-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GOCLEVER TAB 7500-problem z wifi
ranyno Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Pytanie GOCLEVER TAB 7500-problem z wifi
Mój tablet nie jest kupiony w sieci komórkowej, to zwykły tablet, mam połączenie telefoniczne z orange i router zwykły z asusa ( żadnych kart) . Od paru dni wifi nie działa tak jak powinno, włączam wifi, wyskakuje że połączono, są 4 kreski ale nie niebieskie. Gdy wchodzę na jakąkolwiek stronę powiadamia mnie, że strona jest nie dostępna i mam sprawdzić połączenie. Na stronie serwisowej znalazłam coś takiego jakieś APN, MMC i MNC nie wiem co to, to po pierwsze a po drugie tablet nie znajduje tego MMC i MNC bo nie jest z plusa ani z innej sieci i nie wiem co robić. Pisałam na mail serwisu ale tam cisza. Pls pomóżcie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2013 16:19 przez ranyno.)
19-06-2013 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #2
RE: GOCLEVER TAB 7500-problem z wifi
Jak się łączysz przez WiFi to tylko na tablecie masz ustawione włączone WiFi i tyle.
[Obrazek: bf7.JPG]
Nic więcej, żadnych APN, numerów MNC i MCC nie potrzebujesz. Te są potrzebne, ale jak korzystasz z modemu pod tabletem, a Ty masz modem wpięty w router.

Połączenie z Orange to albo masz na myśli takie te routery dostęp bezprzewodowy, albo np. neostrada, kabel telefoniczny wpięty do routera.

Sprawdź na komputerze czy innym urządzeniu czy wykrywa WiFi i czy masz internet. Może coś pozmieniałeś na routerze i tablet niby widzi sieć, ale nie może z niej korzystać.
Jeśli sieć nie jest zabezpieczona hasłami itd. to normalnie tablet ma włączone WiFi wykrywa sieć i od razu do niej wbija.
Weź komórkę, zadzwoń po kolegę i sprawdźcie czy inne urządzenia dostają się do tej sieci i mają internet.
Czasami tablety mają kaprysy, wyłącz/włącz WiFi zresetuj tablet, wyszukaj sieci raz jeszcze jeśli na routerze nic nie robiłeś.
Może w ogóle nie ma internetu przez router więc sprawdź czy faktycznie jest internet np. na komputerze. Domyślam się, że jest skoro piszesz w necie no ale może ok koleżanki ;-)
19-06-2013 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ranyno Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: GOCLEVER TAB 7500-problem z wifi
Internet na komputerze mam, tablet najpierw zresetowałam ale to nic nie dało więc przywróciłam ustawienia systemowe i nic poza tym że wszystko co miałam sie usunęło. Widzi interent i wbija ale nie działa i tu jest ten pies pogrzebany Smutny A teraz to nawet wifi nie chce włączyć
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2013 17:04 przez ranyno.)
19-06-2013 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #4
RE: GOCLEVER TAB 7500-problem z wifi
Miałem na swoim mytabie sytuacje, że przy wyłączeniu w ustawieniach sieci wifi tablet nie chciał jej ponownie włączyć kiedy ją włączałem. Nie wiem co to takiego, ale weź od kogoś tablet, telefon smartfon i zobaczy czy na innym urządzeniu jest ten internet.
Bo jak ustawiałeś coś na routerze to tam też musisz sprawdzać. Jest tylko nie wiem jak się to nazywa sposób łączenia (ale w tym przypadku tablet nie łączyłby się z routerem), także chyba musisz sprawdzić czy inne urządzenie działa. Weź od kogoś pożycz sprzęt i zobacz właśnie.
Masz poustawiane jakieś hasła, zabezpieczenia czy normalnie bez haseł?

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
19-06-2013 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ranyno Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: GOCLEVER TAB 7500-problem z wifi
Żadnych haseł i nic na routerze nie było ruszane a internet na innych jest
20-06-2013 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #6
RE: GOCLEVER TAB 7500-problem z wifi
No to morze wrzuć na ten tablet jakiś program do badania połączenia, sieci i zobacz co on tam podaje np. WiFi Manager albo Wifi Analyzer może coś tam te aplikacje podpowiedzą.
Skoro inne urządzenia działają, tablet swój resetowałeś to z dostępem do sieci nie ma problemu, a problem leży po stronie tabletu. Zauważ, że nawet przywrócenie ustawień fabrycznych nie powoduje, że modyfikacje plików systemowych są przywracane do stanu początkowego. Jak wgrywałeś coś dziwnego, modyfikowałeś jakieś pliki to najlepszy rozwiązaniem jest abyś pobrał sobie ROM ze strony producenta i wgrał go na nowo. To jest bardzo proste. Na stronie pewnie jest info o tym.
Bo tu chyba masz problem z tabletem skoro sieć nie jest zabezpieczona, wszystko inne działa, ale nie działa to jedno z urządzeń.
20-06-2013 17:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bari Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: GOCLEVER TAB 7500-problem z wifi
Mam problem z Wi-Fi w tablecie Goclever Tab 7500. Gdy chcę włączyć Wi-Fi wyskakuje mi ,, Włączanie obsługi Wi-Fi ,, i po chwili znów się wyłącza. Nie mogę wejść ani w adres MAC ani w adres IP. Pomóżcie.
29-08-2013 10:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #8
RE: GOCLEVER TAB 7500-problem z wifi
Ten problem z wifi jest znany społeczności tego modelu u mnie, ale na innym całkiem tablecie miałem raz tak, że chciałem włączyć wifi i się wyłączało. Raz zrobiłem reset przywracanie ustawień fabrycznych. Jest na forum pokazane jak to zrobić można z poziomu samego systemu w tablecie, albo na starcie tabletu poprzez kombinację klawiszy.

A w modelu, jaki masz to ludzie zalecają też zrobić przywracanie do ustawień fabrycznych i powinno pomóc. Możesz jeszcze wcześniej zrobić reset ten poprzez dziurkę z tyłu na tablecie. Usuwasz też z sieci zapamiętanych restartujesz tablet i wyszukujesz ponownie jak się da włączyć wifi.

Ktoś inny pisał, że problem tkwi też w system/bin w pliku pasupl niby ludzie podają jakiś zamiennik, który można wymienić. Trzeba szukać po sieci, ale czy to, aby na pewno pomoże to nie wiem.

Myślę jednak, że reset tabletu (jak nie masz po instalowanych wielu aplikacji, danych) powinięć rozwiązać problem.

Sprawdź czy router jest poprawnie skonfigurowany, bo wystarczy że będzie wysyłać sygnał na standardzie n (a są standardy b/g/n) a tablet będzie miał b/g to również się nie połączysz.
29-08-2013 10:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #9
RE: GOCLEVER TAB 7500-problem z wifi
Polecam reset powinno pomóc. Ewentualnie ustawienia fabryczne wykonać. Można też ze strony goclevera pobierać oficjalny firmware. To rozwiązuje 99% problemów.
29-08-2013 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bari Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #10
RE: GOCLEVER TAB 7500-problem z wifi
Reset pomógł dzięki wielkie
29-08-2013 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI nastka354 9 19,076 19-05-2021 12:51
Ostatni post: rafix
  Manta msp4509 problem z softem karina123 1 3,324 06-08-2017 20:45
Ostatni post: WiFi
  Samsung Galaxy Tab E9.6 vs LENOVO Yoga Tab 3 10 lafontier 0 2,860 26-09-2016 18:15
Ostatni post: lafontier
  Acer Iconia Tab A511 brak polskiego menu sitola 10 12,115 11-02-2016 13:32
Ostatni post: WiFi
  Problem z telefonem Galaxy S scl GT-I9003 Jogin 12 11,815 03-02-2016 23:37
Ostatni post: Jogin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości