-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ainol Crystal 2 i Huawei e1750
ona2508 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Ainol Crystal 2 i Huawei e1750
Witam mam powazny problem. Korzystałam z tableta przez siec wifi nie bylo żadnych problemów. Po zakupie modemu i zainstalowaniu internet mobilny dzialal. Jednak po odlaczeniu modemu. Modem juz nie dziala nie jest w stanie polaczyc sie z siecia jak by tego bylo nie znajduje mojej sieci wifi domowej.,telefon ja znajduje i łączy się bez problemów. Jak moge sobie z tym poradzic ? jedynie reset tabletu pomaga ale znowu tylko na chwile
04-07-2013 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Ainol Crystal 2 i Huawei e1750
Hmm dziwna sprawa bo z tego jak zrozumiałem to wifi działało, modem był wykrywany i też miałaś internet przez modem (internet mobilny), ale po odłączeniu ani wifi ani net z modemu nie działa. A włączyłaś wifi w ustawieniach, sprawdź to. Jeśli zaś reset pomaga wskazuje to raczej na nieprawidłowy objaw. Gdybyś mogła sprawdzić czy inny modem wywołuje taki objaw też można byłoby sugerować coś, że zachodzi jakiś konflikt.
Tablet Ainol to fajny sprzęt, stylowo wykonany, miałem kilka miesięcy temu taki biały dla dziewczyny to luks sprzęt, ale w moim przypadku dało się odczuć, że się znacznie grzeje.
Obstawiam, że to może być defekt, że po podłączeniu modemu coś zaczyna szwankować, ale musisz potestować różne kombinacje bo może ten modem jest prądożerny i obciąża bardzo tablet więc zaczyna szwankować, ale może to tylko ten model, a inny modem nie będzie sprawiał problemów. Może jak napisałem przetestuj jakiś inny modem jak możesz.
04-07-2013 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona2508 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Ainol Crystal 2 i Huawei e1750
Dzieki za odpowiedz. Tak wi fi działało wcześniej później znajduje sieci wokól mnie a moja domowa juz nie. Modem dziala bardzo dobrze w laptopie. Czyli raczej winna tabletu ? Sprzedawca mi odpisal ze mial podobny problem i nie jest w stanie nic poradzic bo naprawde bardzo ciezko jest dobrac modem do tableta nie wiem ile w tym prawdy ?
04-07-2013 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #4
RE: Ainol Crystal 2 i Huawei e1750
A to sprawdź czy możesz się dostać np. do innej sieci WiFi, jeśli nie jest ona zabezpieczona. Inna sprawa skoro inne sieci WiFi widzi, ale Twojej nie to może jest ustawione na routerze coś takiego nie pamiętam nazwy co Twój tablet jednak nie rozpoznaje. Nie pamiętam jak się to zwie.
A modem działa na laptopie, ale czy też działał był rozpoznawany na tablecie. Jak napisałaś wcześniej był rozpoznawany pozwalał łączyć się z internetem, ale po jakimś czasie to znikało.
Sprzedawca w pewnym sensie miał rację bo na tablecie zadziała tylko taki modem, który został wpisany do obsługi przez producenta tabletu. Są sposoby konfigurowania modemów, które tablet nie rozpoznaje (na forum są dwa przykłady takich rozwiązań), ale skoro modem, który masz działał na tablecie to znaczy, że jest on poprawnie rozpoznawany sęk w tym co się dzieje, że to po jakimś czasie znika. Może właśnie zbyt duże zapotrzebowanie na energię powoduje, że tablet nie radzi sobie i zaczyna robić swoje. Najlepiej jest sprawdzić (w ustawieniach w opcjach może masz listę zgodnych modemów) i popróbować z innymi bo może e1750 (to pewnie jakiś nowszy albo stary pożeracz energii) nie działa dobrze, ale np. E3131 Ci zadziała.
Ewentualnie da się sprawdzić go takim sposobem http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222
Musisz sobie sprawdzić inny modem bo tak nie za bardzo wiadomo czy tablet wadliwy czy problem leży gdzieś indziej.
04-07-2013 23:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,038 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,010,900 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,103 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Toshiba Excite AT10-A-104 - Modem 3g (Huawei E1752C) golec2604 12 14,332 27-03-2015 23:21
Ostatni post: zuzi
Żarówka Internet 3G w tablecie myTAB 7 z modemem Huawei E353 WiFi 24 46,089 06-06-2014 11:22
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości