-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12 x śmierć - piekło w raju - Michał Pauli
Administrator Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 28
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #1
12 x śmierć - piekło w raju - Michał Pauli
Napisane na podstawie autentycznych wydarzeń opowiadanie, przedstawia historię, która przydarzyła się autorowi, podczas jednej z podróży do egzotycznej Tajlandii.
Jej bohater za namową tajnej agentki policji, daje się tam wplątać w przemyt niedozwolonych środków. Niefortunna decyzja kończy się dla niego tragicznie zamieniając egzotyczną wyprawę w niekończący się horror. Trafia do aresztu, a następnie skazany na 12 kar śmierci, do jednego z najgorszych i najbardziej zatłoczonych więzień świata – Bang Kwang. Opisując swoje sześć lat za murami, ukazuje drugą stronę Krainy Uśmiechu – jak często nazywana jest przez turystów Tajlandia.

Jego prośbę o ułaskawienie do króla Tajlandii, wsparło trzech polskich prezydentów: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński.

[Obrazek: new_book_art_png.png]

Tylko samo życie było w stanie stworzyć tak okrutną, niesamowitą i zaskakującą historię. W najmniej oczekiwanym momencie, po latach spędzonych na dnie piekła, mój los się odmienił, zwracając mnie światu żywych. Nie miałem ochoty opowiadania o moich przeżyciach. Moi przyjaciele z chęci, dowiedzenia się tego, co działo się ze mną przez te lata spowodowali, że zacząłem pisać. Pierwsza wersja 12 x śmierć, opowieść z krainy uśmiechu powstawała szybko. Moja głowa przepełniona była wspomnieniami świata, z którego cudem udało mi się wyrwać. Nie miałem jednak pewności, jak zostanie przyjęta przez czytelników historia, która traktuje o tak kontrowersyjnym temacie jak na*k*t*ki. Musiałem też podołać rzeczywistości, do której wróciłem, by się dowiedzieć, że nie zostało mi tu wiele. Moje mieszkanie i znajdująca się w Łodzi pracownia ceramiczna, przepadły. Na szczęście miałem jeszcze rodzinę. Zamieszkałem w Kielcach, mieście gdzie się urodziłem, korzystając z pomocy kuzynki. Tutaj właśnie powstało 12 x śmierć.
Zamierzałem jak najszybciej skończyć pisanie, by wyjechać do Anglii gdzie mieszkała moja córka. Okroiłem wiele wątków, myśląc jedynie o tym, by mieć to już za sobą. Pojawienie się w księgarniach pierwszej wersji, wzbudziło sporą sensację. Książka spotkała się z dużym zainteresowaniem, a ja zacząłem być zasypywany listami pełnych pytań. Czytelnicy chcieli wiedzieć, co stało się z poszczególnymi bohaterami mojego reportażu. I tak po ponad roku od wydania mojej pierwszej książki, postanowiłem uzupełnić ją o to o czym zapomniałem i to o czym nie chciałem wcześniej pisać. Nowe poszerzone wydanie zawiera dodatkowe 70 stron, z których można się dowiedzieć dużo więcej o życiu w Bangkwang, jak również poznać niewiarygodną historię miłości przez kraty. Obecnie pracuję też nad kolejną książką, która będzie kontynuacją, opowiadającą zarówno, o tym, co spotkało mnie po powrocie, jak i zawierającą wspomnienia, z czasów, gdy Tajlandia była moim rajem.

Tę książkę warto przeczytać więc szczególnie ją polecamy.
01-02-2013 13:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #2
RE: 12 x śmierć - piekło w raju - Michał Pauli
Książkę naprawdę warto przeczytać sam 2 lata temu przerabiałem 1 wydanie i szczerze polecam. Dodam jeszcze, że na podstawie książki ma powstać film, który też zapowiada się bardzo ciekawie.











01-02-2013 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: 12 x śmierć - piekło w raju - Michał Pauli
Nowy wywiad z Michałem Pauli - interia.pl
Link do materiału www

Oraz filmy o najcięższym więzieniu Bang Kwang Bangkok







27-02-2013 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: 12 x śmierć - piekło w raju - Michał Pauli
Ta książka 12 x śmierć - piekło w raju nowe wydanie zawiera teraz dodatkowe 70 stron opisów. Czytałam tę książkę, ale z wydania tego pierwszego starego, więc zastanawia mnie czy te dodatkowe 70 stron to gdzieś na końcu jest dopisane czy to po prostu rozszerzenie opisów starego wydania gdzie autor nie wspominał np. niektórych rzeczy wtedy.
Książka bardzo ciekawa, ale raz jeszcze nie chce mi się czytać na nowo wszystkiego, ale doczytałabym te 70 dodatkowych stron, jeśli są osobno one dopisane.

Dodam też informacje, że już na wielu portalach czytałam, że ma powstać film, który nakręci Filip Bajon w wersji anglojęzycznej na podstawie przeżyć Michała Pauliego, ale kiedy co i jak jeszcze nic nie wiadomo w zasadzie. Byłby to na pewno ciekawy film.
14-10-2013 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marina Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Post: #5
Szczur - Michał Pauli
Jeśli ktoś interesowałsię książką 12 x śmierć Michała Pauliego to polecam doczytać nową jego książkę pt. Szczur.

Rok wydania: 2014
Ilość stron: 240

Autor książki 12 x śmierć w najnowszej książce Szczur opisuje swoje wcześniejsze podróże i późniejsze losy. A ma o czym pisać. Sam jest niepokornym duchem, a na swej życiowej drodze wielokrotnie spotykał jeszcze bardziej niepokornych. Jest to książka prawdziwa. O prawdziwych ludziach i ich prawdziwych losach. Jest dowodem na to, że życie pisze przeróżne scenariusze.

Polecam doczytać ;-)
28-11-2014 23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kajzerka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #6
Szczur - Michał Pauli
Jeśli chodzi o nową książkę Pauliego Szczur to już porywająca nie jest, mam wrażenie, że pisana specjalnie z lekko doprawionymi historiami, aby dało się tylko napisać książkę.
Zastanawiam się jeszcze czy nakręcą film na podstawie jego przeżyć w Tajskim więzieniu na pewno byłby to ciekawy film, ale coś pomysł na razie nie rusza jak zapowiadano.
10-12-2014 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robertab Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Post: #7
RE: 12 x śmierć - piekło w raju - Michał Pauli
Ciekawa książka. Bardzo mi sie podobała.
11-03-2016 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Książka - Skazana na piekło pisane przez życie Santi 0 3,224 21-02-2013 18:04
Ostatni post: Santi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości