-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero2 w navroad nexo 10 z wbudowanym modemem
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #11
RE: aero2 w navroad nexo 10 z wbudowanym modemem
To może nie wyrabia jak wspomniano z zapotrzebowaniem na energię. Ja jednak też obstawiam (chyba, że już to przerabiałeś) wykonać test z inną kartą sprawdzić czy działa na innej karcie dobrze w sieci 2G jak i 3G. Nie pamiętam czy w ustawieniach jest opcja używaj tylko 2G czy to nie ten temat z ustawieniami, ale gdzieś można jakieś coś takiego wymusić. Albo na tzw. czuja idziesz do piwnicy i próbujesz z Playem. Jak będzie to samo to pozostaje Ci chyba oddać sprzęt do serwisu bo może problem z nim jest.
12-06-2013 21:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lamale78 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #12
RE: aero2 w navroad nexo 10 z wbudowanym modemem
Ok, wyczailem. Rozłącza zawsze jak wejdzie w deep sleep. I potem koniec. Dopóki nie wejdzie w deep sleep, to można rozlaczac, i łączyć ponownie. Czyli to kwestia sterownikow do modemu
12-06-2013 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #13
RE: aero2 w navroad nexo 10 z wbudowanym modemem
Tablet przechodząc w tryb uśpienia rozłącza się z siecią WIFI albo przez modem, ale ma to związek z oszczędnością baterii. Wydłuż czas przechodzenia w stan uśpienia ewentualnie zaznacz, aby w ogólnie nie przechodził.
[Obrazek: wifi_tablet.jpg]

Możesz też poszukać i pokombinować, ale nie wiem czy jest opcja, aby w czasie spoczynku modem działał i aby połączenie z internetem nie było zawieszane.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
12-06-2013 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lamale78 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #14
RE: aero2 w navroad nexo 10 z wbudowanym modemem
Nie ma w tym żadnej logiki. Połączenie działa kilkanaście minut, i koniec. Pokazuje zasięg, pokazuje napis aero2, i tyle. Wydłużanie czasu pracy na wyświetlaczu tez nie pomaga. Każde dłuższe wyłączenie wyświetlacza skutkuje brakiem netu az do momentu restartu całego urzadzenia .
13-06-2013 07:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #15
RE: aero2 w navroad nexo 10 z wbudowanym modemem
Cytat:Ok, wyczailem. Rozłącza zawsze jak wejdzie w deep sleep. I potem koniec. Dopóki nie wejdzie w deep sleep, to można rozlaczac, i łączyć ponownie. Czyli to kwestia sterownikow do modemu

To jeśli nie wejdzie w głęboki sen to internet cały czas ziała nawet i godzinę jak z niego korzystasz? Bo coś źle rozumiem a wyżej jak zacytowałem napisałeś, że można rozłączać i łączyć ponownie, ale czy chodzi o to, że tylko da się łączyć, a internet i tak działa w takim przypadku kilka minut.
13-06-2013 08:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lamale78 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #16
RE: aero2 w navroad nexo 10 z wbudowanym modemem
Muszę to jeszcze testować. Zostanie go zaswieconego na zawsze i zobacze. Naradzie zasada jest jedna. Z gaszenie ekranu powoduje, ze aero znika do momentu restartu urządzenia. Wybudzenie nic nie daje
13-06-2013 10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lamale78 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #17
RE: aero2 w navroad nexo 10 z wbudowanym modemem
No wiec po paru dniach testu jest tak;
Każde dłuższe wejście w deep sleep powoduje, ze nie łączy ponownie. Jak wchodzi na parę sekund to nie. Ale juz np 30min, to juz nigdy się nie połączy. Nawet na karcie play, pokazuje zasięg, jest 3g, i napis brak internetu. Tylko restartu urządzenia. Czy można cos takiego zgłaszać do serwisu, czy to nie podlega pod serwis?
18-06-2013 06:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #18
RE: aero2 w navroad nexo 10 z wbudowanym modemem
Nie wiem czy taki stan faktycznie jest normą czy to wada. Najlepiej opisać problem i zapytać co producent o tym sądzi. Jeśli zależy im na dobrej opinii klientów to powinni się ustosunkować do Twojego zapytania. Ponadto oni mają całą masę takiego sprzętu więc mogą zrobić testy na innym egzemplarzu i będą widzieć jak to działa na innym takim tablecie.
Tylko pytanie do serwisu bo chyba nic więcej już tutaj Ci nikt nie doradzi chyba, że ktoś kto ma taki sam sprzęt i może powiedzieć jak jest u niego.
18-06-2013 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #19
RE: aero2 w navroad nexo 10 z wbudowanym modemem
Jak applex napisał
Cytat:Karta SIM inicjowana jest w momencie startu urządzenia, co może uniemożliwiać lub powodować wydłużenie ponownego połączenia 3G po zerwaniu połączenia WiFi.
albo po tym wybudzeniu musisz poczekać dłużej (ale pewnie to już sprawdzane było i nie wznawia połączenia z siecią) albo karta nie jest wtedy na nowo inicjowana (pewnie jakiś defekt modelowy - sprzętowy lub programowy). Co do serwisu hmm wszystko zależy od nich. Najlepiej się z nimi skontaktować opisać problem i co oni na to.
U mnie na tablecie miałem tak, że tablet przechodził w stan uśpienia, ale po wybudzeniu potrafił na nowo zestawić połączenie z internetem. Ty masz inaczej więc jak się da wydłuż tę hibernację do takiego czasu, który nie będzie problemowy i tablet nie będzie robił takich problemów to ustawić czas, a jak nie to pisać do serwisu.
18-06-2013 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
moshe Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Aero2 w navroad nexo 10 z wbudowanym modemem
Witam
Mam ten sam tablet i dokładnie ten sam problem. Testowałem z katą Play i Iplus i też tak jest. Zważywszy, że pomaga tylko restart to można uznać iż modem w tablecie jest bezużyteczny.
Pisałem do serwisu i dostałem odpowiedź, że wiele zależy od zasięgu i pewno w tym problem a w ich testach nie obserwują podobnego problemu. 3G używam poza domem a w domu tylko do testów. Ale w domu nie mam problemu z zasięgiem. Po wymianie kilku emaili zaproponowano mi oddanie tabletu do serwisu.... na razie się na to nie zdecydowałem. Pytanie czy wszyscy posiadacze tabletu tak mają?

moshe
04-07-2013 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 działa bardzo wolno rafal11440 3 12,964 15-07-2015 16:10
Ostatni post: Vanautu
  Aero2 w tablecie z Windows 8.1 na pokładzie Colorovo City Tab Supreme 3 carcito 8 13,274 03-07-2015 23:01
Ostatni post: Ninja
  Brak zasięgu Aero2 majka420 5 8,561 29-04-2015 11:50
Ostatni post: majka420
  Problem z AERO2 na Macbooku zegzii 2 5,647 29-04-2015 10:23
Ostatni post: Janus
  Brak możliwości rozłączenia się z kartą aero2 Selitar 1 4,365 16-03-2015 01:55
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości