-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak polskich znaków w poczta Windows Live Mail
zebra Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 1
Post: #1
Żarówka Brak polskich znaków w poczta Windows Live Mail
Od czasu kiedy przeszedłem na Windows 10 i nowszą wersję poczty Windows Live Mail 2012 zdarzało mi się, że w niektórych otrzymywanych wiadomościach e-mail, które sam wcześniej wysyłałem nie miałem polskich znaków. To znaczy jak pisałem mail wszystko było OK, ale jak wysłałem i potem sprawdzałem w wysłanych to pojawiały się krzaczki. Zastanawiałem się czy aby wiadomości wysyłane do innych osób są poprawnie przez nich odczytywane. Trochę też irytowało mnie to, że niektóre wiadomości e-mail nie zawierają polskich znaków.

   

Widziałem że też inne osoby miały z tym problem:
Cytat:po aktualizacji do systemu Windows10 w niektórych mailach, które otrzymuję pojawiają się krzaki (w niektórych znakach, inne są ok):
zamiast ś - ¶
zamiast ą - ±
zamiast Ś - ¦


Nieprawidłowe czcionki - brak polskich liter w wiadomościach e-mail

Trochę się namęczyłem z tym problemem, ale nie znalazłem odpowiedzi w sieci, a doszedłem do rozwiązania samemu.
Musimy wejść do ustawień poczty Plik->Opcje->Poczta gdzie w zakładce Wysyłanie zmieniamy kodowanie znaków z Środkowoeuropejski (ISO) na Środkowoeuropejski (Windows). Tak jak na poniższym zrzucie.

   

Dalej w tych samych opcjach, ale zakładce Czytanie też zmieniamy na Środkowoeuropejski (Windows). Opcje zmieniamy tak jak na poniższych zrzutach.

   
   

Pomysł Po tych zmianach powinniśmy mieć już rozwiązany problem ze znakami w poczcie Windows Live Mail.
Jeśli ktoś będzie korzystał z tego rozwiązania proszę pozostawić informację potwierdzającą działanie. Jak piszę sam do wszystkiego doszedłem więc nie mam pewności, że wszystko będzie na 100% poprawnie, ale jeśli to będzie potwierdzone wtedy będzie wiadomo, że ten sposób rozwiązuje dany problem bezbłędnie.
22-06-2016 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
darolek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Brak polskich znaków w poczta Windows Live Mail
Brawo i dziękuję.
To jedyna sensowna i działająca porada w tym temacie czcionek w "windows mail"
Nawet młodzież z microsoftu nie potrafiła mi pomóc (!)

Jeszcze raz Dziekuję

D@rolek von Knabersdorf
15-03-2017 08:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Konfiguracja skrzynki e-mail Windows Live Belau 1 4,208 17-05-2015 16:52
Ostatni post: zuzi
  Problem z działaniem Chrome w Windows 8.1 Jogin 8 16,869 31-01-2014 14:52
Ostatni post: Jogin
  CCleaner program do czyszczenia systemu Windows ze zbędnych plików i wpisów w regedit zuzi 0 4,167 25-04-2013 22:17
Ostatni post: zuzi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości