-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GoClever 7oL + Modem Huawei E3131 - nie ma roota, nie ma neta
olprima Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #1
GoClever 7oL + Modem Huawei E3131 - nie ma roota, nie ma neta
Witam. Mój problem jest taki, a mianowicie chcę żeby na moim tablecie działał internet z Play (Modem Huawei E3131). Gdy zakupiłam tablet, po podłączeniu modemu, wszystko wyglądało poprawnie, tzn. APN się samo ustawiło, wyświetlało sieć, na dole ekranu zasięg (czyli modem wykrywa dobrze), a internetu nie było (ikonki 3 g też nie). Od wczoraj próbuję zrootować tablet, próbowałam już chyba wszystkimi programami : Srsroot, oneclickroot, Vroot, Zhdashi, Framaroot itd. I Tu jest pierwszy problem. Żaden z tych programów nie chciał mi go zrootować, wszędzie jakieś błędy, przykładowo przy srsroot błąd : ERROR: We detected multiple ADB android devices (or emulators) on your computer, please only connect the device you want to unlock. then try again. - co jest niemożliwe. Niektóre metody takie jak z programami busybox potrzebują roota, a nie mam jak go wykonać ;/ Nie mam już totalnie pomysłu co z tym wszystkim zrobić, może ktoś ma ten sam tablet i modem i jakoś sobie poradził? Proszę o pomoc. W tej chwili tablet wróciłam do ustawień fabrycznych bo już miałam za dużo chińskich programów i co chwilę jakieś chińskie znaczki mi wyskakiwały Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2013 16:30 przez olprima.)
09-12-2013 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mrcanberra Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: GoClever 70L + Modem Huawei E3131 - nie ma roota, nie ma neta
Czy Ty aby na pewno masz 7ol bo to może jest Tablet GOCLEVER Orion 70 L albo Tablet GOCLEVER 70 L. Jak się ma dokładne info to wiadomo co szukać.

Cytat:Gdy zakupiłam tablet, po podłączeniu modemu, wszystko wyglądało poprawnie, tzn. APN się samo ustawiło, wyświetlało sieć, na dole ekranu zasięg (czyli modem wykrywa dobrze), a internetu nie było (ikonki 3 g też nie).
Czytaj więc to:
Kod:
http://www.goclever.com/data/upload/user_guide/145/20130715/modem_3g_pl.pdf.pdf
[Obrazek: modem_tablet.jpg]

Ta wyżej opisana informacja jest najważniejsza.

Co do uprawnień to musisz już sam szukać i testować. Nawet jak coś nie pójdzie to ze strony pobierasz oprogramowanie (wg instrukcji wgrywasz system na nowo i po problemie).

Ewentualnie napisz do serwisu/pomocy co oni na to może jakiś inny modem jest 100% działający z tym tabletem.
09-12-2013 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
olprima Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: GoClever 7oL + Modem Huawei E3131 - nie ma roota, nie ma neta
Tak mam Tablet TERRA 7oL. Tak sprawdzałam już wcześniej tego linka i niby wszystko jest ok, modem kompatybilnya a internetu nie ma. Do serwisu napisałam. Próbuję już wszelakich sposobów od wczoraj a internetu dalej nie mam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2013 17:58 przez olprima.)
09-12-2013 17:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #4
RE: GoClever 7oL + Modem Huawei E3131 - nie ma roota, nie ma neta
Poczekaj na odpowiedź serwisu co oni odpowiedzą. Może być tak, że ten modem nie jest do końca prawidłowo wykrywany, ale dużo wskazuje, że jednak jest wykrywany po podstawowa informacja w ustawieniach APN wskazuje na stan prawidłowy.

Jak odpowiedzą to zapodaj info bo sam jestem ciekawy czego to dotyczy.
09-12-2013 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
olprima Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: GoClever 7oL + Modem Huawei E3131 - nie ma roota, nie ma neta
"Modem nie jest kompatybilny z tym urządzeniem"

Czyli odczep się głupia babo.

To po co podają instrukcję sprawdzenia kompatybilności i wtedy wszystko się zgadza? Śmieszni są.
10-12-2013 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #6
RE: GoClever 7oL + Modem Huawei E3131 - nie ma roota, nie ma neta
Takie życie i pewnie stąd Twoje problemy związane z tabletem i niekompatybilnością modemu. Jedyna rada to albo coś metodami zastępczymi podziałać, (ale jak widziałem były z tym problemy) albo dokupić jakiś tani modem, ale na 100% działający z tabletem.
Ewentualnie jak to tylko w domu kupić router to najwygodniejsze rozwiązanie.

Fakt, że dziwnie ich instrukcja wygląda bo wskazuje, że modem działa, a w rzeczywistości modem nie działa z tabletem poprawnie no ale cóż zrobić.
11-12-2013 00:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
olprima Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: GoClever 7oL + Modem Huawei E3131 - nie ma roota, nie ma neta
No właśnie tu jest problem, bo internet potrzebuję także poza domem. Boję się coś kupować nowego, bo pewnie znowu będą jakieś problemy. No ale nic, trudno, może za jakiś czas ktoś coś wymyśli Uśmiech Dzięki wszystkim za pomoc Oczko
11-12-2013 00:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #8
RE: GoClever 7oL + Modem Huawei E3131 - nie ma roota, nie ma neta
Dopytaj się dokładnie jakie oni modemy zalecają, idź do sklepu i w sklepie testuj. Wiesz o co chodzi (wpinasz, konfiguruje się praktycznie sam APN) internet działa.
Jak działa bierzesz modem ze sobą i tyle.
11-12-2013 01:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
majda_k Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: GoClever 7oL + Modem Huawei E3131 - nie ma roota, nie ma neta
Mam ten sam problem. Kupiłem GoClever Terra 70L. Podłączyłem modem Huawei E353s-2 z Aero2 i APN utworzył się sam. Po kilku godzinach spędzonych na forum i przeczytaniu wielu wątków, postanowiłem zadzwonić do producenta (GoClever) .... i dowiedziałem się, że z tym tabletem kompatybilne są tylko modemy firmy GoClever!
Postanowiłem więc zgodnie z tutorialem z forum zrobić Roota, wgrać Bysybox'a i UMTS Manager'a. Wszystko pięknie, root zrobiony jakąś chińszyzną, zainstalowany Busybox, zainstalowany UMTS Manager, załączam UMTS i krzyczy mi, że nie znalazł Busybox'a. Jak próbuję zainstalować ponownie, to mi krzyczy, że Busybox jest już zainstalowany! Chyba stanąłem w martwym punkcie. Co dalej zrobić, aby podłączyć ten modem?
Proszę o pomoc Uśmiech
Krzysztof
13-12-2013 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #10
RE: GoClever 7oL + Modem Huawei E3131 - nie ma roota, nie ma neta
Instalacja busybox'a jest bardzo prosta, więc jeśli poprawnie zainstalowano busybox to jest on zaszyty i niewidoczny, a działa wszystko, co busyboxa potrzebuje i się do niego odwołuje.

A instalacja busybox'a przebiega dwuetapowo, bo raz się instaluje, a potem raz jeszcze wskazuje ścieżkę instalacyjną.

[Obrazek: instalacja_busybox.jpg]

Problem może jednak dotyczyć kernela, dla którego producent nie przewidział 'wsparcia portów' czy jakoś tak się to zwie i tutaj coś takiego się pojawia, że jest problem z działaniem busybox. Może to coś podpowie:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...88#pid3688

Spróbuj doinstalować też ppp widget i tym programem podziałać i co on powie. Może ta aplikacja będzie pomocna i zadziała.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...ox#pid1863
13-12-2013 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,038 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,010,899 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Kiano SlimTab 3GR - nie widzi karty SIM szandor 2 8,084 30-07-2016 11:06
Ostatni post: Kochang
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,103 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,074 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości