-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
kawasaki Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #451
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Tyle, ze probowalem juz kilka rzeczy ktore mi podawali, tutaj w komentarzach i nic nie pomaga, bo nawet jak nie zrobilem tego, co mam w poradniku, to mi dzialal net, ale chwile tylko, bo odlacza i podlacza i tak co chwile, a net tak to dziala jak sie juz polaczy Język
Macie moze jakies pomysly jeszcze?

dodam tylko, ze moj tablet to apollo quicki 732
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2012 16:19 przez kawasaki.)
01-12-2012 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
młoda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #452
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(01-12-2012 16:00)WiFi napisał(a):  Nie chodzi mi o to abyś kupował, ale może znajomi mają taki model jaki potrzebujesz. Możesz też pójść do jakiegoś sklepu tam na pewno dadzą Ci podłączyć modem.
Co do tej informacji 3g support... to ja np. ostatnio na myTAB nie miałem E3131, a działa bez problemu. Znów spotkałem się już z przypadkami jak to producent wpisał jakiś modem na listę dla danego urządzenia, a w efekcie nie chciał ten modem współpracować.
Sprawa jest też bardziej skomplikowana jeśli chodzi o Aero2. Tutaj nie ma co brać taniego modemu, który nie będzie zgodny z kat. 10. W tej chili najlepszą opcją jest właśnie E3131 bo tani i nie sprawia problemów.
Także wiesz metodą prób i błędów abyś doszedł co jest przyczyną problemów.
Dobrze rozumiem, że masz tablet z Biedronki modem E3131 i działa bez problemu? Bo ja mam taki sam zestaw i nie działa.
Zrobiłam wszystko jak w 1 poście ( tylko program ściągnęłam darmowy root browser lite) i nadal nie działa. Oczywiście istnieje możliwość, że coś skopałam robiąc wg instrukcji bo ze mnie informatyk jak...
Zdziwiło mnie jednak, że u ciebie działa nawet bez zmian.

(30-11-2012 01:27)thaiman napisał(a):  Może zrobiłeś wszystko, a punktu APN nie dodałeś. Nie piszesz z jakim internetem, a z Aero2 jak ja widziałem to należy na tablecie dodać punkt samemu ręcznie. U innych jest on wykrywany automatycznie.
.
To o czym piszecie to dla mnie czarna magia.
Mam internet z Orange, modem E3131.
W APN nie mam nic więc pewnie muszę dodać ręcznie ale co ja mam tam powpisywać?
Za głupia chyba na to jestem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2012 17:44 przez młoda.)
02-12-2012 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #453
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Tak mam akurat ten tablet myTAB z Biedronki. Z modemem Huawei E3131 (wersja Play) działa od razu. Nie jest wpisany na listę przez producenta, ale działa. Sprawdzałem na 2-ch takich egzemplarzach. Znajomi też mają, ale przerabiali na Huawei E353 bo taki w domu modem mają. Więc sprawdzałem E3131 z myTAB czy mój to czasem nie pojedynczy przypadek, ale wychodzi na to, że nie.

Przejdź lepiej tutaj
http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=233
w tym temacie łatwiej będzie się rozmawiało o tym modelu.

Ponadto nie wiem, po co robiłaś jakiekolwiek modyfikacje (root browser lite) ten model tabletu nie ma fabrycznego roota, pozwala na dostęp do plików systemowych już zaraz po zakupie.

Pewnie poprzestawiałaś sobie modem albo i nie, ale może dodałaś plik 3g_dongle.cfg, który teraz inaczej identyfikuje ten modem i dlatego nie działa.
Inna sprawa tam jak się podłączy modem do myTAB można wejść w punkty APN powinno się coś wykryć, ewentualnie można samemu stworzyć punkt i jak się zapisze znaczy, że wszystko jest OK.
Dodatkowo należy też trochę poczekać aż modem zaiskrzy, kiedy się go wepnie w tablet i zostanie nawiązane połączenie (połączenie się zestroi) trwa to czasami nawet dłuższy czas.
Wykasuj te pliki 3g_dongle.cfg, które dodałaś z poradnika z forum, a wgraj na nowo oryginalny, (chociaż w sumie może nawet przy tym z forum będzie działał), ale jak przestawiałaś modem w Top_NetInfo to wróć do ustawień fabrycznych. W dziale modemy jest komenda resetująca modem do ustawień fabrycznych.

Obstawiam, na 99%, że swoimi modyfikacjami spowodowałaś, że teraz modem nie chce współpracować z tabletem.

Jak masz modem z orange to praktycznie wszystko powinno się samemu dodać w punktach APN, jeśli nie to skorzystaj z tego
http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=205
Orange wymaga chyba takich danych
Orange
APN: internet
user: internet
password: internet

W APN dodatkowo powinny być takie informacje:
MCC 260
MNC 03

Po wejściu w APN powinien być widoczny ten APN już, jak go nie ma możesz go dodać ręcznie, ale jak nie będzie się chciał zapisać znaczy, że coś jest nie tak.

Tak więc zresetuj modem (jeśli był on przestawiany), możesz dla świętego spokoju też wgrać oryginalny plik 3g_dongle.cfg na tablet, wyłącz/włącz wszystko i wtedy podłącz modem raczej powinno działać.

Pewnie masz modem z Orange, ale nie powinien robić problemów. Jak nic nie pomoże możesz pożyczyć od kogoś znajomego kto ma wersję z Play (ten model jest bardzo popularny więc na pewno ktoś taki ma) ewentualnie pójdziesz do salonu Play i poprosisz, aby Ci pozwolili przetestować.
Inna sprawa ważne jest, aby karta nie miała kodu PIN. Inaczej nie zadziała.
Jak masz na karcie PIN, kup sobie w kiosku taki starter do internetu za 5 zł z Play i przetestuj czy na takim działa.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
02-12-2012 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
młoda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #454
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Dziękuję za odpowiedź, no niestety u mnie nie działało po podłączeniu ( faktycznie zbyt długo nie czekałam) więc zaczęłam zmieniać ustawienia wg zaleceń i pewnie coś naknociłam.
Nie umiem znaleźć tej komendy przywracającej modem do ustawień fabrycznych ale jeszcze poszukam.
Tak to jest jak się nie zna na tym a zabiera za konfigurację Smutny
02-12-2012 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #455
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Tutaj jest ten temat związany z resetowaniem
http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=78

Przywracanie ustawień domyślnych/fabrycznych:
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,7,A1,A2,4,5,6,A,B,D,E"

Jeśli powyższa komenda wyrzuci błąd ERROR i nie można przywrócić fabrycznych ustawień, użyj tej komendy:
AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2,A1,A2"

Pamiętaj, aby wyłączyć wszystkie inne programy, które odwołują się do modemu, tak aby TNI nie blokowało nic dostępu do portu, na jakim jest modem w komputerze.
02-12-2012 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
młoda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #456
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Jeśli pojawia mi się:
Polecenie:
AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2,A1,A2"
Odpowiedź:
AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2,A1,A2"

OK

To znaczy że cofnęłam do tych fabrycznych? Wiem, że głupie pytania zadaję ale ja się kompletnie na tym nie znam.
02-12-2012 19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #457
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Jak odepniesz i wepniesz na nowo modem i wykonasz polecenie AT^SETPORT? i masz taki wynik jak wyżej napisałaś to ono przywraca domyślne ustawień dla CDROM i SD. Czyli takie, z którymi nie powinno być problemów.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
02-12-2012 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samezrp Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #458
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Wieści z pola walki cd.

Teorię co i jak powinno działać już mam. Czy ktoś z Was ma może doświadczenie z kompilowaniem jądra na androida?
Otóż teoria jest taka:

1. po podłączeniu modemu host USB musi go zobaczyć, to jest pierwsza i podstawowa sprawa. Wiele tabletów może nie wyrabiać prądowo.
Aby sprawdzić czy jest OK na tym etapie należy w oknie terminala (adb czy na zainstalowanym terminalu) wydać polecenie "lsusb" (busybox potrzebny).
Poniżej efekt włożenia modemy E156, przed:
Kod:
root@android:/sdcard/pppwidget # lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002
i po:
Kod:
root@android:/sdcard/pppwidget # lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002
Bus 001 Device 003: ID 12d1:1001

2. w teorii, gdy zainstalowane są drivery do modemu w tym momencie automatycznie powinny być załadowane odpowiednie biblioteki, które zajmą się komunikacją kernela z modemem. Wówczas w katalogu /dev powinno się pojawić urządzenie ttyUSB0 do USB2.

Jeśli tak się nie dzieje, przyczyny mogą być dwie:
a) złe biblioteki;
b) źle ustawiony modem, czyli jako pierwsze urządzenie np. zgłasza się CDROM a nie modem.

Ad a. żeby sprawdzić czy biblioteki mamy poprawne najlepiej je załadować ręcznie poleceniem insmod. Wgrywamy biblioteki na kartę i z poziomu terminala, będąc w katalogu z biblioteką wydajemy polecenie:
Kod:
insmod option.ko
gdzie option.ko to biblioteka obsługi modemów.
Są trzy podstawowe:
option.ko
ppp_async.ko
usb_wwan.ko
używane w zależności od modemu. Znalazłem jeszcze jedną:
libhuawei-ril.so

Czy biblioteka jest skompilowana pod nasz kernel, możemy sprawdzić w następujący sposób:
biblioteka:
wydajemy polecenie:
Kod:
strings option.ko | grep vermagic
w wyniku otrzymujemy:
Kod:
root@android:/sdcard/pppwidget/lib # strings option.ko | grep vermagic
vermagic=3.0.8-CM-g11fad65 SMP preempt mod_unload ARMv7 p2v8
__mod_vermagic5
__mod_vermagic5

interesująca wartość to: g11fad65
oraz kernel:
Kod:
uname -a
w wyniku otrzymujemy:
Kod:
root@android:/sdcard/pppwidget/lib # uname -a
Linux localhost 3.0.8-CM-g6c611f2 #1 SMP PREEMPT Sat Dec 1 04:14:52 PST 2012 armv7l GNU/Linux
interesująca wartość to: g6c611f2

Wyboldowałem podwersje kernela, które MUSZĄ być zgodne. W przeciwnym razie przy próbie załadowania biblioteki (insmod) pojawi się komunikat:
Kod:
root@android:/sdcard/pppwidget/lib # insmod option.ko
insmod: init_module 'option.ko' failed (Exec format error)

Ad. b wracamy do pierwszego posta tego wątku i ustawiamy AT^SETPORT do oporu.

Najwygodniej do wszystkiego użyć widgetu pppwidget, on sam zadba o sprawdzenie, czy host USB widzi modem, czy biblioteki są załadowane, jeśli tak, połączy się ze zdefiniowanym APNem. Niestety jeśli ma złe biblioteki, nie znajdzie portu, nie połączy się, a biblioteki nie znajdzie, jeśli jest w złej wersji.

No i teraz pytanie z początku: czy są tu osoby, które pomogą mi skompilować kernel albo moduł do niego.
Próbuję wg instrukcji:
h**p://wiki.cyanogenmod.org/wiki/Building_Kernel_from_source
oraz:
h**p://stevechui.blogspot.com/2011/10/compiling-kernel-modules-tunko-for.html
niestety jestem za głupi i mam jakieś debilne błędy, z którymi nie wiem co począć. Ostatnio:
Kod:
arch/arm/mach-omap2/omap-headsmp.S: Assembler messages:
arch/arm/mach-omap2/omap-headsmp.S:36: Error: selected processor does not support ARM mode `smc #0'
make[1]: *** [arch/arm/mach-omap2/omap-headsmp.o] Error 1
make: *** [arch/arm/mach-omap2] Error 2

I to by było na tę chwilę.
02-12-2012 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mrcanberra Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #459
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Widzę, że nie dajesz za wygraną, ale wchodzisz w stricte bardzo wąskie i techniczne zagadnienia. Jak nawet rozpracujesz ten problem to, aby być pewnym jego działania należałoby zrobić jakieś późnej testy czy ten sposób zadziała na wielu innych urządzeniach.

Myślę, ze musisz iść na jakieś duże forum z unixami gdzie jest sporo osób obeznanych w tematyce z linuxem wtedy może Ci ktoś coś doradzi.

Trochę to wszystko złożone takie rozpracowywanie każdego elementu na detale. W dodatku do każdego elementu raczej musisz szukać instrukcji i naprowadzenia na wielu różnych stronach.

Jak Ci się uda złożyć całość i będzie to sposób do zastosowania na wielu maszynach opisz prostym językiem, aby każdy mógł zrozumieć. Wtedy wiele osób skorzysta z Twojej wiedzy, ale wiem, że nie jest to proste.
Inaczej byłoby już pełno poradników jak dodać dowolny modem na tablet, a jak poszukasz w internecie wiele tego nie ma.
02-12-2012 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samezrp Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #460
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Z definicji nie daję za wygraną, choć właśnie staję się byłym posiadaczem P3110 a zostaję P3100, który to ma wbudowany modem 3G, nie zmienia faktu, że dla własnej ciekawości, ale już bez parcia, chciałbym to przetestować.
Masz rację, po sprawdzeniu czy działa teoretycznie będzie to gotowe na każdy tablet, przy czym nie na każdy są dostępne źródła kernela, a to będzie podstawa zabawy.
Swoją drogą zastanawiam się czemu twórcy CyanoGenModa czy Samsunga nie kompilują tych modułów. Lenie.
=====
A... i jeszcze jedno, jak już wiem czego szukać, to wbrew pozorom stron jest w cholerę Uśmiech
Pierwszy, zacytowany błąd już udało mi się usunąć, terasz pluje na mnie:
Kod:
drivers/mmc/host/omap.c: In function 'mmc_omap_suspend':
drivers/mmc/host/omap.c:1562:3: error: too few arguments to function 'mmc_suspend_host'
In file included from drivers/mmc/host/omap.c:24:0:
include/linux/mmc/host.h:285:12: note: declared here
make[3]: *** [drivers/mmc/host/omap.o] Error 1
make[2]: *** [drivers/mmc/host] Error 2
make[1]: *** [drivers/mmc] Error 2
make: *** [drivers] Error 2
ale jak mówiłem, łatwo się nie poddam, najwyżej będzie to trwało dłużej Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2012 23:08 przez samezrp.)
02-12-2012 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,071 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,184 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 17,968 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,177 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,404 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości