-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AD Block - Szkodnik wersja 1.4 IE pobrany plik
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #1
AD Block - Szkodnik wersja 1.4 IE pobrany plik
Witam, mam bardzo poważny problem, szukałem jakiegoś dodatku i znalazłem ad block wersja 1.4 32/64 bit do IE. Po pobraniu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Zablokowało sieć Wi-Fi, usunąć pliku wykonawczego nie mogę programem revo-uninst. Malware byte nic nie wykrył, f-secure też strony się wczytują, ale bardzo wolno jakbym miał neta 500 kb. LAN działa, lecz powoli.
CCleaner, który normalnie robi robotę w 2 minuty teraz pracuje 25 minut już samo czyszczenie.

EDIT
Już po sprawie sam nie wiem, co było, na koniec zapodałem Dr.webCureit i włączyłem automatyczne wyłączenie po skanowaniu. Nawet nie zdążyłem przeczytać raportu i w sumie nie wiem gdzie on jest teraz ten raport. Po ponownym uruchomieniu AdBlockPlus 1.4 IE do kosza - usunął się bez problemu i potem CCleaner i rejestr hula teraz.
Żeby nie było, że szukałem dodatku na chińskich stronach to powiem, że dodatek był na stronie download.komputerswiat.pl

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2015 16:47 przez Jogin.)
14-03-2015 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #2
RE: AD Block -Szkodnik wersja 1,4 IE pobrany plik
Komputerswat.pl dobreprogramy.pl mają teraz coś takiego, że pobierasz albo asystenta pobierania, który wyświetla reklamy, albo zachęca a nawet na siłę instaluje dodatkowe rzeczy, których my tak naprawdę nie chcemy. Dopiero on umożliwia pobranie właściwego pliku. Jak tylko szukam jakiegoś programu i mam wyniki ze stron komputerswiat oraz dobreprogramy to od razu omijam te strony. Instalki.pl zachowały jeszcze poziom inni na siłę wciskają coś, czego my nie potrzebujemy.

Raz się tak przejechałem, tak mi namieszało w przeglądarce, że musiałem potem jakimś programem usuwać te śmieci. Także nie polecam pobierać tam jak coś poszukać na stronie producenta albo z innych miejsc jak piszę instali.pl jak na razie trzymają jeszcze odpowiedni poziom.

p.s. są też aplikacje, które oprócz siebie samej dodają też inne więc też należy uważać, ale te na poziomie przynajmniej pytają czy nie chcemy czegoś tam jeszcze.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
16-03-2015 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #3
RE: AD Block - Szkodnik wersja 1.4 IE pobrany plik
Dr.WEB CureIt to z mojego antidotum na wiele niechcianego oprogramowania typu malware. Mimo, że długo skanuje to jest warty polecenia i uwagi. Warto go sobie wypalić na płytce bo nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać.
Po zakończeniu skanowania, plik dziennika i kwarantanny nie są usuwane, a plik dziennika to jakoś tak jest:
Kod:
%USERPROFILE%\DoctorWeb\CureIt.log
17-03-2015 00:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: AD Block - Szkodnik wersja 1.4 IE pobrany plik
Witam, problem powraca, mam Windows 8.1 64 i po zainstalowaniu czegokolwiek blokuje łączność całą [LAN i WIFI], czyli nie dopuszcza do zainstalowania czegokolwiek. Dzwoniłem do providera internetowego ale sygnał dochodzi, czego właśnie dziś się dowiedziałem, że ponownie blokuje ruch i po zainstalowaniu drugiej przeglądarki firefox obok IE. Ten system nadaje się do śmieci, aktualizacji już od groma z czego pewnie połowa dot. odrębności systemu 8.1 i blokad innych programów. Zrobiłem przywracanie systemu i zaczęła sieć działać.
Teraz mam system 8.1 64, 658 GB wolne i zero możliwości zainstalowania innych programów...................... katastrofa.

[Obrazek: 7520737262.png]
06-04-2015 19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #5
RE: AD Block - Szkodnik wersja 1.4 IE pobrany plik
Trochę nie rozumiem, ale korzystam z 8 fakt nie jest to udany i wygodny system najlepsza była 7, ale zawsze wychodzę z założenia, że warto przyzwyczajać się do najnowszych rzeczy, więc siedzę, na 8, ale zastanawiam się czy aby już nie postawić Windows 10 w wersji beta, która jest i już na tym systemie pracować. Przynajmniej jest tam interfejs jak Start z Windows, 7 więc wiele rzeczy wróci do normalności, także może rozważ przesiadkę na 10.

Nie wiem, co jest przyczyną stanu, że nie możesz instalować nic na komputerze z czymś takim się nie spotkałem chyba, że na systemie jest administrator, który ograniczył zwykłym użytkownikom czegokolwiek.

A może też masz jakieś podejrzane oprogramowanie (wirus, trojan) najlepiej zrobić totalny format zgrywając tylko ważne rzeczy w bezpieczne miejsce i postawić system na nowo. Antywirusy nie zawsze rozwiązuję sprawę nawet jak usuną szkodnika.

Ja jak napisałem zrobię na starym komputerze test Windows 10 jak już będzie pracował stabilnie to instaluję do pracy 10 ponadto ma być dostępna jak tylko wyjdzie oficjalna wersja za free, także warto rozważać nowy system bo 8 jest beznadziejna.
07-04-2015 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #6
RE: AD Block - Szkodnik wersja 1.4 IE pobrany plik
Mam konto użytkownika tylko z logowaniem poprzez nazwę email. Jak jest z tą 10? Wątpię żeby była za darmo, chyba że jakaś wersja beta?
Myślałem tez o linuxie, ale póki co nic nie instaluję. Tak jak pisałem zainstalowałem maszynę 2015 pytał czy w tym symulatorze zaktualizować starter, wcześniej firefox... miele, miele przeglądarka i nic lan, nic wifi nic, więc przywracanie pomogło dopiero.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2015 14:30 przez Jogin.)
07-04-2015 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #7
RE: AD Block - Szkodnik wersja 1.4 IE pobrany plik
Odpisałem w dziale Windows na to co wiem o 10, ale co to jest maszyna 2015?
07-04-2015 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #8
RE: AD Block - Szkodnik wersja 1.4 IE pobrany plik
Symulator EU-07.
Odnośnie blokowania sieci w odgrzanym temacie to kurczę winą będzie system. Nic już nie instaluję w tej ósemce. A w dniu zakupów miałem niejednego tableta w ręce, szkoda... Koniec i kropka w temacie.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2015 22:12 przez Jogin.)
09-04-2015 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows 8 - wersja tral veyro 0 3,105 16-08-2012 21:54
Ostatni post: veyro

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości