-reklama-

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darmowy internet w Przysusze - eInclusion
kbb051 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 60
Reputacja: 0
RE: Darmowy internet w Przysusze - eInclusion
Model anteny to Grid M5 Hi Power 5ghz.
Nie mam jak sprawdzić która dioda od czego tam świeci. Ale spróbuję zrobić zdjęcie późnym wieczorem może uda się jakoś z zdjęcia odczytać.
14-08-2016 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gilek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Reputacja: 1
AirGrid M5 - diody LED
Na tej antenie AirGrid są diody LED, które sygnalizują zasięg/jakoś sieci.

[Obrazek: airgrid.jpg]

Przypatrz się dokładnie, które świecą na tej antence.

[Obrazek: airgrid_led_opis.jpg]

Jak chcesz zrozumieć światełka na AirGrid diody LED to przetłumacz opisy będziesz wiedział dokładnie co one oznaczają, ale łatwo się domyśleć patrząc na ww. foto.

Co do testu PING to możesz wykonać takie oto proste polecenia - uruchamiasz konsolę w Windows CMD i wpisujesz:
Kod:
1. ping 127.0.0.1
2. ping Twój_adres_IP_w_sieci_LAN
3. ping Adres_IP_routera
4. ping Adres_IP_innego_hosta_w_LAN
5. ping Adres_routera_od_strony_WAN
6. ping 8.8.8.8

Po wykonaniu testów będzie wiadomo, w którym miejscu szukać problemu, adres routera/bramy powinieneś chyba znać. Domyślnie w większości urządzeń przypisany jest jeden z poniższych adresów IP:
Kod:
192.168.1.1
192.168.0.1
192.168.178.1
ale jak masz problem możesz użyć polecenia ipconfig, które ukazuje adres IP routera, anteny.

[Obrazek: adres_ip_routera.jpg]

Innym sposobem na odczytanie adresu IP routera jest kliknięcie aktywnych połączeń w zasobniku systemowym. Na Windows 10 tak to wygląda.

[Obrazek: adres_ip_windows.jpg]

Część ww. informacji nie wiem czy podchodzi pod sprzęt jaki masz bowiem nie wiem jak to dokładnie jest skonfigurowane i działa, ale tymi sposobami możesz sobie pomóc.

Może coś wymaga konfiguracji albo ta antena AirGrid się zepsuła. Wskaźniki zasięgu coś powinny powiedzieć, także drabina na dach i patrz jak świecą ;-)
Nie spadnij.
14-08-2016 21:12
kbb051 Offline
Użytkownik

Na antenie świeci się tylko dioda POWER i zauważyłem też że dioda od ETHERNET też czasem się włączy. Chyba antena całkowicie się popsuła :/
15-08-2016 21:10
Gilek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Uszkodzona antena AirGrid
Możliwe, że ta antena się uszkodziła to jednak pewna elektronika nie jakaś zwykła antenka podpięta kablem sygnałowym, ale też napięciowym, także zgłoś problem przyjadą sprawdzą. Jak będziesz wiedział napisz co było przyczyną.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-08-2016 07:18 przez Gilek.)
16-08-2016 07:17
kbb051 Offline
Użytkownik

Przyczyną było to że antena się zawiesiła. Serwis przyjechał i zresetował ją. Problem rozwiązany
18-08-2016 15:18
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Reklama
Dzisiaj 07:15
robus Offline
Użytkownik

Liczba postów: 52
Reset routera
A ktoś pisał, aby zresetować urządzenie, najłatwiej wyciągnąć wtyczkę z kontaktu O matko
18-08-2016 21:57
phiphi Offline
Użytkownik

Liczba postów: 179
Reputacja: 3
A pisałem abyś wykonał reset urządzenia. Routery i inne takie urządzenia działające cały czas potrafią się, w którymś momencie zawiesić więc najszybszy reset to odłączenie od prądu ewentualnie wejście do ustawień urządzenia i wykonanie resetu miękkiego.
19-08-2016 10:37
rapper3d Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
A ja powiem tak. Swojego czasu działała na Przysusze i okolicach firma NET-SPRINT, mieli całkiem dobrego neta na wioskach do 20 km od Przysuchy spokojnie szlo 25Mbps z pingiem 10-15ms, wiem od znajomego, że właściciel zachorował i sprzedał sieć, ale wiem też że firma wróci z dużo większym zasięgiem i przepustowością już od Nowego Roku. Dla mnie internet powiatowy to nieporozumienie. Laptopy nie dość, że liche to jeszcze kiepski windows 8.1 wszystko zablokowane, a sieć działa 2 razy w tygodniu i to jak im się zachce, a prędkość też d**y nie urywa. Miałem NET-SPRINT działało fajnie praktycznie zero awarii, a jak nawet coś się stało to chłopaki nawet w nocy przyjeżdżali. Niektóre usterki nawet z mojej winy naprawiali gratis tylko pogrozili palcem żeby więcej nie psuć. Teraz mam internet komórkowy, ale to jednak nie to samo i jeśli okaże się że ta firma wróci to znowu do nich przejdę.
12-12-2016 19:29
Odpowiedz