-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
android Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 225
Dołączył: May 2012
Reputacja: 13
Post: #61
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Po wysłaniu komendy: AT^SETPORT? Dowiadujesz się w jakiej kolejności są ustawione porty na modemie.

Po wysłaniu komendy: AT^SETPORT=? Dowiadujesz się jakie urządzenie jest przypisane pod dany port.

ID modemów masz na tej stronie:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/3G_/_3.5G

Niebawem zrobię poradnik jak zrobić ROOT na ICS

[Obrazek: btn_donateCC_LG.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2012 19:39 przez android.)
26-09-2012 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #62
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
'android' ....dzięki za info ale.........skąd bierzesz to .....A1,A2;1,2,3,16,A1,A2........ ??? a w szczególności to .....1,2,3,......... ??

Ponadto jak pisałem poprzednio mam:

U mnie podczas ustawiania tej koendy np. AT^SETPORT="A1,A2;3,2,1,16,A1,A2" pisze ERROR
A przy podaniu tej komendy AT^SETPORT? też pisze ERROR

???
U mnie podczas ustawiania tej koendy np. AT^SETPORT="A1,A2;3,2,1,16,A1,A2" pisze ERROR
A przy podaniu tej komendy AT^SETPORT? też pisze ERROR

???





Pisałem na priva dostałeś ???

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2012 16:21 przez 7dziadek.)
27-09-2012 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #63
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Zacznijmy może od początku i podstawowych pytań.

Czy Ty to robisz w programie Top_netinfo wersja 3.64 ???
I czy Ty robisz wszystko tak jak pisze w poradniku?

Bo widzisz ja zrobiłem test komendy AT^SETPORT? w tym programie i żadnego takiego błędu nie otrzymałem. Ja robiłem to na Windows 7.
[Obrazek: top_info.jpg]

Inna sprawa napisz jeszcze, na jakim systemie operacyjnym to robisz, bo może ma to jakiś związek.
Może też źle zaznaczyłeś port, na który mają lecieć komendy.

Coś robisz źle. Może wklej krok po kroku zdjęcia to zobaczymy czy nie robisz czegoś źle.
27-09-2012 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #64
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
TNI ver. 3.65
System Windows 7
COM24 - Port PC UI Interface (COM24)

po komendzie AT^SETPORT?
mam :
Polecenie
AT^SETPORT?
Odpowiedź
AT^SETPORT?

ERROR


Ponownie pytam co to są za liczby 1,2,3 lub 3,2,1 w tej komendzie :AT^SETPORT="A1,A2;3,2,1,16,A1,A2"
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,16,A1,A2"


???

Jakie polecenie powinno być dla Hauwei e160e i e160x

???


Załączone pliki Miniatury
   

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2012 04:26 przez 7dziadek.)
28-09-2012 04:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #65
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Ty robisz to na innym modemie jak E3131 albo E353 ?

Jeśli nie, to spróbuj na innym komputerze, może coś blokuje komunikację. Już widziałem, że ludzie mają problem z tym poleceniem, ale co jest przyczyną nie wiadomo.

Może spróbuj też jak pojawia się ten błąd wybrać inny port i jeszcze inny port.

Te liczby.
W Windowsie taki modem widziany jest, jako CD-ROM (wejdź do mojego komputera i zobaczysz) dalej jak zainstalujesz sterowniki to masz modem.
Android widzi to inaczej, więc musisz mu ustawić, co ma najpierw widzieć (modem) tak, więc trzeba zmienić konfigurację, co ma być włączone a co wyłączone.
Kod:
^SETPORT:A1: CDROM
^SETPORT:A2: SD
^SETPORT:A: BLUE TOOTH
^SETPORT:B: FINGER PRINT
^SETPORT:D: MMS
^SETPORT:E: PC VOICE
^SETPORT:1: MODEM
^SETPORT:2: PCUI
^SETPORT:3: DIAG
^SETPORT:4: PCSC
^SETPORT:5: GPS
^SETPORT:6: GPS CONTROL
^SETPORT:16: NCM

Co do innych modemów to trzeba znać ID modemu, które też trzeba wpisać do pliku w rozpoznawanych modemach przez android i z tym jest więcej zabawy, ale możesz popróbować na pewno da się dojść. Jednak jak ktoś ma zamiar kupić coś do swojego tabletu to te 2 modemy są sprawdzone i wiadomo, że działają, także nie ma sensu szukać na nowo koła które już zostało opracowane. Szkoda na to czasu.

Polecenia do innych modemów trzeba sobie znaleźć. Bo nie ma takich samych do wszystkich.
Dla E160
Cytat:AT^U2DIAG=0 - włączenie tylko samego modemu;
AT^U2DIAG=1 - włączony jest modem i wirtualny CD-ROM
AT^U2DIAG=255 - włączone wszystkie urządzenia
AT^U2DIAG=256 - wyłączenie CD-ROM, włącza modem i czytnik kart pamięci
AT^U2DIAG=257 - Włączenie CD-ROM ,modem i SD po zainstalowaniu sterowników
AT^U2DIAG=5 (276)- uaktywnienie rozmów głosowych

Co do jeszcze wyjaśnienia problemu zacytuję Ci obrazowo kogoś innego kto ładnie to wyjaśnił.
[Obrazek: modemyusb.jpg]
28-09-2012 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #66
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(28-09-2012 18:58)zebber napisał(a):  Ty robisz to na innym modemie jak E3131 albo E353 ?

Tak robie to na e160 i e160e

Cytat:Może spróbuj też jak pojawia się ten błąd wybrać inny port i jeszcze inny port.

Próbowałem na innym laptopie - inne porty raczej nie bo system wykrywa sam gdzie jest zamontowany na którym COMie modem

Cytat:Te liczby.
W Windowsie taki modem widziany jest, jako CD-ROM (wejdź do mojego komputera i zobaczysz) dalej jak zainstalujesz sterowniki to masz modem.
Android widzi to inaczej, więc musisz mu ustawić, co ma najpierw widzieć (modem) tak, więc trzeba zmienić konfigurację, co ma być włączone a co wyłączone.
Kod:
^SETPORT:A1: CDROM
^SETPORT:A2: SD
^SETPORT:A: BLUE TOOTH
^SETPORT:B: FINGER PRINT
^SETPORT:D: MMS
^SETPORT:E: PC VOICE
^SETPORT:1: MODEM
^SETPORT:2: PCUI
^SETPORT:3: DIAG
^SETPORT:4: PCSC
^SETPORT:5: GPS
^SETPORT:6: GPS CONTROL
^SETPORT:16: NCM

Problem w tym że nie przyjmuje tego polecenia mój modem jak pisałem powyżej caly czas jest ERROR

Ponadto nadal nie rozumiem do końca tej składni polecenia
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,16,A1,A2" co oznaczaja te A1,A2; przed myślnikiem ?
A1 - to CDROM
A2 - to SD dlaczego są w tej składni jeżeli mamy je wyłączyć/przenieść ?
Potem jest kolejność włączania 1,2,3 to już rumiem a po nich A1 i A2 właczane są w dalszej kolejności
Cytat:Co do innych modemów to trzeba znać ID modemu, które też trzeba wpisać do pliku w rozpoznawanych modemach przez android i z tym jest więcej zabawy, ale możesz popróbować na pewno da się dojść.
To wiem napisał o tym w pierwszym poście 'android' ze wpisuje sie w pliku preinstall.sh


Cytat: Jednak jak ktoś ma zamiar kupić coś do swojego tabletu to te 2 modemy są sprawdzone i wiadomo, że działają, także nie ma sensu szukać na nowo koła które już zostało opracowane. Szkoda na to czasu.

Jak napisałem powyzej mam już modemy ;-)



Cytat:Polecenia do innych modemów trzeba sobie znaleźć. Bo nie ma takich samych do wszystkich.
Dla E160
[quote]AT^U2DIAG=0 - włączenie tylko samego modemu;
AT^U2DIAG=1 - włączony jest modem i wirtualny CD-ROM
AT^U2DIAG=255 - włączone wszystkie urządzenia
AT^U2DIAG=256 - wyłączenie CD-ROM, włącza modem i czytnik kart pamięci
AT^U2DIAG=257 - Włączenie CD-ROM ,modem i SD po zainstalowaniu sterowników
AT^U2DIAG=5 (276)- uaktywnienie rozmów głosowych

To powyżej ustawiasz sobie w TNI klikająć na odpowiednią funkcję w oknie Komendy AT/Hauwei


A więc jeżeli wybiorę/wyślę komende AT^U2DIAG=0 - włączenie tylko samego modemu;

To nie wiem po co mam sie bawić z tą komendą AT^SETPORT ???
przeciez modem jest ustawiony do wykrywanie TYLKO MODEMU i pod windowsami jest widoczny tylko jako modem a nie CDROM czy SD wię nie może go inaczej wykrywać Android

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2012 09:19 przez 7dziadek.)
29-09-2012 09:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #67
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Czy te wpisy w pliku 3g_dongle.cfg są ok ?

[E160]
dongle_name=E160
production_name=E160
vendor_name=huawei
network_type=CDMA_MODE
pid_vid_origin=0x12d11003
bcdDevice_origin=0x0
pid_vid_now=0x12d11003
bcdDevice_now=0x0
at_port=1
ppp_port=0

[E160E]
dongle_name=E160E
production_name=E160E
vendor_name=huawei
network_type=CDMA_MODE
pid_vid_origin=0x12d11001
bcdDevice_origin=0x0
pid_vid_now=0x12d11001
bcdDevice_now=0x0
at_port=2
ppp_port=0

-----------------

Nie wiem jaki port wpisać w "at_port=" 1 .....2..... czy 3 ???

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
29-09-2012 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #68
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
To na tych modemach ten schemat Ci nie przejdzie. Będą inne polecenia i inny schemat konfiguracji. Ponadto musisz do pliku (nie wiem jak to nazwać plik ze sterownikami dla androida) wpisać pewne rzeczy, po których android rozpozna urządzenie, ale to nie będą takie same wpisy jak w pliku, które wrzucił autor tego poradnika.

Cytat:Próbowałem na innym laptopie - inne porty raczej nie bo system wykrywa sam gdzie jest zamontowany na którym COMie modem

Dziwne tylko, że po tej komendzie wywali Ci błąd. Nie pamiętam, ale ona chyba jest standardowa do wszystkich, chyba, że jest inaczej. Wiem jednak, że źle wybrany port powoduje taki błąd, także spróbuj wybrać inny. Metodą prób i błędów jak nie można dojść, o co kama, ewentualnie bez „” ale zakończ ; komendę.

Jak chcesz rozkminiać problem komend AT to zapoznaj się z książką „Moduły GSM w systemach mikroprocesorowych” Jacek Bogusz.

Jeszcze jedna rzecz jak masz modem E3131 albo E353 sprawdź czy dla nich działa ta komenda setport.

Co do komend to poprzez nie można sterować modemem. Komenda składa się z przedrostka AT, ciała komendy oraz znaku kończącego. Postać komendy zależy od rodzaju komendy, w komendach rozszerzonych jest to ciąg znaków oddzielony od przedrostka znakiem '+', '^' lub '%'.
Jeśli komenda będzie błędna albo nieobsługiwana albo zawierała nieobsługiwane parametry dostaniesz ERROR

AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,16,A1,A2”
Ta komenda jest żądaniem ustawienia konkretnych parametrów
czyli: MODEM, NCM, DIAG, PC UI Interface (tutaj wydaje się komendy AT), CDROM, SD.
To dotyczy E3131

ID modemu wpisuje się w pliku ze sterownikami, ale też trzeba go ustawić pod android, czyli ustawić kolejność rozpoznawanych rzeczy.
Te ostatnie polecenia w poprzednim wątku podałem do E160. Inżynierem nie jestem od modemów i też jakiejś wiedzy fachowca na ten temat nie mam, dlatego wszystkich rzeczy Ci tu nie wytłumaczę, ale wybierając komendę setport ustawiasz kolejność rzeczy, jakie ma widzieć adroid. Nie możesz włączyć samego modemu, bo modem operuje na poleceniach AT, więc jak wyłączysz PC UI Interface to on nie będzie działał. Modem inaczej jest widziany pod Windowsem. Gdyby był widziany, jako modem to nie byłoby jak wepniesz go pod USB w Moim komputerze CDROMU. Windows widzi w 1 kolejności CDROM instaluje z niego drivery, a potem one już nim sterują, więc modem jest widziany w systemie. Android działa inaczej i musisz mu podać na tacy jak ma obsłużyć Twoje urządzenie.

Nie ma sens abyś sobie psuł głowę tymi starymi modemami. Masz 2 pewne, jak coś chcesz kupić komuś czy polecić poleć mu już sprawdzone rozwiązanie. Po co Ci E160 jak pod aero nie jest on zgodny, a do innego internetu masz szybsze modemy za małe pieniądze. Za pół roku te modemy będą stare jak Windows 98.

Co do Twojego ostatniego zapytania mało prawdopodobne, aby Ci ktoś tutaj na to odpowiedział, bo większość tego po prostu nie będzie wiedzieć. Musisz rozkminiać sam, co oznaczają poszczególne dane i metodą prób i błędów próbować samemu dojść. Jak Ci się uda wtedy opiszesz jak sobie radzić z innymi modemami, przez co inni dostaną gotowe rozwiązanie.

Z tymi modemami, które już zostały rozpracowane ktoś musiał się trochę namęczyć, aby to rozkminić, dlatego jest taki poradnik, a znając życie ktoś gdzieś doszedł do czegoś, ktoś dodał coś innego i tak wspólnymi siłami problem został rozwiązany.

Tutaj mi np. za bardzo się nie chce siedzieć nad E160, bo to stary modem już, dlatego szkoda na niego czasu. A nawet jak się dojdzie schemat rozwiązania np. dla jakiegoś nowego modemu będzie całkiem inny.

Popróbuj sam może Ci się uda. Tabletu i modemu przecież nie spalisz, co najwyżej zablokujesz ;-)

p.s. ja takiego modemu nie mam więc nawet nie mam możliwości, aby przetestować czy to zadziała, ale jak poleceniem nie można zmienić konfiguracji w modemie to za wiele nie zdziałasz. Musisz znaleźć specyfikację techniczną dla tego modemu dowiedzieć się co jest co, jak ustawiony i wtedy kombinować. Jakiś punkt zaczepienia już masz.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2012 19:54 przez zebber.)
29-09-2012 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal2682 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #69
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Witam,
Zgodnie z instrukcją zmieniłem kolejność portów w modemie Huawei E3131 na PC z systemem Windows 7 64bit w programie Top_netinfo wersja 3.64. Niby wszystko ok, tylko czy ten ERROR na dole nie zapowiada jakiś problemów? Napis pojawia się od razu, przed wpisaniem jakiejkolwiek komendy. Nie mam jeszcze tabletu aby wykonać dalsze kroki i to sprawdzić. Dodam tylko że na PC ten modem świetnie współpracuje z Aero2 po odblokowaniu pasma UMTS 900Mhz zgodnie z instrukcją zawartą na blogu jdtech.pl

[Obrazek: pnVBV.jpg]
29-09-2012 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #70
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
To jest CME ERROR's

[Obrazek: error13.jpg]

Wykrzyknik Ewentualnie karta nierozpoznana.

p.s. tylko nie wpisujecie tego polecenia:
AT^ERROR 13=?

Wpisałem to dla żartu, a nieprawidłowe polecenia mogą uszkodzić modem.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2012 22:31 przez veyro.)
29-09-2012 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,069 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,182 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 17,965 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,176 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,402 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości