-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darmowy internet z Aero2 opinie
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #1
Język Darmowy internet z Aero2 opinie
Mam kartę SIM Aero2 od chyba marca, niedawno dostałem nową, a od chyba dwóch miesięcy używam non stop darmowego internetu z Aero2.
Mam w domu szerokopasmowe łącze z TPSA (Neostrada 6 mega), ale jak mnie odcięli nie mam innego internetu (niby kopią jakiś światłowód, ale żeby ludzi odcinać od telefonów bez jakichkolwiek informacji to chyba lekka olewka ze strony tepsy) tak, więc zmuszony jestem korzystać z internetu z Aero2.

Pomyślałem, że napiszę swoje spostrzeżenia, jako opinie o darmowym internecie z Aero2.

Używam modemu Huawei E353, wcześniej kiedy miałem dobry internet z tepsy używałem sporadycznie Aero2, miałem podłączoną małą antenkę ze względu, że mam komputer w biurku gdzie modem przy nim łapał słabo zasięg.
Antenę sprzedałem, więc teraz, kiedy jestem zmuszony korzystać z tego internetu mam modem zawieszony na oknie i podłączony poprzez 5-6 metrowy kabel (własnej przeróbki) do komputera.

Z internetu jestem ogólnie zadowolony bo transfer jest taki, jaki obiecał operator. Ponadto nie ma limitów a takiego chyba w internecie mobilnym się nie znajdzie Diabeł

Zdarzały mi się czasami jakieś dziwne sytuacje, że internet się połączył i nagle rozłączył. Niby połączenie było, ale internetu brak, ale to chwilowe i nie wiem za bardzo, od czego to zależało. Może spadał zasięg, może kabel jest słaby, może modem i soft na windzie się kłócił, bo np. zrestartowałem komputer i potem wszystko było OK. Tego nie rozgryzłem.

Ogólnie internet jest, ale jak piszę sporadycznie miałem takie jakieś zwiechy. Musiałbym przetestować na innym jeszcze sprzęcie, podłączając jakąś normalną antenę, aby wykluczyć wady po mojej stronie.

Zrobiłem dwa testy, na potrzeby opisu, ale zawsze jak robiłem to wcześniejsze wyniki miałem podobne do tego ze speedest.net teraz akurat tylko gorszy ping mi wyskoczył.

[Obrazek: 2187534104.png]

[Obrazek: speed_test_aero2.jpg]

Mieszkam województwo mazowieckie, koło Przysuchy, a do nadajnika jak dobrze wnioskuję to z tego, co zaznaczyłem mam sygnał więc mam do niego coś ~10 km, ale podobno w moich stronach jest już drugi nadajnik Aero2 po wschodniej stronie.

[Obrazek: mapa_aero2.jpg]

No, więc ogólnie jestem zadowolony Anioł, bo jeśli nie miałbym tego internetu nie miałbym teraz dostępu do sieci w ogóle. Testowałem ostatnio internet z Play i z zasięgiem było akurat u mnie słabiutko, a Aero2 wypada bardzo dobrze tu gdzie mieszkam.

Jedynie transfer dla kogoś, kto ma już szybki internet może dać się zauważyć, że jednak super szybki net to to nie jest, ale o co mi chodziło to to, że jest to jak najbardziej funkcjonalny internet i przyda się tym, co internetu jeszcze nie mają oraz tym, co mają jakieś stałe łącze w domu, ale chcą mieć jakiś podręczny pendrive z internetem. Przydatny w podróże, na wakacje i inne wyjazdy. Tak więc szczerze polecam, przetstowany więc i opisałem jak to funkcjonuje u mnie.
Moja ocena w skali 1-6 to 5 Zawstydzony
18-09-2012 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Darmowy internet z Aero2 opinie
Generalnie to nie jest źle moim zdaniem. Wielu moich znajomych ma taki internet i sobie chwalą, że wszystko prawie da się zrobić. Mówię tu o sprawdzaniu poczty, przeglądaniu stron, też i YT da się oglądać. Od jakiegoś tylko czasu w godzinach szczytu da się odczuć spadek jakości, ale pewnie dlatego, że znów sieć zaczyna się zapychać jak w styczniu 2013 i należałoby pomyśleć o jej rozbudowie.
Generalnie nie jest źle Zawstydzony
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2013 23:00 przez Cebu.)
29-09-2013 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Darmowy internet z Aero2 opinie
Mój brat używa w telefonie, który ma dwie karty. Generalnie fajna sprawa bo zawsze kiedy tylko chce to może sobie sprawdzić jakieś rzeczy w sieci i mówi, że mu się przydaje to Aero2 ;-)
10-10-2013 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #4
RE: Darmowy internet z Aero2 opinie
Dzisiaj rozmawiałem przez komunikator Skype (mam podpięty u siebie net LTE) ze znajomym, który używa Aero2. Godziny szczytów i brak problemów. U mnie powinien się ciąć obraz i dźwięk z kamerki bo w Aero2 jest tylko 512 i 256 transfer, ale żadnych takich problemów nie było więc byłem miło zaskoczony, że tak dobrze się rozmawia z kimś kto używa tylko Aero2, plus duży dla tej opcji bo wygląda niepozornie, ale tkwi w tym internecie wielka siła ;-)
15-10-2013 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KrissFighter Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Darmowy internet z Aero2 opinie
Od 1,5 roku używam darmowego internetu AERO2 i naprawdę ciężko jest mi znaleźć jakikolwiek moment kiedy net działał dobrze - nawet biorąc pod uwagę całą specyfikę działania tej sieci. Ja rozumiem, że jest to darmowy internet o nie za dużym transferze służący głównie odebraniu poczty itp ale nawet tak elementarnych czynności nie można normalnie wykonać - ostatnio maila pisałem 25 minut (4 razy padł net w między czasie). Częstość rozłączania się neta to średnio 5-10 minut a uwierzytelnianie każdorazowo dostępu kodem to jawne skur... Często net pada i za nic nie da się połączyć kolejne 20 minut (nadmieniam, że kupiłem najlepszy "gwizdek" na rynku). Zdając sobie sprawę, że z siecią mogą być problemy 3 razy pisałem do obsługi na adres dostępny na oficjalnej stronie opisując dokładnie jakie są problemy - ani razu nie dostałem żadnej odpowiedzi. Jakość obsługi jest żenująca i na pewno nie zdecyduję się na takiego usługodawcę nigdy więcej (nawet, gdyby mi dopłacali). Jest to kpina i żenada.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2014 20:15 przez KrissFighter.)
10-06-2014 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Darmowy internet z Aero2 opinie
Powiem ci internet mobilny nie jest jeszcze tym, czym być powinien. Musimy wszyscy jeszcze poczekać na rozwój technologii oraz zmianę podejścia ludzi, którzy świadczą usługi telekomunikacyjne. Znów cofnęliśmy się do czasów, kiedy internet był na linii TPSA (wybieralny numer intrnetowy 020...), impuls 3 minuty kilkadziesiąt groszy. Czyli limity, tak jak teraz limity transferu w internecie mobilnym. Sam używam i Aero2 i LTE niby LTE ma być super rozwiązaniem, ale kto użytkuje to zobaczy, jakie to rozwiązanie. Mając 1/3 tego co oferuje operator to już wielki sukces.
Kiedy są problemy z LTE posiłkuję się Aero2 są momenty załamania, ale i da się z tego korzystać. Nie jest to dla kogoś, kto już używał szybszy internet opcja zastępujące inne, ale jako dodatkowa opcja np. do telefonu na dwie karty czy opcja na wypadek awarii jak u mnie kiedy podstawowy internet szarpie struny. Dla osób, które nie mają w ogóle internetu lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu jak to się mówi więc w ostateczności dobre i Aero2 bo za free i żadnych zobowiązań.

Co do podejścia ludzi świadczących tę usługę to fakt BOK i całej spółce chyba tylko zależy na tym, aby przeczekać bezproblemowo okres, kiedy zakończy się usługa. Robią ładną minę do złej gry. W moim odczuciu chyba im zależy, aby zniechęcić ludzi do używania tego Aero2.

Teraz np. odpisuję z Aero2, na innym modemie gdzie mam kartę LTE nie idzie nic zrobić rwie niemiłosiernie internet. Ciężko jest dojść co jest przyczyną takich stanów, ale umowa tylko jeszcze 3 miesiące więc przeczekam.
I jak ja mam być z tego zadowolony, że płacę 60 zł/mc, a mam gorzej niż w opcji Aero2!!!

Moim zdaniem na rynku jest 4 operatorów nie wirtualnych, ale prawdziwych, więc będzie toczyć się walka o klienta i za jakiś czas nie tylko ceny będą niższe, ale i taryfy lepsze, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Internet będzie tak tani, że Aero2 już nie będzie potrzebne. Tylko, że złymi praktykami spółka zniechęci ludzi do marek Plusa i Cyfrowego Polsatu, którzy przejdą do innych sieci.

I jeszcze jedna ciekawostka dla ciebie gdybyś zobaczył, jaki cyrk jest z internetem, jaki uruchomił powiat w Przysusze (Darmowy internbet w Przysusze mazowieckie) 20 milionów zł projekt, maszty na dachach, około 3000 użytkowników mających dostęp do darmowego internetu, i 2000 komputerów wartości 3000 zł gdzie komputer łańcuchem i kłódką zabezpieczony, a internet działa jak mu się chce. To jest dopiero porażka, ale ktoś pieniądze za to wziął. Tylko pytanie, co zrobił, że to działa tak jak działa.

[Obrazek: 3555502316.png]
10-06-2014 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Belau Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Darmowy internet z Aero2 opinie
Nie jest źle od jakiegoś czasu korzystam i powiem szczerze, że do pracy przeglądania stron www nie mam zastrzeżeń.

[Obrazek: 3712748825.png]
25-08-2014 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kamelio Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Darmowy internet z Aero2 opinie
Czy ktoś z was słyszał, że interent Aero przestanie być wkrótce darmowy?
09-07-2015 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Darmowy internet z Aero2 opinie
Intrenet Aero2 już przestał być darmowy, są płatne pakiety na kartach SIM Aero2, ale poważnie na razie nikt nic takiego nie mówił, kiedyś i tak się skończy Aero2 bo ma ono działać tylko pewien czas, ale przy obecnej dynamice rozwoju internetu i spadających cenach Aero2 w minimalnej opcji i przy zbyt dużym obciążeniu nie wydaje się być ciekawą opcją. Lepiej wykupić za 6 zł 6 GB w Orange na całe wakacje i mieć funkcjonalny internet niż malucha na autostradzie.
09-07-2015 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Informacja Darmowe pakiety lub internet za darmo na cały rok Cezary 3 5,335 07-02-2018 08:15
Ostatni post: riko4r
  Aero2 Asystent - aplikacja ułatwiająca korzystanie z sieci Aero2 _mario_ 1 5,072 08-02-2016 15:57
Ostatni post: KitKat
Informacja Lte w Aero2 oraz zamawianie kart przez internet Santi 3 7,982 08-12-2015 09:22
Ostatni post: android
Żarówka Internet bez Captcha - Aero Mini Santi 2 8,062 28-08-2015 10:26
Ostatni post: Santi
Informacja Nowe pakiety w Aero2 Cezary 0 3,221 25-08-2015 16:16
Ostatni post: Cezary

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości