-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak możliwości wgrania polskiego języka
RAIN MAN Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 0
Post: #1
Smutek Brak możliwości wgrania polskiego języka
Witam, mam problem z wgraniem języka polskiego do jak sądzę tabletu firmy Amazon model dołączam poniżej w fotkach bo nie wiem gdzie dokładnie go szukać.

Nie ma ma w nim polskiego języka i nie wiem jak go wgrać dlatego proszę o pomoc.

Również nie ma możliwości zainstalowania żadnej gierki ze stronki AppStore.
Jest na stronie Google Play oprogramowanie które podobno po zainstalowaniu go i wpisaniu odpowiedniego kodu zmienia język lecz nie mogę sobie z tym poradzić bo nie chce się ono zainstalować nawet jak się ma konto na stronie sklepu.
Pozdrawiam i liczę na pomoc w rozwiązaniu problemu.


Kod:
https://drive.google.com/file/d/0B0xr9-G1GnKbOVNaUzgyVGFvOEU/view
https://drive.google.com/file/d/0B0xr9-G1GnKbOXN2VFliVUNUNk0/view
https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale
02-06-2016 03:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #2
Spolszczenie Kindle Fire Amazon
Podaj dokładny model tego tabletu bo jest na foto niby SV98LN i wychodzi na to, że jest to Kindle Fire 7, ale lepiej podać cały pewny model wtedy łatwiej coś zaradzić.

Jest to urządzenie budżetowe, które są wyraźnie tańsze jak na tablety, ale parametry mają dość przeciętne ponadto tłoczony w Chinach.

Cały czas nie wiem czy jest to typowy tablet czy typowy czytnik jaki Amazon wypuścił na bazie systemu Android. Tablety Fire działają pod kontrolą systemu FireOS, opartego o Androidzie. Ich obsługa różni się dość mocno od innych urządzeń z Androidem. Nie mamy choćby pulpitów, gdzie organizujemy nasze ikony czy dodatki. Jesteśmy jakby w aplikacji Amazonu, z której uruchamiamy inne aplikacje i treści.

Wykrzyknik W przeciwieństwie do czytników Kindle, tablety Fire mają polską klawiaturę i można ją bez problemu włączyć w ustawieniach, ale podobnie jak w innych Kindle, nie ma polskiego menu.

Z tego jak widzę na stronie Amazon jest trochę najpopularniejszych języków, ale PL nie ma.
Jest na tablety aplikacja MoreLocale 2, która dokonuje zmiany języka, ale jak piszę Twoje urządzenie to chyba tablet, ale nie taki jaki ma większość. Jak napisałem jest oparty na systemie Android, ale przerobionym na potrzeby czytników.

Na zwykłych tabletach można zmienić ROM, dodać sam język do systemu lub wgrać spolszczenie, ale tutaj takich rzeczy raczej nie zrobisz.
Moim zdaniem pozostaje Ci korzystanie z angielskiego lub kupno zwykłego tabletu bo ten czytnik tablet to raczej dedykowane rozwiązanie dla kogoś kto chce mieć np. dopasowany czytnik do czytania czasopism.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
02-06-2016 10:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RAIN MAN Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Brak możliwości wgrania polskiego języka
Witaj, możesz jakąś instrukcję podać jak mam tego dokonać aby móc Ci ten dokładny model podać ???
Gdzie mam wejść i co zrobić aby te dane wyświetliło ???
Masz rację język można zmienić ale i tak całe menu pozostaje niestety w wersji angielskiej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2016 12:52 przez RAIN MAN.)
02-06-2016 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Piotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Brak możliwości wgrania polskiego języka
To będzie Kindle Fire 7 i raczej ciężko będzie Ci wgrać język polski do tego Kindle. Widziałem kiedyś u wujka jak miał czytnik, ale stary taki typowy na pdf-y do czytania tylko książek. Dobre to jest bo ekran nie świeci wygląda jak kartka papieru więc książki się czytało jak te papierowe. Jednak w praktyce nie miałem do czynienia z nowszymi modelami to jest niby tablet-czytnik, ale jak Android też wywodzi się z Linux-a tak i ten Kindle ma w sobie system wywodzący się z Linux->Android->FireOS, także jest to już całkiem coś innego niż sam Android i tutaj nie będzie tego co jest w typowym Androidzie.

Dokładna wersja urządzenia powinna być gdzieś też w ustawieniach (Settings).

Zmieniasz nie sam język, ale klawiaturę, a języka tam nie ma jest chyba tylko kilka najpopularniejszych. Czytnik ten też pewnie nie był przewidziany na PL rynek dlatego nie ma wsparcia oficjalnego z PL językiem. Nowsze czytniki sprzedawane u nas w kraju mają polski, ale ten nie ma i pewnie nigdzie nic nie znajdziesz. Jak piszę to urządzenie dla węższej grupy, także wiele kombinacji dla niego nie będzie. Jeśli to też z wyglądu i w sposobie działania (ekran, wyświetlacz) czytnik na bazie tabletu to wolałbym zwykły tablet większe możliwości. Sam czytnik jest OK, ale jak piszę jak widziałem te starszego typu do czytania książek w sam raz bowiem patrzysz jak na kartkę papieru, ale raczej filmy, foto znów na takim czymś nie będą tym samym co oferują tablety, tabletów wada znów taka, że w nocy jednak męczą w jakiś sposób oczy bo świecą.

Chyba nie masz wyjścia i pozostaje korzystanie z ustawionym językiem angielskim na tym tablecie.

p.s. moja rada sprzedaj to i poszukaj za te same pieniądze czegoś z najnowszym OS, ale nie w PL (tutaj płacisz za markę, urządzenia lipne za 500 zł, niby lepsze za 1000 zł), ale tutaj kupisz za 300 zł dobry sprzęt. Da się i taniej. Nie ma lepszego miejsca jak Chiny. A Twój sprzęt jak zobaczysz z tyłu też tam robiony.
http://darmowyinternet.net/sklepy/
02-06-2016 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RAIN MAN Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Brak możliwości wgrania polskiego języka
A mam teraz takie pytanie gdyż kosztował ten tablet około 250 zł to akurat nie jest ważne.
Na utracie gwarancji również mi nie zależy.
Lecz do czego dążę czy byłaby taka opcja aby wszystko z niego wywalić i na przykład wgrać nowego androida już z językiem polskim ???
Mam na myśli czy się da tak jak w komputerze stacjonarnym lub laptopie zrobić format i całkowicie go wyczyścić i opcja wyżej opisana, hmmm...???
Jeśli tak to proszę o instrukcję jak tego można dokonać.
02-06-2016 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #6
Kindle Fire - Custom ROM
U nas w Polsce sprzęt Kindle nie jest dobrze znany i też mało osób interesowało się tworzeniem różnych modyfikacji na ten sprzęt.
Na anglojęzycznym forum X D A są opisy jak wgrać CyanogenMod lub inny jakiś custom ROM do Kindle Fire, który zawiera polski język.
Jest jednak z tym trochę zabawy, nie ma pewności że wszystko będzie też działać oraz należy być ostrożnym bo można z tabletu zrobić cegłę, a wtedy już raczej sam go nie wskrzesisz.
W załączniku zostawiam linki gdzie masz poradnik (angielska wersja) zmiany ROM-u w Kindle Fire na zwykły ROM Android tzn. CyanogenMod 7.
CyanogenMod to oprogramowanie open source będące modyfikacją systemu operacyjnego Android.

CyanogenMod na Amazon Kindle Fire oraz Custom ROM dla Kindle.

.txt  kindle_fire_rom.txt (Rozmiar: 147 bajtów / Pobrań: 14)

Jak nie przerabiałeś tematów z wgrywaniem ROM-ów to musisz się trochę pobawić i przerobić opisy co i jak bo są pewne schody i też trzeba wiedzieć co się robi bo jedna pomyłka i masz tablet cegła ;-)

Tutaj na forum jest osoba, która ma sporą wiedzę odnośnie takich rzeczy i jak nie umiałbyś sam lub bał to mogę podać namiary. Za jakieś parę złotych by to zrobił nie jednej osobie już uceglony telefon naprawił, a co dopiero zmiana software, ale do tego trzeba pewnej wiedzy i czasami odpowiedniego sprzętu.

Cytat:Mam na myśli czy się da tak jak w komputerze stacjonarnym lub laptopie zrobić format i całkowicie go wyczyścić i opcja wyżej opisana...
To nie tak tutaj procedura wymazywania i wgrywania systemu jest całkiem inna.

Także instrukcje Ci podałem masz jedną pewną na anglojęzycznej stronie, z pół dnia będziesz musiał na to poświęcić.

A tutaj na filmiku tablet Kindle Fire po zmianie systemu na zwykłego Androida.


02-06-2016 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Próba wgrania romu z karty sd Lenov27 9 10,699 06-08-2016 16:02
Ostatni post: Cezary
  Acer Iconia Tab A511 brak polskiego menu sitola 10 12,113 11-02-2016 13:32
Ostatni post: WiFi
  Orange FunTab 7.0 - reset języka emuq 7 27,555 05-11-2013 01:16
Ostatni post: Kajzerka
  Brak aparatu w tablecie Goclever t76 gpstv kosher 5 9,191 25-07-2013 19:28
Ostatni post: Admin
  Brak połączenia z netem w tablecie tercjusz 3 7,017 28-03-2013 20:32
Ostatni post: remi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości