-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Afera Intel z procesorami w tle
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Afera Intel z procesorami w tle
Witam, może ktoś wyjaśnić jak to jest dokładnie z tą aferą procesorów Intel, która ujawniła się w ostatnich dniach i czy jest się o co bać, a mianowicie jak to było podane o wydaniu łatki która ma spowolnić procesor?
Nie znam się na tej wiedzy technicznej dotyczącej procesorów, ale czytałem np., że ludzie już blokują aktualizacje [funkcja odroczenie o 35 dni].
Jest dużo przeróżnych informacji między innymi o tym, że news jest tylko sztuczny aby spowolnić procesory tzw. "kopaczom bitcoinów" ale ile głów tyle teorii.
Ja odroczyłem aktualizacje o 35 dni, nie wiem sprawa świeża jak na razie rozwojowa, więc taki temat może będzie tu potrzebny w miarę rozwoju sytuacji.
Czy to całe zamieszanie dotyczy tylko procesorów w komputerach i laptopach?
Czy tablety są wolne od tego bo np. mają inne procesory?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2018 21:41 przez Jogin.)
04-01-2018 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tiesto Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 1
Post: #2
Afera z procesorami Intel
Moim zdaniem coś musi być na rzeczy i teraz w XXI wieku trzymanie bardzo, ale to bardzo ważnych danych na komputerze podłączonym do sieci to duże ryzyko. Ja jeśli producenci systemów udostępnią poprawki to zainstalowałbym łatki. W przeciwieństwie do tego, co wynika z niektórych publikacji na temat afery Intel, wpływ na wydajność będzie zależna od obciążenia procesora, ale dla przeciętnego Kowalskiego nie powinien być on znaczący i będzie łagodzony w miarę upływu czasu. Moim zdaniem ta cała afera to też szansa dla graczy giełdowych teraz akcje Intela poleciały trochę w dół zawsze jak jest jakieś tąpnięcie to akcje firm spadają z reguły, ale Intel to firma, która dobrze sobie radzi na rynku i na pewno też jakaś tam aferka nie przyblokuje rozwoju tej firmy więc za jakiś czas akcje pójdą jeszcze w górę więc można na tym trochę zarobić, ale aby poczuć większe pieniądze należałoby zainwestować też grubszą sumę.
Co do jeszcze samej afery i pytania jakich procesorów dotyczy błąd to usterka, jaką wykryto w Intelu, dotyczy produkowanych przez 10 lat procesorów, a błąd najprawdopodobniej dotyczy wszystkich procesorów tej firmy. Jak też donoszą media w toku kolejnych odkryć wokół wadliwych procesorów okazuje się, że podobne błędy występują w produktach AMD i ARM.

Powtórzę raz jeszcze nie trzymaj bardzo, ale to bardzo ważnych danych niezabezpieczonych. Jeśli jesteś zwykłym Kowalskim śpij spokojnie nikomu nie przydadzą się Twoje fotki z wakacji wykradzione z niezabezpieczonego komputera.
05-01-2018 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości