-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
E3131 i Android 4.2
agent Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Post: #1
E3131 i Android 4.2
Witam,
Chcę kupić modem do mojego tabletu Navroad Nexo Go. Na stronie producenta znalazłem listę kompatybilnych modemów i jest tam m.in E173 który to jest niezgodny z AERO2. Nie ma tam E3131 który wg recenzji nie działa na tym tablecie. W ogóle lista zawiera większość starszych modemów trudnych już w zakupie. Wszędzie jest polecany E3131 i zastanawiam się czy sprawdzi się ten
sposób aby zadziałał on na moim tablecie:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...ei-3131_47
Wiem że mam Andoida 4.2. Czy w ogóle ma znaczenie jakie to urządzenie czy liczy się tylko wersja Andorida. Sam poradnik jest na 4.0 więc to kolejna niepewność. Nie chcę wydać 100 zł niepotrzebnie. Wiem że gwarancji nikt nie da ale jakie są szanse że E3131s-2 zadziała. A może nie warto kombinować i użyć niezgodnego E173u-2 który jednak działa. Jakieś dodatkowe plusy za E3131 oprócz zgodności?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-08-2014 12:08 przez agent.)
11-08-2014 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: E3131 i Android 4.2
Lepiej wybierać te modemy, które poleca producent, bo takie wpisał ze sterownikami do obsługi, ale samo ich wyszczególnienie nie oznacz, że taki modem będzie działał. Wersji E173 było kilka, więc np. producent mógł wpisać identyfikatory do E173-xx, a ty możesz mieć wersję E173-yy (nie wiem dokładnie, jakie były wersje, ale było ich kilka).

Jak masz możliwość sprawdzania w sklepie (wiesz jak się podczepia i konfiguruje modem, profil) to sprawdzaj modemy w sklepie wtedy będziesz miał pewność czy ten, który chcesz kupić na 100% będzie działał. Może się zdarzyć, że ten, który nie jest wpisany na listę akurat działa sam tak miałem z E3131 na tablecie kupionym w Biedronce.

Ten poradnik, który podałeś jest trudny, a na Androidzie 4.2 może być inna architektura i będziesz miał problem ze skonfigurowaniem tego może spróbuj jak coś to przez busybox i ppp widget lub umts manager
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222

I liczy się urządzenie i system, bo różni producenci, stosują swoje rozwiązanie, jeśli chodzi o architekturę, więc Android 4.2 na jednym sprzęcie może mieć np. sterowniki w oparciu o pliki .xml, a inny w oparciu o wpis w pliku np. config.

Także jak piszę najlepiej idź do sklepu i w sklepie sobie popatrz jak możesz czy jakiś modem działa z tabletem, ewentualnie może ktoś ze znajomych jakiś ma i jak nie działa próbuj w oparciu o busybox jak coś zdziałasz będziesz wiedział, że taki możesz model kupić i taki najwyżej podpinać.

Jak chcesz sprawdzić E173 to weź kartę SIM np. Play i sprawdzaj czy modem jest wykrywany i internet działa. Jak jest wszystko OK będziesz wiedział, że modem jest obsługiwany. Co do Aero2 nie wiem, o co dokładnie chodzi czy ten modem działa z Aero2 czy też nie, ale może albo ten modem nie obsługiwać 900 MHz, w której to Aero2 pracuje, albo ma zablokowaną tę częstotliwość i należy ją włączyć.
Generalnie nie jest to modem kat., 10 jakie wymaga Aero2, ale oni jednak nie blokują niezgodnych urządzeń w obecnej chwili działa każdy modem, który tylko potrafi obsłużyć 900 MHz, a wszystkie te modemy kierowane na PL rynek raczej 900 MHz mają w obsłudze.
11-08-2014 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #3
RE: E3131 i Android 4.2
Tych modemów Huawei E173 to było kilka jeszcze wersji:
[Obrazek: 4965525400_1407152427.jpg]

Problem może być, który tak naprawdę jest wpisany bo jak poparzysz na listę to już E173-u1 i e173s ma inne identyfikatory więc jedyna pewna opcja byś się przekonał czy ten, który oferują w sklepie działa z tabletem to sprawdzanie modemu bezpośrednio przed zakupem.
W sieci Play sprzedają modemy E3131 możesz też tam sobie iść i poprosić aby dali przetestować ten modem jak będzie działał kupisz jak nie zadziała będziesz szukał innego. Ktoś ze znajomych też na pewno taki modem ma więc można przetestować czy działa. Jak modem nie jest wykrywany przez tablet to można jak kolega wyżej napisać przez busybox-a działać, ale to wymaga praw roota na tablecie (więc jak takich nie masz musisz zrobić sobie konto administratora).
Busybox to taki pakiet bibliotek, a PPP Widget to aplikacja coś jak manager do modemu na komputerze.
11-08-2014 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agent Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Post: #4
RE: E3131 i Android 4.2
Co do testowania w sklepie to podejrzewam że E3131s-2 nie zadziała Plug&play, co najwyżej z kombinowaniem. Chcę po prostu ocenić szanse na zadziałanie E3131 skoro można ściągnąć sterowniki to chyba nie ma znaczenia jakie to urządzenie tylko jaki Android. Root mam. Z kolei E173u-2 też niby problemowy nieraz jest.
11-08-2014 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #5
RE: E3131 i Android 4.2
Jeśli posiadasz pełną kontrolę nad tabletem to możesz sobie przygotować już środowisko z BusyBox-em i którymś managerem UMTS Manager lub PPP Widget i w sklepie sprawdzisz czy manager obsłuży modem.
Sprawdzisz czy standardowo Android wykrywa modem (link do opisu: http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...blecie_204 ), a jak nie to sprawdzisz właśnie poprzez manager. Jeśli byłoby OK to kupiłbyś sobie modem E3131, bo ten jest naprawdę dobry do internetu 3G HSPA+ oraz samego Aero2.

Sterowników nie ściągniesz do modemu na system Android to nie działa tak jak w Windows. Tutaj wpisy musi już dodać producent albo ty sam, ale co urządzenie to inne rozwiązanie, a dużo też zależy od kernela. Więc proste to nie jest łatwiej kupić starawy modem za kilkanaście złotych na aukcji, który będzie działał.

Co do samego E173 to były właśnie różne wersje do tego ten E173u-2 miał coś zablokowane nie wiem czy nie chodziło o domyślnie wyłączone 900 MHz, ale faktycznie z tymi modemami były problemy na Aero2. Jak poczytasz w internecie to ludzie narzekali i kombinowali.
Jedyna opcja to wziąć kartę Aero2 i może w sklepie sprawdzić czy da radę połączyć się z Aero2 na takim modemie, ale na komputerze. Jak nie będzie problemu to wtedy jeszcze sprawdzić tablet jak wszystko współgra to taki sobie możesz kupić.

Moim zdaniem najlepszy, jeśli chodzi o komputer to jest modem Huawei E3131 teraz jest nowsze wydanie. Chyba, że potrzebujesz do LTE to wtedy musisz szukać czegoś pod LTE, ale jak pod Aero2 czy zwykły internet 3G to E3131 bardzo dobrze się sprawdza. W dodatku znajomym od siebie pomagałem skonfigurować tablet właśnie przez BusyBox i z E3131 nie było problemów jest w pełni konfigurowalny. Ponadto nie obciąża zbytnio baterii.
11-08-2014 14:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agent Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Post: #6
RE: E3131 i Android 4.2
Dzięki. Nastawiam się na E3131s-2. W tej chwili chyba tylko Plus ma tą wersję i bez simlocka bo Play i T-mobile mają E3131h-2
11-08-2014 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KitKat Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #7
RE: E3131 i Android 4.2
Albo aukcje i allegro tylko wcześniej najlepiej u kogoś sprawdzić czy ten modem możesz na swoim tablecie używać bo kupisz i się rozczarujesz.
11-08-2014 18:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #8
Navroad Nexo Go i E3131 oraz E173-u2
Napiszę to co wiem ja odnośnie tego tabletu. Nexo GO jest moim zdaniem sobowtórem iPada Mini. Jak większość modeli z przedziału cenowego Nexo, tablet nie oferuje funkcjonalności modemu wewnętrznego więc musimy wspomóc się przez modem zewnętrzny, podpinany kablem, bądź mobilny router (droższe rozwiązanie). Z modemami zazwyczaj jest więcej problemów, dlatego też przed zakupem dobrze jest weryfikować czy dany model modemu działa z tabletem czy też nie działa.
Nexo GO wspiera modemy zewnętrzne, ale tylko te starszej generacji. Navroad Nexo Go z Huawei E3131 nie będzie współpracował :-( ale już z modelem E173-u2 tablet współpracuje dobrze. Nie powinieneś mieć też problemów z używaniem sieci Aero2 w konfiguracji Navroad Nexo Go i Huawei E173-u2.
Należy tylko manualnie wprowadzić APN Aero2 dla innych APN-ów Play, Orange, T-Mobile tablet wczyta sam potrzebne dane..
12-08-2014 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Konfiguracja APN Aero2 z modemem HiLink E3131 Janus 0 15,370 30-11-2013 22:25
Ostatni post: Janus
Pytanie Modem Huawei E3131 Admin 2 8,749 01-12-2012 19:10
Ostatni post: WiFi
  e3131 z play i nowa karta kiszeniak 3 7,873 01-12-2012 19:09
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości