualizować tablet.
W tym wątku jest pokazanych kilka zrzutów http://darmowyinternet.net/forum/thread-292.html

Jak będziesz maił problemy czy pytania pisz to się pomoże.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
29-03-2013 14:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pitu88 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #42
RE: GoClever Tab T76 modem Huawei E3131?
Od kilku tygodni walczę z tabletem Goclever t78 gpstv, kupiłem go w mediaexpert i tam też nie wiedza,jak go ugryźć,stosuję już rożne metody, stosowałem się do zaleceń z tej stronki http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=47 potem z tej http://darmowyinternet.net/forum/thread-222.html ,przez ustawienia->sieci komórkowe->punkty dostępu też próbowałem i go nie widzi, tablet oczywiście zrootowany , modem teoretycznie ustawiony, a i tak nic z tego. Podłączam modem Huawei E3131 pod tablet i jego jedyna reakcja,to że "nośnik usb jest uszkodzony".dodam,że na laptopie modem dziala,a port mini usb na tablecie też działa,bo pendrivy czyta...już sam nie wiem,jak to ugryźć,ktoś mial podobny problem,że jak podlączał,to było napisane,że nośnik uszkodzony?
24-04-2013 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #43
RE: GoClever Tab T76 modem Huawei E3131?
Skoro ten tablet i modem innym udało się odpalić to i Tobie musi się dać.
Komunikatem nośnik/karta się nie przejmuj.
Pytanie czy to nie jest może modem w wersji HiLink?
Ale pewnie nie skoro coś w nim ustawiałeś.
Lepiej wróć do wersji fabrycznych ustawień i spróbuj tym sposobem z ppp widget lub umts manager z busy box. Link wymieniłeś więc wiesz o co chodzi.

Także spróbuj od 0 i etapami jak coś wrzucaj wyniki, zrzuty może Ci jakoś się pomoże, a na pewno idzie zrobić tym bardziej, że inni ten model skonfigurowali.
25-04-2013 01:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #44
RE: GoClever Tab T76 modem Huawei E3131?
Musi się dać inni to potwierdzili więc to zestawienie musi ze sobą działać. Pewnie coś robisz nie tak, że ci nie wychodzi, albo modem poprzestawiany.
Możesz jeszcze dla testów zrobić tylko ustawienie modemu takim trikiem http://darmowyinternet.net/forum/thread-423.html może on pomoże, ale to taka dodatkowa opcja.
25-04-2013 08:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pitu88 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #45
RE: GoClever Tab T76 modem Huawei E3131?
No na razie robiłem tymi sposobami i chyba wszystko dobrze mi wychodziło,tylko cały czas jakby tablet go nie widział,jak podłączam,to jest tylko,że nośnik uszkodzony.spróbuję jeszcze Twoim sposobem phiphi.
Właśnie to mnie motywuje,ze innym się udało,to mi tez musi,chyba że jest możliwośc,że mam uszkodzone coś w tablecie odnośnie odczytu modemów 3G?
Zebber,a co to jest wersja HiLink?

i Wychodzi,że ja nawet aktualizacji zrobić nie umiem,jakiś błąd chyba występuje,pasek dochodzi do połowy i normalnie się uruchamia tablet i nie ma żadnych komunikatów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2013 16:22 przez pitu88.)
25-04-2013 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #46
RE: GoClever Tab T76 modem Huawei E3131?
(25-04-2013 15:05)pitu88 napisał(a):  Wychodzi,że ja nawet aktualizacji zrobić nie umiem,jakiś błąd chyba występuje,pasek dochodzi do połowy i normalnie się uruchamia tablet i nie ma żadnych komunikatów.

Nie za bardzo wiadomo o czym piszesz? Aktualizacji do czego? Pasek dochodzi do połowy i... tzn. robisz aktualizację na tablecie i wydaje Ci się, że źle coś jest? Zobacz jaką masz wersje jak nowsza to się zaktualizowało jak działa to znaczy, że OK.

A zwykły modem jak podepniesz do komputera 1 raz to instalują się sterowniki, oprogramowanie do łączenia internetem więc zarządzasz nim poprzez oprogramowanie, które się instaluje na komputerze.

Wersja hilink to już nie taki zwykły modem, ale coś jak karta sieciowa wpinasz do komputera nic się nie instaluje, ale włącza się manager do zarządzania modemem i profilami z internetem w przeglądarce. Tak jak router.
[Obrazek: hilink_aero2.jpg]

Więc jak masz hilink i coś jak na powyższym zdjęciu to masz wersję hilinkową modemu.
W E3131 hilink program do zarządzania nazywa się My Mobile Broadband w zwykłym modemie inaczej Mobile Partner albo chyba Play internet jakoś tak.
25-04-2013 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pitu88 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #47
RE: GoClever Tab T76 modem Huawei E3131?
Chodzi mi konkretnie o tę poprawkę czy aktualizację do tego modelu 1205,którą pobieram ze strony goclevera,robię aktualizację zgodnie z instrukcją, pasek postępu idzie do połowy,przerywa się,pokazuje się powiadomienie o błędzie no i przechodzi do normalnego ekranu.A co do mojego modemu do po podłączeniu go do komputera sam instaluje sterowniki i aplikację Play Online,dzięki której mogę się łączyc z netem.
28-04-2013 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #48
RE: GoClever Tab T76 modem Huawei E3131?
Zobacz jaką masz wersję zainstalowaną jak jest stara taka jak była to nic się nie zmieniło, jak nowsza to coś się zmieniło, ale normalnie komunikat o błędzie dobrze nie świadczy. Może daj zrzuta odczytamy co on tam komunikuje za błąd.
A modem masz zwykły skoro masz Play Online.
29-04-2013 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pitu88 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #49
RE: GoClever Tab T76 modem Huawei E3131?
Chcę wszystko od nowa zrobić,zrestartuję ustawienia fabryczne w tablecie,ściągnę te aplikacje busy box i umts magnager i będę przez to działał,tylko też pytanie,czy w tym busy boxie ja powinienem coś robić?bo jak go włączam,to tam są opcje jakieś install i uninstall. No i w tym umts managerze po prostu podłaczam modem i czekam,aż go tam wykryje,czy coś trzeba też ustawiać w tym programie?Chodzi mi konkretnie co wpisywać w tym wierszach bo na tej stronce http://darmowyinternet.net/forum/thread-222.html na zrzucie widać,ze facet ma ustawioną nazwę apn i dns serwer, mam internet z playa,powinno być inaczej?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2013 10:07 przez pitu88.)
03-05-2013 10:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #50
RE: GoClever Tab T76 modem Huawei E3131?
Musisz BusyBox zainstalować to jest program komputerowy łączący funkcje podstawowych narzędzi Uniksa w jednym pliku wykonywalnym. Tych funkcji potrzebują aplikacje właśnie takie jak Umts Manager.
Jak nie zainstalujesz poprawnie BusyBox to Umts Manager jak i PPP Widget poinformują o niezainstalowanym BusyBox.
Oprócz tego, że podłączysz modem to w Umts Manager powinien Ci coś wykryć coś zakomunikować
"Podłącz modem poczekaj chwilę i włącz Umts Manager w lewym dolnym rogu powinieneś mieć found device: 12d1 1506 - cytat z poradnika"
Potem musisz ustawić jeszcze właściwy APN dla internetu z Play, ta siec chyba nie wymaga USER i PASSWORD więc też tych rzeczy nie wypełniasz nie są one potrzebne. DNS-y też nie wypełniasz.
Jak już jeśli modem nie jest wykrywany zmieniasz porty dev/ttyUSBO/ wybierasz z listy i próbujesz z innymi jak na USB0 nic nie ma.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
05-05-2013 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,038 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,010,863 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Samsung Galaxy Tab E9.6 vs LENOVO Yoga Tab 3 10 lafontier 0 2,859 26-09-2016 18:15
Ostatni post: lafontier
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,101 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Acer Iconia Tab A511 brak polskiego menu sitola 10 12,114 11-02-2016 13:32
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości