-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy na AliExpress opłaca się kupować - opinie
Brodzik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Aug 2016
Reputacja: 0
Post: #1
Pytanie Czy na AliExpress opłaca się kupować - opinie
Witajcie

Mam do Was takie jedno pytanko, bo zupełnie przypadkowo trafiłam w Internecie na stronę AliExpress i widziałam tam sporo rzeczy w bardzo niskich cenach. Wiele też słyszałam od znajomych, że to dobre miejsce zakupów niby za dolary się tam kupuje, ale jednak wychodzi o wiele taniej niż kupując w Polsce. Wysyłka w dodatku często za 0 zł. Czy ktoś może mi powiedzieć, o co chodzi z tym AliExpress i czemu tam jest tak tanio i w ogóle czy opłaca się kupować na AliExpress?

Chciałabym poznać opinie.
31-08-2016 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #2
AliExpress - opinie
Na AliExpress kupować się opłaca i to bardzo. Wiele produktów jest dużo tańszych, niż w Polsce. W Polsce i tak wielu sprzedawców ściąga towar z Chin, a po dodaniu swojej marzy sprzedaje w kraju, ale dużo drożej. W Chinach można nabyć towar samemu od osoby, która handluje lub sklepu, który też sprzedaje poprzez AliExpress, ale znacznie taniej niż w PL. Wiele osób AliExpress określa, jako chińskie Allegro jest to coś podobnego, ale tam nie ma aukcji, sprzedaż prowadzą Chińczycy, a kupującymi są ludzie z całego świata. Myślę, że przy tej strategii, jaką obrało AliExpress to Allegro za jakiś czas będzie miało sporego rywala. Już teraz serwis Ali został w część spolszczony, płacić można wygodnie przelewami tak jak w polskich e-sklepach. Zakupy są pewne, a w dodatku podlegają ochronie. Kupujesz wpłacasz pieniądze, ale serwis trzyma je do czasu, aż towar zostanie dostarczony kupującemu i dopiero wypłaca je sprzedawcy. Zawsze jak coś można otworzyć spór na AliExpress, jeśli towar byłby uszkodzony lub paczka nie doszłaby do nas. Na tyle, co kupowałem ja i znajomy to nie mieliśmy problemu. Kiedyś kupiłem tanio koszulkę za parę zł, myślałem, że może szybko sprać się wzorek, ale tyle już razy była prana w automacie i wygląda jak nowa. Materiał bardzo miły w dotyku i wygodnie się nosi.

Przesyłka z AliExpress faktycznie jest darmowa, ale wiele sklepów z Chin stosuje to rozwiązanie. Czasami aż się zadziwiam jak oni to robią towar warty 1$, a przysyłają za free. W Polsce kupujesz na Allegro coś za 5 zł, ale przesyłka minimum 10 zł, bo na przesyłkach sprzedający też zarabiają.

W serwisie, o jakim tu mówimy jest praktycznie wszystko (legalnego oczywiście), także jest to największy market zakupowy, na jaki się można wybrać. Do czasu aż nie spróbujesz nie dowiesz się jak to funkcjonuje i jakimi zasadami się rządzi kupowanie tam. Na ten moment próbując nawet sobie wyszukać minusy AliExpress nie potrafię ich podać.

Ważne AliExpress to nie jest sklep to jest platforma sprzedażowa, a więc tam sprzedają różni sprzedawcy generalnie, kto chce tam istnieć nie może sobie pozwolić na przekręty, dlatego jeśli ktoś nie ma pewności i zaczyna przygodę z tym serwisem lepiej kupować u tych sprzedawców, którzy mają jak najlepszy feedback (szczegóły sprzedawcy, pozytywne komentarze coś jak na Allegro).

Dobry poradnik omawiający zakupy na AliExpress jest tutaj:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-z...xpress_911
Poczytaj, bo to bardzo dobrze napisana instrukcja.
01-09-2016 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rambo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Oct 2016
Reputacja: 0
Post: #3
AliExpress moje opinie
Aliexpress jest o niebo lepsze jak Allegro. Na AE są darmowe wysyłki do tego kupujący jest chroniony na Allegro coś pójdzie nie tak to każą na policję składać zawiadomienie, kombinować, a tak naprawdę człowiek pozostaje sam z problemem i musi się użerać ze sprzedającym, a na AE jeden przycisk i wszystko można odwrócić. Szczerze polecam teraz płaci się jak w Polsce więc nie ma problemów z zakupami na Aliexpress.
30-10-2016 10:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judyta Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Czy na AliExpress opłaca się kupować - opinie
Jedyny mankament to długi czas oczekiwania na produkty.
21-11-2016 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jozef34g Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Mar 2018
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Czy na AliExpress opłaca się kupować - opinie
Tak to już jest z tym ;-(
02-03-2018 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
cdach Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2020
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Czy na AliExpress opłaca się kupować - opinie
Moim zdaniem jest bardzo dużo fajnych aukcji, na które warto zwrócić uwagę.
18-05-2020 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
yanopid1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: May 2020
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Czy na AliExpress opłaca się kupować - opinie
Sam często kupuję bo tanie rzeczy na ali Uśmiech
26-05-2020 09:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mortek1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Jun 2021
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Czy na AliExpress opłaca się kupować - opinie
Aliexpress wciąż jest bardzo opłacalny, nawet z vatem. Owszem nie wszystko warto, ale nie oszukujmy się, większość rzeczy np. na allegro pochodzi z Chin.
24-08-2021 20:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Maseczki ochronne z AliExpress wysyłka z Polski mathias 2 6,563 24-08-2021 20:42
Ostatni post: Mortek1
Gwiazdka Zakupy na AliExpress Janus 6 68,772 28-02-2020 00:42
Ostatni post: cole.joanny
Gwiazdka Promocje w AliExpress Santi 0 3,003 17-08-2015 22:09
Ostatni post: Santi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości