-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukarka nie drukuje
Ninja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Ostrzeżenie Drukarka nie drukuje
Od chyba 7 lat używam drukarki atramentowej EPSON STYLUS SX400, ale drukując zamiennikami, bo tak wychodzi bardzo tanio. W zasadzie nigdy nie miałem większych problemów z drukarką aż do pewnego momentu. Chcąc wydrukować pewne pismo urzędowe samym czarnym kolorem, zamiast zadrukowanej kartki otrzymałem czystą kartkę, ale drukarka tak jakby drukowała. Pomyślałem skończył się tusz wymieniłem więc pojemnik z czarnym tuszem (pomimo, że wskaźnik pokazywał jeszcze tusz w zasobniku), ale problem z drukowaniem w kolorze czarnym nie zniknął.

W opcjach drukarek jednak mamy pewne narzędzia naprawcze. Warto z nich korzystać, kiedy mamy problem z drukarką (złej jakości wydruk, drukarka nie drukuje kolorem lub czarnym tuszem). W moim przypadku został wykonany test dysz w drukarce, czyszczenie głowicy, wyrównanie głowicy drukującej w drukarce i jedna wymiana pojemnika czarnego na nowy. I tu jest ciekawostka po tych czynnościach nadal drukarka nie drukowała czarnym kolorem.
Dlaczego więc czarny tusz nie drukuje? Ktoś mógłby poradzić drukarka się zepsuła, dysza zapchała, głowica zatarła w drukarce sprzęt do wymiany. Jednak nie poddajemy się, ale próbujemy sami coś poradzić. Są w sklepach specjalne pojemniki z roztworami do czyszczenia głowic, ale takie rozwiązania to ostateczność. W moim przypadku pojedyncze czyszczenie głowic nie pomogło, ale pomogło wykonanie tej czynności kilkukrotnie. Zużywa się wtedy dość sporo tuszu, ale to i tak w pewnym sensie najłatwiejszy i najtańszy sposób rozwiązania problemu, kiedy drukarka nie drukuje kolorem lub czarnym tuszem. W moim przypadku po 5 czyszczeniu głowicy drukarki problem z niedrukowanym czarnym tuszem zniknął. Piszę to dla potomnych, bo ja sam też szukałem informacji w sieci, czemu drukarka mi nie drukowała, pomimo że jest tusz, a co znalazłem to rady albo kupić nowy sprzęt albo oddać do serwisu. Wystarczy spróbować samemu wykonać nawet kilka razy czynności konserwacyjne w drukarce, a w wielu przypadkach uda nam się rozwiązać dany problem.
   

Generalnie dziwny problem, bo drukarka, co jakiś czas pracowała, najwięcej drukowała czarnym tuszem, a coś z dyszą, głowicą od czarnego tonera się stało. Może to przez wadliwy pojemnik/zamiennik z tuszem, który mógł zapchać dyszę, więc takie i podobne problemy z drukarkami się zdarzają, ale wtedy należy umieć sobie jakoś radzić z problemami tak jak w moim przypadku kilkukrotne wykonanie czyszczenia dysz i głowicy rozwiązało problem z czarnym tuszem w drukarce.
12-10-2014 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdubuque Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Oct 2019
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Drukarka nie drukuje
Ostatnio otworzyłam swoje własne biuro i myślałam o zakupie drukarki 3D, ale nie wiedziałam, czy cena będzie równa wydajności. Kolega polecił mi stronę robo3d gdzie miałam wszystko opisane. Teraz jestem bardzo zadowolona i wydaje mi się, że to była dobra inwestycja na lata.
18-10-2019 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Błąd Windows nie uruchamia się - BOOTMGR is missing Gilek 3 29,495 15-10-2016 10:29
Ostatni post: jolly012

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości