-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Certyfikat CE zatrzymanie przesyłki przez Urząd Celny
Cezary Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
Post: #1
Ostrzeżenie Certyfikat CE zatrzymanie przesyłki przez Urząd Celny
Nie wiem czy to prawda, ale coraz więcej mówi się, że Urząd Celny zatrzymuje paczki z Chin z telefonami i inną elektroniką celem sprawdzania czy towar posiada certyfikat CE. Umieszczenie na wyrobie certyfikatu CE jest deklaracją producenta, że oznakowany wyrób spełnia wymagania dyrektywy Unii Europejskiej co do bezpieczeństwa i zdrowia, ale wygląda na to, że UC zaczął w większym stopniu interesować się towarem z Chin celem kontroli certyfikatu CE.

Osoby, które przeszły procedurę zatrzymania przesyłki ze względu na brak CE, prosiłbym o podzielenie się doświadczeniami może to pomoże innym. Sam ostatnio zamawiałem towar, ale jestem ciekawy co dalej paczka dojdzie, czy mi zatrzymają telefon.

Prosiłbym o trzymanie się tematu:
Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC
24-02-2017 18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kaziu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
Post: #2
Certyfikat CE i telefon z Chin
Na jednym z for widziałem, ktoś poruszył taki temat, ale moim zdaniem to było jest i będzie, że na sprzęt wymagany jest certyfikat CE, ale czy teraz kontrole się nasiliły? Znajomy zamawiał ostatnio kilka towarów i wszystko bez problemu doszło nawet kamerka elektroniczna. Sam kupiłem też jakiś czas temu telefon zobaczymy jak dojdzie wtedy napiszę więcej.
25-02-2017 12:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kamilo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
Post: #3
Zatrzymanie paczki z Chin
Celnicy zatrzymują paczki z Chin? Coś jest na rzeczy, bo ostatnio sporo pojawia się na ten temat materiałów, ale wg mnie kontrole paczek były są i będą, ale czy teraz dokładniej weryfikuje się paczki i więcej paczek zatrzymuje do kontroli czy to tylko szum medialny nie wiem, ale wart poczytać:
Cytat:Funkcjonariusze Służby Celnej z Przemyśla notują duży wzrost ilości telefonów komórkowych przesyłanych w obrocie pocztowym. Celnicy weryfikują nie tylko wartość przesyłek, ale też kwestię bezpieczeństwa produktów, które w wielu przypadkach nie spełniają wymogów i zgodnie z przepisami UE nie mogą być wprowadzone na polski rynek.

[Obrazek: certyfikat_ce_paczki_z_chin.jpg]

Foto pochodzi ze strony Izby Celnej w Przemyślu - swoją drogą ładna blondynka tam pracuje ;-)

Więcej informacji na stronie UC:
Kod:
http://www.przemysl.scelna.gov.pl/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/ce5C/content/nie-spelniaja-wymogow-nie-moga-byc-dopuszczone-do-obrotu?redirect=http%3A%2F%2Fwww.przemysl.scelna.gov.pl%2Fstart%3Fp_p_id%3D101_I​NSTANCE_1Vnr%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_co​l_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_count%3D2#p_p_id_101_INSTANCE_ce5C_

Warto też poczytać materiał ze strony TVP Info - Smartfony z Chin zalewają Polskę mogą zapalać się lub wybuchać.
Kod:
http://www.tvp.info/29214759/moga-zapalac-sie-lub-wybuchac-smartfony-z-chin-zalewaja-polske

Jak wynika z materiałów telefonów z Chin przychodzi naprawdę dużo. W ciągu jednego miesiąca celnicy z Przemyśla skontrolowali 12000 przesyłek pocztowych zawierających telefony komórkowe i wiele z nich nie miało znaku CE. Telefony sprowadzane są nielegalnie, bo nadawcy zaniżają wartość towarów, aby odbiorca uniknął płacenia cła i podatku. W tym celu wypełniana jest deklaracja celna, w której wartość towaru wynosi poniżej 45€, dzięki czemu przesyłki zwolnione są z należności przywozowych. Z ocen rzeczoznawców wynika, że faktyczna wartość telefonów jest znacznie wyższa i wynosi np. ponad 1 tys. złotych za jedno urządzenie.

Moim zdaniem smartfon ze sklepu w Polsce niczym nie różni się od tego z paczki z Azji. Jeden i drugi z Chin przyjechał, tylko na tym w sklepie w Polsce zarabia pośrednik. A CE na tych produktach jest tyle samo warte, jak samemu namalowane.

Inna sprawa, bo podobno tylko UC Przemyśl odstawia takie szopki (zresztą dopiero od grudnia 2016, bo wcześniej im te telefony nie przeszkadzały), w innych UC płaci się normalnie VAT i po sprawie. Wychodzi więc na to, że Przemyśl działa na szkodę budżetu państwa Diabeł

Moim zdaniem komuś po prostu jest nie na rękę, aby ludzie kupowali sami omijając pośredników w PL. Nawet gdyby większość musiała zapłacić podatek to i tak się to opłaca, bo jest dużo taniej niż kupując taki sam model w PL, a też większy wybór jest w Chinach.

Na koniec dodam, bo wiele osób ma z tym problem do jakiej kwoty jest zwolniony towar z Chin z cła i podatku? Do równowartości 45€ przesyłki zwolnione są z należności przywozowych. Warto to wiedzieć.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2017 18:48 przez Kamilo.)
26-02-2017 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mma_maniek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 0
Post: #4
Certyfikat CE i zatrzymany telefon z Chin
Zarejestrowano ponad 12 tys. przesyłek, z tego 40% to telefony, a do UKE na badania skierowano 150 O matko

Moim zdaniem jak ktoś zamawia typowy szajs z Chin jak telefon z Indii za 15 dolarów to nic dziwnego, że taki sprzęt jest zatrzymywany. Najgorszy sort do Europy lepiej, aby nie trafiał. Jak ktoś nie ma pieniędzy, aby kupić telefon tylko kupuje po jakichś dziwnych portalach coś co kosztuje grosze, to niech się nie dziwi, że takiego najgorszego sortu nikt do Europy wpuszczać nie chce. Moim zdaniem problem wyolbrzymiany.
26-02-2017 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sajmon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Certyfikat CE zatrzymanie przesyłki przez Urząd Celny
Dwa razy mi się zdarzyło że zatrzymali mi paczkę na granicy, dużo załatwiania było :/
08-03-2017 08:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kaziu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Certyfikat CE zatrzymanie przesyłki przez Urząd Celny
Tylko potwierdzasz, że nie jest tak jak piszesz. Jak UC kwestionuje wartość to prosi o dokument potwierdzający zakup, wysyła się mailem fakturę, zrzut z aukcji i tyle jest załatwiania. UC skoryguje wartość naliczy podatek jeśli to tylko telefon i tyle. Certyfikat CE to inna sprawa, ale jak coś nie może być dopuszczone to osoba zamawiająca takiej paczki po prostu nie otrzyma. Co innego wprowadzać kontener towaru z Chin do obrotu i handlu wtedy trzeba mieć stosowne certyfikaty i jest trochę załatwiania aby się wszystko zgadzało, ale nie jakaś tam jedna paczka z baterią w środku.
Ponadto temat z tym CE tylko rozdmuchany i to na innym forum, a nijak ma się to do rzeczywistości.
08-03-2017 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alaska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
Post: #7
Certyfikat CE
Z tego co się orientuję to dotyczy to głównie Podkarpacia.

Brak jest możliwości zwolnienia towaru do procedury dopuszczenia do swobodnego obrotu. Zgodnie z brzmieniem Ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku prywatny importer może wypełnić obowiązki producenta i dostarczyć do Oddziału Celnego brakujące dokumenty tj.
● dołączonej kopii deklaracji zgodności lub uproszczonej deklaracji zgodności zawierającej adres internetowy, pod którym można uzyskać pełny tekst deklaracji zgodności,
● instrukcji obsługi i informacji dotyczących bezpieczeństwa użytkowania sporządzonych w języku polskim,
● nazwy producenta oraz pocztowego adresu kontaktowego producenta w języku polskim,
wszystko to jest opisane w prawie telekomunikacyjnym.
Po dostarczeniu wymaganych dokumentów wyrób może być oddawany do użytku dla własnych potrzeb w krajach Unii Europejskiej lub państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA). Strona może zadysponować towarem poprzez zmianę procedury celnej i zgłoszeniem towaru do innej dopuszczalnej procedury celnej. W związku z powyższym, jeżeli w terminie 7 dni od dnia otrzymania pisma Strona nie podejmie działań zmierzających do uregulowania statusu prawnego towaru, organ celny podejmie z urzędu działania w tym zakresie.
11-03-2017 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #8
Certyfikat CE i telefon z Chin
Na jednym z for gość opisywał, że zatrzymali mu tablet w UC w Przemyślu ten owiany złą sławą Diabeł tak więc internauta ten instrukcję z języka angielskiego na język polski przetłumaczył, postarał się o certyfikat CE od firmy (dosłali mu dokument potwierdzający, że tablet taki posiada CE) i wysłał on wszystko to do UC jako załączniki pdf. Wszystko to do tabletu Chuwi Vi8 Plus i UC na podstawie tych dokumentów zezwolił na oddanie temu użytkownikowi tego urządzenia. Paczka w UC spędziła od 08.02.2017 do 14.03.2017, tak więc jak widać jak się człowiek postara to się da obejść ten problem z certyfikatem CE ;-)
16-03-2017 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
albert66 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Certyfikat CE zatrzymanie przesyłki przez Urząd Celny
Mi jeszcze nigdy nie zatrzymali przesyłki. Widocznie mam szczęście Uśmiech
30-03-2017 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #10
Certyfikat CE zatrzymanie paczki i odzyskanie pieniędzy
Opiszę mój przypadek, a więc tak niektórzy, kiedy znajdą się w ww. sytuacji chcą odzyskać pieniądze, jeśli towar jest odsyłany do nadawcy. Są zapewne osoby, które otrzymują 100% zwrotu zależy to od sklepu i sprzedawcy. Mój przypadek. Odzyskałam o 30$ mniej, ale sama tak uzgodniłam ze sprzedawcą towar był wart 430$ USD. Towar wracał z UC (ten owiany złą sławą) na systemie śledzenia był widoczny powrót paczki do Chin. Najpierw prowadziłam ustalenia ze sprzedającym celem odzyskania szybciej zwrotu. Sama zaproponowałam zwrot pomniejszony o 30$ ze względu kosztów jakie sprzedawca musiał ponieść. Generalnie to moja wina – towar zamawiany bez CE, a to było w moim interesie, aby wiedzieć co można czego nie. Sprzedawca zrobił wszystko prawidłowo więc to nie jego wina, że towar został zatrzymany w Polsce. Zgodnie z moją propozycją po ustaleniach złożyłam spór i w przeciągu jednego dnia było po sporze i oczywiście miałam też zwrot środków na konto pomniejszone o te 30$.
11-04-2017 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości