-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś podszywającego się pod reklamy na stronie
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #1
Coś podszywającego się pod reklamy na stronie
Mam stronke i na localhost zauwazylem, ze tam gdzie mam zdefiniowane reklamy wstawiaja mi sie dziwne reklamy z dziwnych adresow www, ale podgladajac kod HTML nic takiego tam nie bylo. Dopiero przy zastosowaniu zaawansowanych narzedzi widac bylo, ze w stronie laduja sie dziwne skrypty, ktorych byc nie powinno i ktore pobierane sa z dziwnych adresow www:
ad.emea.doubleclick.net
ad.yieldmanager.com
gnet.hit.demius.pl


[Obrazek: yieldmanager.jpg]

A normlane reklamy byly chowane w jakies niewidoczne ramki. Ta sama strona, ale juz na serwerze byla OK bez dziwnych takich rzeczy.
Zaczalem skanowac komputer chyba 3 antywirusy polecialy nic nadzwyczajnego nie wykryly. Jakies tam 3-4 pliki podejrzane, ktore wywalilem.
I nic strona nadal ladowala jakies smieci. Wzialem odinstalowalem caly Wampserwer bo na tym to stalo i postawilem wszystko na nowo.
Chyba z raz mi sie wydawalo, ze na nowej wersji byly te dziwne reklamy, ale pozniej juz wszystko ustapilo.
Nie wiem skad sie to bralo i gdzie w ogole siedzialo. Strona nie mogla byc zainfekowana bo sprawdzalem kod zrodlowy, to bralo sie jakby przy ladowaniu strony cos ladowalo dodatkowe takie smieci, ale nie wiem co. Czy z Wampserwera cos pochodzilo czy jednak mialem cos w komputerze, ktore takie cos dodawalo, ale jak pisze antywirusy nic nadzwyczajnego nie wykryly.

Pewnie rzadki przypadek, ale moze ktos kiedys sie do tego odniesie.
24-04-2013 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #2
RE: Coś podszywającego się pod reklamy na stronie
Programy antywirusowe nie zawsze wykrywają wszystkie zagrożenia, niektóre też nie monitują przy plikach, które nie są malware, ale jednak mają uciążliwe działania.
Można tym próbować szukać podejrzanych plików na komputerze.
[Obrazek: 7018349400_1366822152.jpg]

Efekt wyżej skanowanie antywirusami, a Malwarebytes Anti-malware jeszcze znalazł coś dodatkowo ukrytego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2013 18:56 przez phiphi.)
24-04-2013 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #3
RE: Coś podszywającego się pod reklamy na stronie
Albo takie coś Anvi Smart Defender można sobie zainstalować i przelecieć system w poszukiwaniu podejrzanych plików. Także antywirus plus inny jakiś skaner malware i jak system wraca do stabilności nie ma z nim problemów to jest O.K. W innych przypadkach system na nowo.

[Obrazek: anvismartdefender.jpg]

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
26-04-2013 10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostrzeżenie Niebezpieczny wirus podszywający się pod policję applex 3 14,289 08-08-2013 18:42
Ostatni post: Zuzia
Pytanie Problem z Delta Search jak się tego pozbyć? Zuzia 1 4,028 18-07-2013 11:30
Ostatni post: Kochang

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości