-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aquapark Tatralandia
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #1
Oczko Aquapark Tatralandia
Niektórzy zapewne słyszeli, a inni nawet mieli okazję być w miejscu jakim jest aquapark Tatralandia, który znajduje się zaraz po drugiej stronie granicy Tatr. Ktoś nie wie o co chodzi, czym jest Tatralandia niech zobaczy filmik Zawstydzony ale też wyjaśnię słownie:
Cytat:Tatralandia Holiday Resort to największy całoroczny kompleks wodny z noclegami na terenie Słowacji, Czech i Polski. Znajduje się w regionie Liptów, który słynie z licznych zabytków, charakterystycznej kultury ludowej i folkloru, w otoczeniu najwyższych słowackich pasm górskich – Tatr Wysokich i Niskich, Małej i Wielkiej Fatry oraz Gór Choczańskich.
Tatralandia oferuje wiele rozrywek, ale to nic bo niedawno też otwarto symulator swobodnego spadania Superfly. I to jest dopiero prawdziwy odjazd.
Cytat:SUPERFLY w Tatralandia

Jest to atrakcja przeznaczona zarówno dla szerokiej publiczności, jak i dla zawodowych skydiverów w ramach ich treningu. Superfly Tatralandia to jedyny w swoim rodzaju aerodynamiczny tunel – symulator swobodnego spadania – z kolistą przeszkloną komorą lotu o średnicy 4,3 metra i wysokości całkowitej 14 metrów. Powietrze w komorze krąży z prędkością do 300 km/h. W ten sposób warunki w niej panujące są identyczne jak przy swobodnym spadaniu. Każdy może spróbować latania i unoszenia się w bezpiecznych warunkach pozostając pod ciągłym nadzorem instruktorów.

Sport ten jest przeznaczony dla wszystkich osób zdrowych fizycznie w wieku od 5 do 100 lat, tzn. o wzroście powyżej 110 cm. Nie jest wymagane żadne doświadczenie ani specjalne przygotowanie fizyczne.

Czas latania w symulatorze podzielony jest na 1,5 minutowe wejścia, przy czym można odbyć kilka sekwencji za sobą z krótkimi przerwami. Początkującym zaleca się 3 - 6 min latania, co odpowiada 5 - 10 skokom z wysokości 4000 m.

Każdy klient przed lotem musi przejść krótkie szkolenie z instruktorem, podczas którego dowiaduje się, co go czeka, przyswaja sobie podstawowe zasady latania w symulatorze swobodnego spadania, podstawową pozycję podczas lotu oraz sposób wchodzenia i wychodzenia z komory lotu, a także sygnały, za pomocą których będzie porozumiewać się z instruktorem podczas pobytu w komorze. W czasie lotu instruktor znajduje się z klientem w komorze i pomaga mu panować nad ciałem w powietrzu. Po zakończeniu lotu klient może obejrzeć nagranie z lotu i zabrać je do domu na DVD jako pamiątkę z tego niezwykłego przeżycia.

Wyróżniamy dwie sekcje latania w symulatorze swobodnego spadania SUPERFLY Tatralandia, a mianowicie Funflight i Sportflight.
Funflight to latanie dla wszystkich, którzy nie mają żadnego doświadczenia w skydivingu ani lataniu w symulatorze.
Sportflight jest przeznaczony dla osób, które mają odpowiednie doświadczenie w lataniu w symulatorze lub swobodnym spadaniu i zajmują się skydivingiem sportowo. Do tej kategorii może zaliczać się również amator bez doświadczenia spadochroniarskiego, który odbędzie w SUPERFLY specjalny 30-minutowy kurs instruktażowy.
13-07-2013 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości