-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukowanie poza marginesami
Jaro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 2
Post: #1
Żarówka Drukowanie poza marginesami
A więc postanowiłem napisać swój poradnik, bo nie raz mi się zdarzało drukować coś, co chciałem, aby było drukowane od krawędzi do krawędzi papieru bez marginesów na stronie drukowanej. Na pewno i wielu osobom się to przyda.

Zawsze zapominałem, która to opcja i gdzie była w dodatku przy każdej zmianie Worda na nowszy nie pamiętałem gdzie się to ustawiało. Poradniki na necie to jakaś pomyłka ktoś gdzieś coś wie, ktoś gdzieś coś czytał, ale 0 konkretów. Więc, po co to pisać bez konkretnych przykładów, co i jak Zły

Jedna podstawowa rzecz, aby drukować od krawędzi do krawędzi bez marginesów na stronie (drukowanie poza obszarem drukowania czyli drukowanie bez marginesów) drukarka musi taką funkcję obsługiwać jednak praktycznie wszystkie nowsze drukarki będą oferowały druk całej strony bez niechcianych marginesów.

Aby osiągnąć taki efekt potrzebujemy wybrać pewne opcje w ustawieniach drukarki. Musi być zainstalowany sterownik do drukarki ten od producenta czasami sam driver z Windows nie wystarczy.

A więc jak wybieramy Drukuj to mamy opcje, jaką drukarkę wybrać, i dodatkowo Właściwości drukarki. To jest właśnie sterownik, który pozwala robić zarządzać drukarką w systemie.

[Obrazek: drukowanie_bez_marginesow.jpg]

Kiedy wybierzemy tę opcję Właściwości drukarki otworzy nam się okno z różnymi opcjami. To wszystko zależy jaką drukarkę mamy i jakie mamy sterowniki do producenta jednak szukamy czegoś takiego jak Opcje papieru oraz Typ (zwykły papier nie zezwala na druk bez obramowania), więc ja wybieram sobie z listy coś innego i tam ma opcję Bez obramowania. Wystarczy to zaznaczyć i Drukuj.

[Obrazek: wydruk_bez_marginesow.jpg]

Dzięki tej opcji, jeśli mamy np. ładne CV i elementy w nim, które są rozłożone od krawędzi do krawędzi, czyli bez marginesów, drukarka wydrukuje nam stronę właśnie tak jak chcemy bez niepotrzebnych tych kilku milimetrowych magnesików, które są dodawane nawet jak mamy w pliku rozciągnięty obraz od krawędzi do krawędzi.

Mam nadzieję, że się przyda wielu osobom Zawstydzony
21-11-2013 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości