-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android 4.4 KitKat na Xperia Mini Pro (podobnie na Mini/Active/Live with Walkman)
wojtas98 Offline
Pomocnik
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 4
Post: #1
Android 4.4 KitKat na Xperia Mini Pro (podobnie na Mini/Active/Live with Walkman)
Aby mieć androida 4.4 kitkat na xperia mini pro
trzeba zainstalować flashtool i sterowniki, chwilę czasu oraz trochę chęci
Xperia mini pro na Legacy ROMie w wersji 4.4.0, stable, SYSTEM TYLKO DLA TELEFONÓW ZE ZŁAMANYM BOOTLOADEREM, JEŻELI NIE WIESZ CO TO BOOTLOADER, FLASHTOOL, RECOVERY NIE BIERZ SIĘ ZA TO BO UWALISZ TELEFON. A w serwisie Cię policzą od stówy w górę za 15 minut roboty.

Przed zainstalowaniem przeczytaj żeby nie było bezsensownych komentarzy typu: nie działa mi... lub interface nie jest dokońca przetumaczony(niestety tego nie robił polak więc jest trochę angielskich słów w ustawieniach) Link z listą rzeczy które działają lub nie:
Kod:
https://github.com/LegacyXperia/local_manifests/wiki/CM11.0-kernel-3.4-status

Rom pobrany z:
Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2545367

Jak zainstalować androida 4.4 ?

1. Flashujemy boot.img flashtoolem (telefon w fastboot mode) - boot.img znajduje się w paczce z xda, razem z ROMem, jeżeli flashtool nie będzie mógł wyszukać pliku w danej lokalizacji zmieńcie w oknie wyszukiwania uruchomionym przez flashtoola poszukiwane rozszerzenie na .img

2. Z recovery instalujemy paczkę zip z systemem

3. Również z recovery instalujemy paczkę z gapps:
Kod:
http://legacyxperia.basketbuild.com/index.php?dir=main/cm11.0/

4. Wipe wszystkiego (data, system, cache itd - dla pewności)(jeśli nie chcesz nie musisz od wersji cm 10.2 i wyżej nie trzeba)

5. Reboot, ciesz się.

W razie jakichkolwiek pytań/problemów komentarz postaram się pomóc

Nie odpowiadam za uwalenie telefonu w wyniku flashowania(chociaż nie powinno być jakich kolwiek problemów)
Llink do filmiku jak system mniej więcej działa:




Systemu używam sam, mam powgrywane trochę rzeczy, mimo tego chodzi cały czas tak jak na filmiku czyli dość szybko, nie sypie się.

Przepraszam że filmik nie ma dźwięku ale mój aparat nie pozwala mi na to (nie ma mikrofonu). Głośnik w telefonie działa prawidłowo.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2013 18:02 przez wojtas98.)
30-11-2013 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
_q3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Android 4.4 KitKat na Xperia Mini Pro (podobnie na Mini/Active/Live with Walkman)
Mam Xperia Active. Wydaje się, że zgodnie z wątkiem na forum X D A wykonałem wszystkie kroki po kolei. Niestety po włączeniu telefonu mam efekt bootloop. Walczyłeś z czymś takim?

Rozwiązanie problemu:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-a...44#pid4144
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2014 00:26 przez _q3.)
04-01-2014 00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wojtas98 Offline
Pomocnik
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 4
Post: #3
RE: Android 4.4 KitKat na Xperia Mini Pro (podobnie na Mini/Active/Live with Walkman)
(04-01-2014 00:25)_q3 napisał(a):  Mam Xperia Active. Wydaje się, że zgodnie z wątkiem na forum X D A wykonałem wszystkie kroki po kolei. Niestety po włączeniu telefonu mam efekt bootloop. Walczyłeś z czymś takim?

Najlepiej by było jakbyś nagrał filmik który pokazuje co się dzieje z twoim telefonem i wysłał mi go na maila.
Ale możliwe że poszło coś nie tak jeśli nie masz odblokowanego bootloadera, nie wgrałeś dobrze kernela, nie miałeś włączonych ustawień nieznane źródła i debukowanie USB lub nie posiadałeś roota podczas wgrywania softu na telefon.
Jeśli telefon ci nie działa(nie wiem dokładnie co to efekt bootloop(pokaż na filmie)) spróbuj wgrać starego softa plikiem .ftf wyśle ci go na maila. Jeśli nie wiesz jak to wgrać to robisz tak jak pisałem:
-włączasz flashtoola
-naciskasz błyskawice
-flashmode
-wybierasz soft (plik .ftf) w tabelce wipe musi być zaznaczone wszystko czyli DATA, CACHE i APPSLOG
-naciskasz flash
- po pojawieniu się instrukcji podłącz telefon w trybie fastboot
-czekasz aż skończy wgrywać
- włączasz normalnie telefon
-masz starego anroida.

możliwe że zadziała napisałem że nie odpowiadam za zepsucie telefonu ale pomóc mogę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2014 10:54 przez wojtas98.)
04-01-2014 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RoboCop Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 2
Post: #4
RE: Android 4.4 KitKat na Xperia Mini Pro (podobnie na Mini/Active/Live with Walkman)
Co to jest BootLoop ? Z angielskiego boot czyli rozruch loop inaczej pętla, czyli ciągłe ładowanie animacji startowej lub pozostanie na logu startowym. BootLoop zazwyczaj pojawia się po nieudanym wgraniu oprogramowania, systemu operacyjnego, ale może się pojawić też w innych przypadkach np. przy nieudanym tworzeniu praw administratora popularny root android.




Jak naprawić BootLoop
.

1. Wyłączamy telefon i odłączamy go od ładowarki.

2. Uruchom telefon w tryb boot-menu (czyli spróbuj wejść do trybu recovery) markowe telefony najprawdopodobniej tę funkcję będą miały wyłączoną, ale spróbować można. Robimy to przez kombinację przycisku Power i przyciski głośności VOL+ lub VOL-.
Warto poczytać jeśli się nie wie o co chodzi, reset systemu Android: http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...-reset_292

3. Wybierz wipe user data w Stock Recovery, wipe data/factory reset w ClockWorkMod Recovery (w boot-menu recovery poruszamy się przyciskami głośności operację zatwierdzamy HOME lub POWER).

4. Nastepnie Reboot system now lub Reboot Phone.

5. Jeśli telefon włączy się już normalnie to przywracanie ustawień i systemu zostało zakończone powodzeniem. Ale uwaga to zazwyczaj działa jak nie wgrywaliśmy nowego systemu, a tylko namieszaliśmy w systemie.

Jeśli te czynności nie pomagają, a wgrywaliśmy wcześniej system inny lub ten sam, ale proces się nie powiódł to musimy raczej stawiać system na nowo bo tylko to pomoże rozwiązać problem z BootLoop. To jest najprostsza i najszybsza droga do rozwiązania problemów z BootLoop'em.

Kolega q3 jak ma coś z Sony to w zestawie jest specjalne oprogramowane, które wgrywa fabryczny system (ROM) i przywraca sprawność systemu. Więc spróbuj naprawić telefon przez PC Companion i wtedy na nowo podjąć próbę wgrania systemu KitKat.

Generalnie telefon nie jest uceglony to tylko przejściowy problem, który idzie rozwiązać - piszę o tym, aby nie panikować tylko ;-)
04-01-2014 11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
_q3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Android 4.4 KitKat na Xperia Mini Pro (podobnie na Mini/Active/Live with Walkman)
No to po kolei:
Telefon: Xperia Active
Co było robione:
- root na systemie GB a następnie na ICS wg opisu na forum X D A wątek: 1695514 - wgrałem ICS w wersji ICS 4.1.B.0.587
- odblokowanie bootloadera wg opisu na forum - metoda 2 dla leniwych z forum X D A wątek 1879750 (po odblokowaniu sprawdziłem status w menu serwisowym i jest odblokowany).
- Następnie wgrałem CWM-based Recovery v6.0.4.5 wg opisu na forum (gdzieś mi wcięło linka).
- Po czym wg instrukcji na X D A zainstalowałem CM 11 wg kroków:
* fastboot flash boot boot.img
* fastboot erase system
* fastboot erase userdata
* Enter recovery, go to mounts and storage
* Format /system, then /data and then /cache
* Flash update zip
* Flash gapps
Do instalacji boot.img użyłem fastboot'a.
Efekt jest jak na filmiku z linka (kręci się w kółko): http://www.youtube.com/watch?v=Re3bpOlCgjo (przepraszam za słabą jakość, ale nie miałem nic rozsądnego pod ręką do nagrania filmu).
Wykonałem: wipe data/factory reset wg sugestii kolegi RoboCop ale nic to nie zmieniło.
Proszę o podpowiedź co zrobić Uśmiech. Dzięki i pozdrowienia dla forumowiczów.

PS (przypomniało mi się)
Do zainstalowania CM 11 użyłem plików: cm-11.0-20131225-NIGHTLY-LegacyXperia-satsuma.zip oraz gapps-kk-20131119-lite.zip pobranych z miejsca wskazanego na forum X D A.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2014 13:37 przez _q3.)
04-01-2014 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #6
Problem z BootLoop telefonu
Ten proces opisany przez autora tematu, jest zbyt złożony, aby powiedzieć gdzie tkwi problem z tym bootloop w Xperia. Może coś ominąłeś, (jeśli inni przerabiali ten sam model i im się udało), może akurat na twoim urządzeniu są problemy, aby to poprawnie postawić.

Jedyne, co radziłbym, bo to najprostsza droga, aby postawić system na nowo i aby wszystko działało wgrać system Android od 0.
Możesz działać tą aplikacją PC Companion lub też poprzez Update service - Sony Smartphones.
To powinno pozwolić, aby system wgrać na nowo.

Zresztą tutaj na forum angilskim ktoś miał podobny problem z bootloop i właśnie tymi narzędziami od producenta naprawił telefon. Jak coś translator i zobaczysz, że gość właśnie tak rozwiązał ten problem jaki sam masz.
Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2336315
04-01-2014 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
_q3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Android 4.4 KitKat na Xperia Mini Pro (podobnie na Mini/Active/Live with Walkman)
Dzięki za informację. Nie mniej przywróciłem sobie już poprzednią wersję systemu wgrywając odpowiedni plik tft. Pytanie jednak pozostaje co może być przyczyną takiego zachowania po zainstalowaniu CyanogenMod 11?
04-01-2014 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #8
RE: Android 4.4 KitKat na Xperia Mini Pro (podobnie na Mini/Active/Live with Walkman)
Oficjalnie nie ma wyszczególnionej informacji, aby CyanogenMod w wersji 11 wspierał Sony Xperia Active.
Jest informacja ale dla starszych wersji.
Kod:
http://download.cyanogenmod.com/?device=satsuma
Może to problem z kompatybilnością starszego telefonu z najnowszą wersją CM no ale znów na stronie anglojęzycznej opisują wersję 11 więc niby powinno to działać.
[Obrazek: 2JvwZI4.png]

Sam nie przerabiałem tego więc nie powiem co może być nie tak. Spróbuj może raz jeszcze na czysto postawić system i na nowo przerobić poradnik wgrywania tego KitKat może zrobiłeś coś nie tak.
04-01-2014 17:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
_q3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Android 4.4 KitKat na Xperia Mini Pro (podobnie na Mini/Active/Live with Walkman)
Tutaj jest:
Kod:
http://legacyxperia.basketbuild.com/index.php?dir=main/cm11.0/
Nie mniej poćwiczę jeszcze. Dzięki.

Znalazłem rozwiązanie. Było proste. Okazało się, że pliki zip, z których instalowałem system były OK na moim dysku (sprawdziłem integralność plików). Niestety po skopiowaniu na kartę SD jeden z nich został uszkodzony. Sprawdziłem teraz poprawność plików wprost na karcie i okazało się, że jeden jest uszkodzony. Skopiowałem ponownie poprawny i wszystko jest OK.
Dzięki za poświęcony czas.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2014 18:26 przez _q3.)
04-01-2014 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #10
RE: Android 4.4 KitKat na Xperia Mini Pro (podobnie na Mini/Active/Live with Walkman)
Widzisz bardzo prosty błąd, a tyle problemów i kto w ogóle pomyślałby, że plik został uszkodzony.

Jaki wczesnej miałeś system? I teraz masz normalną wersję systemu Android KitKat 4.4?
Ja mam 2 telefony Lenovo i ZTE, ale trochę mi nie podchodzą i myślę je wydać, ale mam starego Sony Ericsson Xperia X8, który mi bardzo pasuje, jednak tam mam system w wersji 2.1 ciekawi mnie czy dałoby się coś tam wrzucić lepszego.
04-01-2014 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android ZakoPower 21 165,874 05-03-2017 22:17
Ostatni post: Janus
Żarówka Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida android 455 1,134,410 15-07-2016 13:56
Ostatni post: Gilek
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,289 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android
Ostrzeżenie Problem z Androidem na Sony Xperia E1 dawid69 2 6,127 12-01-2016 23:23
Ostatni post: Pietras
  Xperia E1 problem z włączeniem swad357 2 7,474 24-09-2014 23:34
Ostatni post: Janus

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości